Holivudas Veinstīnu notiesā uz 23 gadiem cietumā par seksuāliem noziegumiem

Tiesa Ņujorkā piespriedusi kādreizējam ASV kinoindustrijas milzim Hārvijam Veinstīnam (Harwey Weinstein) 23 gadu cietumsodu par seksuāliem noziegumiem. Viņu dažāda smaguma seksuālos nodarījumos vaino kopumā 105 sievietes, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Trešdien, 11.martā, Ņujorkas Augstākā tiesa kādreiz ietekmīgajam ASV kino nozares producentam piespriedusi 20 gadu cietumsodu par pirmās pakāpes seksuāla rakstura noziedzīgu nodarījumu par to, ka 2006.gadā viņš piespiedis savu asistenti Mirjamu Heiliju (Miriam Haley) dzimumaktam ar viņu.

Vīrietis arī saņēmis trīs gadu cietumsodu par trešās pakāpes izvarošanu, ko pastrādājis pret sievieti, kuras vārdu The Guardian neatklāj.

Veinstīns tiesai paudis nožēlu par izdarīto un sacījis, ka savos sakaros ar sievietēm bijis apjucis. «Izjūtu nožēlu par šo situāciju, jūtu to dziļi sirdī. (..) Mūsu patiesības, iespējams, atšķiras.»

Prokurore Glorija Alreda (Gloria Allread) pēc tiesas sprieduma, kas rada arī plašāku tiesas precedentu dzimumnoziegumu iztiesāšanā ASV, savukārt sacījusi:

«Dzimumvardarbības upuriem šī ir jauna diena. Šis ir laikmets, kad sievietes iegūst spēku, un jūs vairs nevarat viņas iebiedēt.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas