McDonald’s Latvijā uzsāk plastmasas salmiņu izsniegšanu tikai pēc pieprasījuma

Lai mudinātu McDonald’s viesus samazināt plastmasas salmiņu izmantošanu, uzņēmums Latvijā uzsāk testu, pasniedzot salmiņus pie dzērieniem tikai pēc īpaša pieprasījuma.

No 9.aprīļa aktivitāte testa režīmā ir uzsākta McDonald’s uzņēmumā Jelgavā. Jūnija sākumā to plānots ieviest arī pārējos McDonald’s ēdināšanas iestādēs Latvijā. Bez salmiņa turpmāk tiks pasniegti dzērieni no uzņēmuma regulārās ēdienkartes. Atsevišķi dzērieni, kā, piemēram, piena kokteiļi, arī turpmāk tiks pasniegti ar salmiņu, skaidro uzņēmuma pārstāvji.

«Ņemot vērā visā pasaulē aktuālo tendenci pievērst uzmanību ilgtspējīgiem risinājumiem ikdienā, mēs nepārtraukti strādājam pie tā, lai savos restorānos nodrošinātu videi draudzīgas izvēles iespējas. Šis ir tikai sākums vēl plašākai plastmasas patēriņa samazināšanai mūsu restorānos,» sola McDonald’s rīkotājdirektors Baltijas valstīs Vladimirs Janevskis (Vladimir Janevski).

«Uzsākot pasniegt salmiņus tikai pēc pieprasījuma, mēs vēlamies veicināt jaunu paradumu veidošanos, aicinot mūsu viesus izvēlēties dzērienus bez salmiņiem. Testa periods sāksies 9.aprīlī un ilgs 45 dienas. Mēs ceram, ka viesi šo aktivitāti vērtēs pozitīvi un ka kopā varēsim samazināt plastmasas salmiņu patēriņu,» piebilst Janevskis.

Salmiņu izsniegšana tikai pēc pieprasījuma ir daļa no McDonald’s globālās apņemšanās veicināt iepakojuma ilgtspēju. Uzņēmuma mērķis visā pasaulē ir līdz 2025.gadam pāriet uz 100% iepakojumu no atjaunojamiem, otrreiz pārstrādātiem vai sertificētiem materiāliem visos McDonald’s ēdināšanas uzņēmumos pasaulē un nodrošināt šo iepakojumu otrreizēju pārstrādi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas