Grozījumi Darba likumā un citi lēmumi, ko Saeima skata šonedēļ

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece

Saeima ceturtdien, 12.maijā, galīgajā lasījumā lems par grozījumiem Publisko iepirkumu likumā un Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumā, kas nepieciešami, lai pilnveidotu publisko iepirkumu kārtību. Plānots mainīt nodokļu nomaksas pārbaudes kārtību lielajos iepirkumos, izmaiņas attiecībā uz atsevišķiem iepirkumu pretendentu izslēgšanas gadījumiem, kā arī paredzēts pārņemt šīs jomas Eiropas Savienības direktīvas būtiskākās prasības.

Galīgajā lasījumā Saeimas sēdē iekļauti arī Konkurences likuma grozījumi, kas plānoti, lai varētu vēl bargāk vērsties pret konkurences pārkāpējiem, it īpaši karteļu gadījumos, informē Saeimas Preses dienests.

Savukārt, lai pārņemtu direktīvas prasības par darba ņēmēju norīkošanu darbā pakalpojumu sniegšanas jomā, deputāti galīgajā lasījumā rīt skatīs arī grozījumus Darba likumā.

Otrajā lasījumā Saeima lems par likuma grozījumiem, kas paredz speciālās ekonomiskās zonas nodokļu atvieglojumus attiecināt uz papildu teritorijām Latgales plānošanas reģionā.

Konceptuāli pirmajā lasījumā parlamenta sēdē plānots skatīt grozījumus Valsts ieņēmumu dienesta likumā, lai noteiktu pārmaksātā vai nepareizi iemaksātā naudas soda atmaksas kārtību.

Tāpat pirmajā lasījumā deputāti skatīs Notariāta likuma, Civillikuma un Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likuma grozījumus, kas paredz iespēju laulību reģistrēt arī pie zvērināta notāra.

Saeimas 12.maija sēdes darba kārtībā ir 14 jautājumi.

Ref: 102.000.102.12672

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas