Hongkongā demontē pieminekli Tiaņaņmeņas slaktiņa upuriem

Ķīnai piederošajā, daļēji demokrātiskajā Honkongā ticis demontēts piemineklis 1989.gada Tiaņaņmeņas slaktiņa upuriem, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Piemineklis ar nosaukumu «Kauna stabs», ko veidojis dāņu tēlnieks Jenss Galšiets (Jens Galschiøt), Honkongas Universitātes telpās stāvējis kopš 1997.gada. Tas bija gads, kad Lielbritānijas kontrolētā Honkonga pārgāja Ķīnas valdījumā.

Trešdienas, 22.decembra, vakarā mācību iestādes darbinieki norobežojuši astoņus metrus augsto pieminekli no garāmgājēju skatieniem. Tad vairākas stundas strādājuši ar elektroinstrumentiem, lai to demontētu un pēcāk aiznestu prom.

Lasiet arī: Ķīnā atklāj pilnībā saglabājušos dinozaura mazuļa fosiliju

«Lēmums par novecojušo pieminekli pieņemts, balstoties uz juridiskām rekomendācijām un bīstamības izvērtējumu universitātes labākajās interesēs,» tā pieminekļa pārvietošanu ceturtdien, 23.decembrī, skaidrojusi Honkongas Universitātes padome.

Tiaņaņmeņas slaktiņš notika 1989.gadā Ķīnas galvaspilsētā Pekinā. Armija, izmantojot tankus un kaujas munīciju pret civiliedzīvotājiem, apspieda lielu studentu protesta akciju. Precīzs traģiskā notikuma upuru skaits nav zināms, taču tas tiek lēsts no vairākiem simtiem līdz vairākiem tūkstošiem cilvēku. Kontinentālajā Ķīnā Tiaņaņmeņas protesti un to apspiešana ir tabu temats un netiek pieminēta ar atceres pasākumiem, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas