Grib uzsākt kriminālvajāšanu pret celtniecības uzņēmuma darbiniekiem par «aplokšņu algām»

Valsts ieņēmumu dienests prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtījis kriminālprocesu pret kāda celtniecības uzņēmuma divām personām par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un «aplokšņu algu» izmaksu, informē VID.

Veicot apjomīgu izmeklēšanu, tika noskaidrots, ka personas laika posmā no 2017.gada maija līdz 2019.gada augustam organizēja noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu lielā apmērā.

Shēmas «klients» (uzņēmums) savos grāmatvedības dokumentos uzrādīja un nodokļu deklarācijās iekļāva faktiski nenotikušus iegādes darījumus. Lai slēptu noziedzīgo nodarījumu ar mērķi veikt noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, tika veikti pārskaitījumi par faktiski nenotikušiem darījumiem, radot šķietamību, ka tiek veikti norēķini starp darījumos iesaistītām pusēm,

ar nodomu beigu posmā nodokļos nenomaksātos līdzekļus izņemt skaidrā naudā, izmantojot fiktīvu ārvalstu uzņēmumu norēķinu kontus.

Uzņēmuma darbība saistīta ar celtniecību.

Papildus izmeklēšanas laikā gūti pierādījumi tam, ka uzņēmums grāmatvedības reģistros nav uzskaitījis darba algas un ir neoficiāli izmaksājis neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu uzņēmumā strādājošiem darbiniekiem vairāk nekā 32 000 eiro apmērā. Uzņēmums nodokļu administrācijai sniedza nepatiesu informāciju saturošus dokumentus par darba algām, tādējādi nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Mantisko jautājumu nodrošināšanai uzlikti aresti fizisko personu mantai 205 003,32 eiro apmērā.

Kriminālprocess 2021.gada augustā nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pēc noziedzīga nodarījuma pazīmēm, kas paredzēti Krimināllikuma 217.panta trešajā daļā, 217.1.pantā, 218.panta otrajā daļā un 195.panta trešajā daļā. Kriminālvajāšanu lūgts uzsākt pret divām personām.

VID atgādina, ka saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas