Gudele: Investorus Latvijā interesē zaļo tehnoloģiju uzņēmumi

AS “Eko Investors” riska kapitāla fonda pārvaldniece Ina Gudele

Ārzemju investorus Latvijā interesē dažāda veida zaļo tehnoloģiju un ekoloģijas uzņēmumi, kas spēj darboties ar lielu pievienoto vērtību, intervijā norāda bijusī e-lietu ministre un pašreizējā kapitālsabiedrības Eko Investors riska kapitāla fonda pārvaldniece Ina Gudele.

Lai arī konkrētus uzņēmumus neminēja, riska kapitāla pārvaldniece norādīja, ka ārvalstu investoriem Latvijā perspektīva liekas dažāda veida ekoloģiskā pārstrāde, dabai draudzīga ķīmiskā rūpniecība un plastmasas izstrāde. Investori no tuksnešainajām arābu valstīm esot ļoti ieinteresēti dažādās kūdras apstrādes tehnoloģijās, kas paver iespēju uzlabot augsnes auglību.

Gudele arī norāda, ka runa ir par uzņēmumiem, kas spēj radīt tehnoloģiski attīstītu produktu: «Kūdru sarakt un salādēt kuģos nav nekāda lielā māka, un tam arī nav īpaši augsta vērtība.»

Uz jautājumu, kādas ir gaidāmās investīciju summas, Gudele atbildēja, ka atkarībā no uzņēmuma specifikas tās mēdz ļoti krasi atšķirties, piebilstot, ka nereti uzņēmuma attīstībai pietiekot pat ar samērā nelielu ieguldījumu. Atšķiroties arī tas, cik ātri investors sagaida atdevi no uzņēmuma, kurā ieguldījis savu naudu. Citreiz tie ir trīs līdz pieci gadi, bet citi investori esot gatavi gaidīt līdz pat septiņiem gadiem.

«Eko Investors vienmēr ir bijis viens no lielākajiem riska kapitāla fondu pārvaldniekiem. Neskatoties uz to, ka pēdējā riska kapitāla valsts sadalē uzvarēja cits uzņēmums, Eko Investors var piesaistīt citus investorus no ārvalstīm vietējo un citvalstu uzņēmumu investīciju piesaistei,» intervijā skaidroja Gudele.

«Riska kapitāla būtība ir ieguldīt naudu, uzņēmumam pievienot speciālistu komandu, intensificēt darbu, atrast veiksmīgākos noieta tirgus un paaugstināt uzņēmuma vērtību. Kad tas izdarīts, mēs uzņēmumu pametam.»

Ref:103.000.103.5066

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas