Grieķijā deg meži pie Atēnām, plaši ugunsgrēki arī Sardīnijā un Spānijā

Grieķijā galvaspilsētas Atēnu tuvumā izcēlies liels mežu ugunsgrēks laikā, kad sinoptiķi prognozē, ka gaisa temperatūra šajā Vidusjūras valsts daļā sasniegs +40 grādus, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Otrdien, 27.jūlijā, liesmu josla virzījusies cauri kādam priežu mežam un iznīcinājusi ceļā stāvošās dzīvojamās ēkas, līdz ugunsdzēsēji spējuši ierobežot liesmu izplatību ar ūdensmetēju lidmašīnām un aptuveni 300 ugunsdzēsēju darbu.

Samantas apvidū, kas atrodas ap 30 kilometru attālumā uz ziemeļiem no Atēnām šonedēļ tikuši evakuēti iedzīvotāji. Citviet ugunsgrēka tuvumā iedzīvotāji aicināti turēt ciet mājokļu durvis un logus. Tikmēr debesīs virs galvaspilsētas bijuši redzami mežu ugunsgrēku radīti dūmi, kas atsevišķās galvaspilsētas daļās ierobežojuši redzamību.

Lasiet arī: Pemmes purvā ugunsgrēku 180 hektāru platībā izdevies ierobežot

Arī citur Vidusjūras reģionā turpinās plaši krūmāju un mežu ugunsgrēki. Tā Itālijas salā Sardīnijā mežu ugunsgrēku dēļ tikuši no dzīvesvietām evakuēti vairāk nekā 1 000 cilvēki un izsludināta ārkārtas situācija. Katalonijā, Spānijas ziemeļaustrumos, turpinās ugunsgrēks, kur nodegusi zemsedze 1 657 hektāru platībā, taču ugunsdzēsējiem iegūt kontroli pār liesmu izplatību nedēļas nogalē palīdzējis lietus, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas