Gruzijas cietumā turēto eksprezidentu Saakašvili atbalsta protestētāju tūkstoši

Gruzijā pie cietuma, kur tiek turēts Kaukāza valsts eksprezidents Mihails Saakašvili, aizvadītajā nedēļas nogalē sapulcējušies ap 3 000 protestētāju, lai pieprasītu viņa atbrīvošanu, vēsta britu-kanādiešu ziņu aģentūra Reuters.

Gruzijas eksprezidents Mihails Saakašvili pēc atgriešanās dzimtenē apcietināts un tiek turēts cietumā Rustavi pilsētā, kur, pēc paša politiķa teiktā, jau mēnesi ievērojis bada streiku.

Lasiet arī: Gruzijā izjūk ES panāktais politiskā konflikta risinājums

Mītiņš pie cietuma noticis sestdien, 6.novembrī, un kopumā aizvadīts miermīlīgi. Kā vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS, Gruzijas Valsts drošības dienesta preses pārstāvis vērtējis, ka protesta akcija esot daļa no plānota valsts apvērsuma, ko vadot pats Saakašvili. «Protesta akciju rīkotāji plāno aizšķērsot piekļuvi valdības ēkām,» citēts preses pārstāvja teiktais. «Šīs darbības, kas ir vērstas uz to, lai vardarbīgi sagrābtu valsts varu, no cietuma izplānojis notiesātais Mihails Saakašvili,» preses pārstāvja teikto citē TASS.

Saakašvili, kurš bija Gruzijas prezidents no 2008. līdz 2013.gadam, iepriekš pildījis arī Gruzijas tieslietu ministra pienākumus. 2018.gadā viņa prombūtnē politiķis notiesāts par amata pilnvaru pārsniegšanu divās kriminināllietās, piespriežot viņam kopumā sešus gadus ilgu cietumsodu. Tā kā viņš tobrīd atradās Ukrainā un Ukraina atteicās viņu izdot Gruzijai, eksprezidenta cietumsods sācies šoruden, kad viņš atgriezies dzimtenē 1.oktobrī un ticis apcietināts, vēsta Reuters.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas