Grindeks pirmajā pusgadā nopelna 4,1 miljonu latu

Koncerna Grindeks apgrozījums šā gada pirmajā pusgadā sasniedzis 38,4 miljonus latu, kas ir par 4,2 miljoniem latu jeb 12,3% vairāk nekā pērnā gada pirmajā pusgadā.

Savukārt koncerna neto peļņa, kas attiecināma uz mātes sabiedrības akcionāriem, 2013.gada pirmajā pusgadā bija 4,1 miljons latu, kas, salīdzinot ar 2012.gada pirmo pusgadu, ir palielinājusies par 0,4 miljoniem latu jeb 10,8%. Bruto peļņas rentabilitāte pirmajā pusgadā bija 64,3%, savukārt tīrās peļņas rentabilitāte bija 10,7%, liecina akciju sabiedrības Grindeks NASDAQ OMX Riga iesniegtie pirmā pusgada nerevidētie konsolidētie finanšu pārskati.

Gada pirmajā pusē koncerna saražotā produkcija eksportēta uz 50 pasaules valstīm, kopumā par 36,4 milj. latu. Tas ir par 4,2 milj. latu jeb 13% vairāk nekā 2012.gada pirmajā pusgadā.

Grindeks gatavo zāļu pārdošanas apjoms 2013.gada pirmajā pusgadā bija 33,2 milj. latu un ir pieaudzis, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo pusgadu, par 1,5 milj. latu jeb 4,7%. Galvenie gatavo zāļu tirgi ir Krievija, pārējās NVS valstis, Gruzija un Baltijas valstis. Krievijas, pārējo NVS valstu un Gruzijas pārdošanas apjoms pirmajā pusgadā sasniedza 28,5 milj. latu, kas ir par 1,2 milj. latu jeb 4,4% vairāk nekā 2012.gada pirmajā pusgadā. Savukārt gatavo zāļu formu pārdošanas apjoms Baltijas un citās Eiropas valstīs sasniedza 4,7 milj. latu, kas ir par 0,3 milj. latu jeb 6,8% vairāk nekā pagājušā gada pirmajā pusgadā.

Aktīvo farmaceitisko vielu pārdošanas apjoms sasniedza 5,1 milj. latu, kas ir par 2,7 milj. latu jeb 112,5% (2,1 reizi) vairāk nekā 2012.gada pirmajā pusgadā. Grindeks pieprasītākās aktīvās farmaceitiskās vielas ir zopiklons, oksitocīns un ftorafūrs (tegafūrs).

«Liekot lietā savu kompetenci un pieredzi, Grindeks pirmajā pusgadā ir nodrošinājis stabilu pieauguma dinamiku apgrozījuma un peļņas rādītājos. Pirmais pusgads ir bijis arī nozīmīgs dažādu ilgtermiņa lēmumu pieņemšanā – notikusi visu pārstāvniecību stratēģiskā tikšanās, kurā risināti jautājumi par mārketinga un pārdošanas efektivitātes palielināšanu. Tas vieš pārliecību, ka uzņēmums spēs vēl sekmīgāk reaģēt uz pārmaiņām pašmāju un eksporta tirgos,» komentē uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis.

Grindeks galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. Grindeks koncernā ietilpst četri meitas uzņēmumi Latvijā, Igaunijā un Krievijā, un pārstāvniecības 13 valstīs.

Koncerns specializējas sirds un asinsvadu, centrālo nervu sistēmu ietekmējošo un pretvēža medikamentu terapeitiskajās grupās. Šobrīd Grindeks ražo 24 aktīvās farmaceitiskās vielas.

Uzņēmuma produkcija tiek eksportēta uz 55 valstīm un veido 95% no kopējā apgrozījuma. Galvenie tirgi ir Krievija un pārējās NVS valstis, Baltijas valstis, Vācija, Nīderlande, ASV un Japāna.

Lai palielinātu ražošanas jaudas un uzlabotu infrastruktūru, kopš 2002.gada uzņēmums ir realizējis virkni vērienīgu investīciju projektu, šajā laikā investējot attīstībā 45,6 milj. latu.

102.000.102.5207

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas