Horvātijas parlamenta vēlēšanās uzvar opozīcijas konservatīvie

Uzvaru vēlēšanās svin Horvātijas Demokrātiskā savienības līderis līderis Tomislavs Karamarko

Horvātijā par savu uzvaru svētdien, 8.novembrī, aizvadītajās parlamenta vēlēšanās paziņojusi nacionālkonservatīvā partija Horvātijas Demokrātiskā savienība (HDZ).

Saskaņā ar provizoriskajiem vēlēšanu rezultātiem HDZ parlamentā iegūs 60 no 151 deputātu vietām, kamēr pašreizējo valdību veidojošā koalīcija varētu iegūt virs 50 deputātu mandātiem, ziņo BBC.

Viens no galvenajiem jautājumiem vēlēšanās bijis partiju nostāja attiecībā uz valsts rīcību migrācijas viļņa apstākļos. Kā norāda Horvātijas iekšlietu resors, cauri Horvātijai uz Centrāleiropas valstīm 2015.gadā devušies 320 000 migrantu, bet migrantu plūsmas organizēšana valstij izmaksā gandrīz divus miljonus kunu jeb 265 tūkstošus eiro dienā.

«Uzvara mums atnesusi atbildību vadīt mūsu valsti, kas ir sarežģītā situācijā. Visi, kas vēlas kopā ar mums cīnīties par dzīves kvalitāti Horvātijā, ir laipni aicināti piebiedroties,» HDZ līderis Tomislavs Karamarko (Tomislav Karamarko) uzrunā atbalstītājiem demonstrējis partijas atvērtību dažādiem koalīcijas partneriem.

Ref: 111.111.103.2893

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas