Gruzijā skandālā par drošībnieku vēršanos pret opozīciju atkāpjas ministra vietnieks

Gruzijā par atkāpšanos no amata paziņojis iekšlietu ministra vietnieks Kakhabers Sabanadze pēc tam, kad mediji vēstījuši, ka viņš izmantojis drošības dienestus, lai slepeni vērstos pret citiem  politiķiem, ziņo Radio Brīvā Eiropa.

Pagājušajā nedēļas nogalē gruzīnu televīzijas kanāli Mtavari Arkhi un TV Pirveli publicēja interviju ar bijušo Gruzijas Valsts drošības dienesta darbinieku Vano Gulašvili. Vīrietis apgalvojis, ka 2019.gadā pēc Sabanadzes rīkojuma izjaukta kāda opozīcijas politisko grupu tikšanās.

Lasiet arī: Gruzijā pēc premjerministra demisijas amatam izvirza aizsardzības ministru

Bijušais drošībnieks arī sacījis intervijā, ka, 2014.gadā izpildot Sabanadzes un citu Gruzijas Iekšlietu ministrijas amatpersonu rīkojumus, viņš uzstādījis novērošanas kameras bijušās Gruzijas aizsardzības ministra vietnieces Anas Dolizes dzīvesvietā, kā arī datu ierakstīšanas programmatūru Gruzijas musulmaņu līdera Vagifa Askerova datorā, lai izsekotu viņa personisko dzīvi.

Telekanāli vēstījuši, ka šo interviju Gulašvi sniedzis 2019.gadā un pēc tam ticis aizturēts un joprojām atrodas aizturēšanā par slepenas informācijas izpaušanu.

Gruzijas iekšlietu ministra vietnieks Sabanadze par savu atkāpšanos paziņojis otrdien, 23.martā. Viņš gan izvairījies sniegt tiešu komentāru par intervijā izskanējušām iespējamam nelikumībām viņa darbībā, bet aicinājis apgalvojumus izmeklēt, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas