Grieķija ieviesīs obligātu vakcināciju senioriem

Grieķija nolēmusi vakcināciju pret Covid-19 ieviest kā obligātu prasību iedzīvotājiem no 60 gadu vecuma. Nevakcinētajiem senioriem draudēs naudassods, vēsta britu ziņu portāls The Independent.

Ar šo lēmumu Dienvideiropas valsts kļūs par otro zemi ES aiz Austrijas, kura izšķīrusies par obligātu vakcināciju pret bīstamo slimību.

Grieķijā prasība stāsies spēkā no 16.janvāra. Iedzīvotājiem šajā vecuma grupā, kuri nebūs vakcinēti, paredzēts naudassods 100 eiro apmērā. Kā vēsta ES Eiropas Slimību profilakses un kontroles centrs, pašlaik valstī pret Covid-19 ir vakcinēti 69% no visiem iedzīvotājiem, kuru Grieķijā ir ap 11 miljoniem.

Lasiet arī: Tūlīt varēs sākt organizēt Ziemassvētku tirdziņus

«Mēs koncentrējamies uz rīcību, lai pasargātu mūsu līdzpilsoņus, un šī iemesla dēļ viņiem vakcinācija turpmāk būs obligāta,» Grieķijas premjerministrs Kirjaks Micotakis sacījis valdības sēdē, otrdien, 30.novembrī. Gana radikālais valdības lēmums nācis līdz ar rekordaugstu saslimstību ar Covid-19, kas Grieķijā novērota tieši novembrī un pamudinājusi ieviest tādus ierobežojumus, kā aizliegumu nevakcinētiem, slimību nepārslimojušiem iedzīvotājiem iekļūt iekštelpu ēdināšanas iestādēs, muzejos un sporta zālēs, vēsta The Indpendent.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas