Griba aizsargāt nāciju ir jāuzsūc no bērnudārza vecuma, uzskata Igaunijā

Igaunijas aizsardzības ministrs Kalle Lānets (Kalle Laanet) norādījis, ka griba aizstāvēt Igauniju ir jāattīsta bērnos jau no bērnudārza vecuma, jo to prasa saspringtā drošības situācija un apdraudējums Baltijas valstīm no austrumu puses, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Trešdien, 5.janvārī, intervijā ERR ziņu raidījumam Otse uudistemajast aizsardzības resora politiskais vadītājs teicis, ka pašreizējā ģeopolitiskā gaisotne apkārtējā reģionā ir vistrauksmainākā, kāda bijusi pēdējo 30 gadu laikā.

Lānets rosinājis jau pirmskolas mācību iestādēs pārrunāt vēlmi aizstāvēt valsti, savukārt skolu mācību programmā iekļaut nacionālās aizsardzības mācību stundas. Potenciālajā mācību priekšmetā, uzskata ministrs, būtu jāveido dziļāka izpratne par Igaunijas jauniešu militāro iesaukumu, militāro vienību mācību norisi un arī par iedzīvotāju iesaistīšanos Igaunijas Aizsardzības līgā. Tā ir brīvprātīgo organizācija, kas ir līdzīga Latvijas Zemessardzei.

Lasiet arī: AM: Varam virzīties uz valsts aizsardzības mācības kā obligāta priekšmeta ieviešanu

Reformu partijas pārstāvim atzīmējot pirmos 12 mēnešus ministra amatā, Lānets arī uzsvēris arvien pieaugošus valsts ieguldījumus militārajā nozarē. Igaunijas aizsardzības izdevumi 2022.gada valsts budžetā plānoti par 100 miljoniem eiro lielāki, nekā 2021.gada valsts finanšu plānā. Šis aizsardzības tēriņu kāpums esot lielākais Igaunijas vēsturē, intervijā ERR sacījis aizsardzības ministrs.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas