Gruzijā izjūk ES panāktais politiskā konflikta risinājums

Gruzijas dziļā politiskā krīze zaudējusi «tiltu» tās atrisināšanai. Kaukāza valstī valdošā partija anulējusi ES panākto vienošanos ar opozīcijas partijām, kuras boikotējušas parlamenta darbu kopš 2020.gada vēlēšanām, vēsta ASV raidorganizācija Radio Brīvā Eiropa.

Vienošanās starp parlamentā un valdībā dominējošo partiju Gruzijas sapnis, ko 2021.gada aprīlī kā vidutājs panāca ES Padomes priekšsēdētājs Šarls Mišels (Charles Michel), paredzēja 2022.gadā izsludināt ārkārtas parlamenta vēlēšanas, ja Gruzijas sapnis oktobrī gaidāmās vēlēšanās iegūs mazāk nekā 43% balsu. Vienošanās bija ierakstīti arī noteikumi, kā parlamentā nodrošināt varas dalījumu, nosprausti Gruzijas tiesu sistēmas reformas mērķi un ieteiks pārveidot Gruzijas Vēlēšanu komisiju.

Lasiet arī: Gruzijā skandālā par drošībnieku vēršanos pret opozīciju atkāpjas ministra vietnieks

Iraklijs Kobakhidze, Gruzijas sapņa līderis, trešdien, 28.jūlijā, paziņojis par vienošanās anulēšanu. Pēc viņa teiktā, tas bijis jādara, jo vairāk nekā puse opozīcijas partiju likumdevēju nav pievienojušās politiskā izlīguma dokumentam.

Pēc 2020.gada parlamenta vēlēšanām Gruzija nonāca politiskas paralīzes stāvoklī, jo opozīcijas partijas ar apvienību Vienotā nacionālā kustība priekšgalā atteicās strādāt parlamentā. Savu lēmumu tās skaidroja, norādot, ka parlamenta vēlēšanas bijušas negodīgas un ar viltotiem rezultātiem, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas