Grantus sociālai uzņēmējdarbībai grasās izsniegt no 2017.gada

Labklājības ministrija noslēgusi sadarbības līgumu ar attīstības finanšu institūciju Altum par sadarbību grantu administrēšanā sociālās uzņēmējdarbības veicināšanas programmā.

Grantu piešķiršana atbalsta saņēmējiem – pašreizējiem un topošiem sociālajiem uzņēmumiem – sāksies šā gada nogalē, savukārt grantu izsniegšana – 2017.gada pirmajā ceturksnī, lēš Altum.

Projektā «Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai» plānots atbalstīt līdz 200 sociālo uzņēmumu un sociālās uzņēmējdarbības sācēju.

Pasākumu kopumu koordinēs Labklājības ministrija, savukārt Altum administrēs programmā paredzētos grantu instrumentus, liecina Altum mājaslapā publicētā informācija. Granta finansējuma saņemšanai sociālais uzņēmums vai sociālās uzņēmējdarbības sācējs varēs pieteikties, reģistrējoties Labklājības ministrijas īpaši izveidotajā sociālo uzņēmumu reģistrā un iesniedzot Altum pieteikumu un biznesa plānu sociālās uzņēmējdarbības projekta īstenošanai.

Programmu «Atbalsts sociālajai uzņēmējdarbībai» līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds. Šajā programmā līdz 2022.gadam paredzēts ar dažādiem atbalsta pasākumiem veicināt Latvijā sociālās uzņēmējdarbības attīstību, tostarp jaunu sociālo uzņēmumu veidošanos.

Atbalstu varēs piešķirt komersantiem, kā arī biedrībām un nodibinājumiem, ja to ieņēmumi no saimnieciskās darbības nepārsniedz 50% no kopējiem pārskata gada ieņēmumiem. Atbalstu varēs piešķirt arī fiziskām personām un darba integrācijas sociālajiem uzņēmumiem, kuros nodarbināti ilgstošie bezdarbnieki un gados vecāki bezdarbnieki, bezdarbnieki, kuriem ir apgādājamie, un bezdarbnieki ar invaliditāti, personas ar invaliditāti un personas ar garīga rakstura traucējumiem.

Kopējais plānotais finansējums ir 14,9 miljoni eiro, tajā skaitā Eiropas Sociālā fonda finansējums ir 12,7 miljoni eiro.

Ref: 111.111.103.4130

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas