Gruzijas opozīcijas līderi notiesā uz vēl trim gadiem cietumā

Gigi Ugulava

Gruzijas Augstākā tiesa notiesājusi opozīcijas līderi, Tbilisi eksmēru Gigi Ugulavu uz vēl trim gadiem cietumā par līdzekļu izšķērdēšanu, tā vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Ugulava, kurš ir saistīts ar partiju Vienotā nacionālā kustība, un savulaik bijis ciešs Gruzijas eksprezidenta Mihaila Saakašvili līdzgaitnieks, no 2005. līdz 2013.gadam ieņēma galvaspilsētas mēra amatu.

Pirmoreiz cietumsodu viņam piesprieda 2015.gadā, kad viņš tika sodīts ar četriem gadiem cietumā par līdzekļu izšķērdēšanu. Divus gadus vēlāk viņa cietumsods tika saīsināts, taču 2018.gada sekoja jauns notiesājošs spriedums tajā pašā kriminnāllietā, paredzot 15 mēnešus cietumā.

Pirmdien, 10.februārī, Gruzijas Augstākā tiesa atzinusi politiķi par vainīgu jaunā krimināllietā par publiskā sektora līdzekļu izšķērdēšanu.

Ugulava noliedzis savu vainu viņam izvirzītajās apsūdzībās un nosaucis spriedumu par juridisku farsu. Pirms doties cietumā, viņš sacījis žurnālistiem, ka spriedums liecina, ka «opozīcijas izvēlētais ceļš baida Ivanišvili».

Bizina Ivanišvili ir Gruzijā valdošās partijas Gruzijas Sapnis līderis.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas