airBaltic ieķīlājusi sev piederošās pilotu skolas kapitāldaļas

Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic ieķīlājusi meitasuzņēmuma SIA Air Baltic Training, kas sniedz aviācijas apmācību pakalpojumus, kapitāldaļas, liecina Lursoft informācija.

airBaltic par labu Swedbank ieķīlājusi visas tai piederošās 2 845 Air Baltic Training kapitāldaļas, nodrošinot prasījumus 5,6 miljonu eiro apmērā, kas izriet no kredītlīnijas līguma.

Jaunā komercķīla reģistrēta trešdien, 10.aprīlī.

Jau vēstīts, ka airBaltic peļņa pagājušajā gadā pieauga par 46%, sasniedzot 5,4 miljonus eiro, bet kompānijas ieņēmumi palielinājās par 18% un bija 408,7 miljonu eiro apmērā.

Savukārt Air Baltic Training apgrozījums 2018.gadā pieauga par 14,2% un bija 3,447 miljoni eiro, bet kompānijas peļņa samazinājās 5,5 reizes un bija 47 438 eiro, liecina Firmas.lv.

Air Baltic Training reģistrēta 2010.gadā, un tās pamatdarbība ir dažādu ar aviāciju saistītu apmācību sniegšana. Uzņēmums sniedz apmācības aviokompānijām un dažādiem ar aviācijas nozari saistītiem uzņēmumiem, kā arī fiziskām personām. Air Baltic Training pamatkapitāls ir 2845 eiro apmērā un airBaltic ir tās vienīgā īpašniece.

airBaltic nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz vairāk nekā 70 galamērķiem, piedāvājot savienojumus uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Skandināvijā, Eiropā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos. airBaltic piedāvā tiešos lidojumus arī no Tallinas un Viļņas.

Latvijas valstij pieder 80,05% airBaltic akciju, bet finanšu investoram, Dānijas uzņēmējam Larsam Tūsenam (Lars Thuesen) piederošajam Aircraft Leasing 1 – gandrīz 20% akciju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas