Grišins pildīs Valsts policijas priekšnieka pienākumus līdz konkursa beigām

Andrejs Grišins

No 11.februāra pēc līdzšinējā Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža pilnvaru izbeigšanās Valsts policijas priekšnieka pienākumus līdz konkursa norises beigām izpildīs Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins, BNN uzzināja Iekšlietu ministrijā.

Kā jau iepriekš tika ziņots, iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens paredzējis jauno Valsts policijas priekšnieku izvēlēties konkursā, kurā kandidātu atbilstību iestādes vadītāja amatam novērtēs ministra izveidota komisija, kā to paredz Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums, atzīmē ministrijā.

Pašlaik likumā ir noteikts, ka Valsts policijas, Valsts robežsardzes un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadītāja amatā var iecelt tikai amatpersonu no vecāko vai augstāko virsnieku vidus, kurai ir akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība un kuras izdienas laiks Iekšlietu ministrijas sistēmā nav īsāks par desmit gadiem.

BNN sazinājās ar Valsts policiju, kur tika noskaidrots, ka apkopotie dati uz 2019.gada 31.decembri liecina, ka Valsts policijā kopumā bija 1 715 amatpersonas, kurām piešķirta majora, pulkvežleitnanta, pulkveža un ģenerāļa speciālā dienesta pakāpe, kā arī izdienas laiks ir vismaz desmit gadi un kas teorētiski var kandidēt uz VP priekšnieka amatu.

Šobrīd tiek sastādīta konkursa komisija, un konkurss varētu tikt izsludināts tuvākajā laikā, norāda Iekšlietu ministrijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas