Altum piedāvā eksporta kredītu garantijas uzņēmumiem, kas eksportē uz ES valstīm

Attīstības finanšu institūcija Altum šonedēļ sāk piedāvāt jaunu valsts atbalsta programmu – eksporta kredītu garantijas uzņēmumiem, kas eksportē uz Eiropas Savienības (ES) valstīm, BNN vēsta uzņēmumā.

Jaunās eksporta kredītu garantijas paredzētas divām uzņēmumu grupām – uzņēmumiem, kuru eksporta apgrozījums ir mazāks par diviem miljoniem eiro gadā; neatkarīgi no uzņēmuma apgrozījuma, eksporta darījumiem ar atliktā maksājuma termiņu no sešiem līdz 24 mēnešiem.

Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens uzsver, ka jauno eksporta kredītu garantiju pieejamība sniegs nozīmīgu ieguldījumu Latvijas eksportētāju konkurētspējas un eksporta apjomu pieauguma veicināšanā. «Ar šo programmu tiek turpināta eksporta kredīta garantiju atbalsta sistēmas pilnveidošana Latvijā. Kā nākamais solis ir plānota vidēja un ilgtermiņa eksporta kredīta garantiju programmas ieviešana, kuras nosacījumi jau ir izstrādāti. Tāpat strādājam pie turpmākas atbalsta sistēmas attīstīšanas, lai nodrošinātu Latvijas uzņēmumiem pēc iespējas plašāka spektra tirdzniecības darījumu riskus mazinošus instrumentus.»

Savukārt Altum valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš skaidro, ka ES tirgus Latvijas uzņēmumiem ir tuvākais un salīdzinoši vieglāk sasniedzams. «Tomēr eksports kopā ar iespēju attīstīties un pelnīt, nes līdzi arī risku nesaņemt samaksu par preci vai pakalpojumu. Pateicoties jaunajām garantijām, būtiski pieaugs aizsargātā eksporta apjoms uz ES valstīm.»

Viņš uzsver, ka programmas ietvaros atbalstu saņems vairāk nekā 150 uzņēmumi, garantējot eksporta darījumus uz ES valstīm vismaz 82 miljonu eiro apmērā. «Paredzams, ka galvenie ieguvēji būs apstrādes rūpniecības uzņēmumi, lauksaimniecības produkcijas ražotāji, kā arī mazie un vidējie uzņēmumi, kas sāk iekarot eksporta tirgus.»

Programma darbosies līdz 2022. gada 31.decembrim.

BNN jau ziņoja, ka eksporta kredīta garantija uz ES valstīm nodrošina līdz 90% riska seguma no eksporta darījuma summas. Darījumu maksimālais atliktā maksājuma termiņš var būt līdz pat 730 dienām. Eksporta kredīta garantijas maksimālais apmērs jeb Altum atlīdzības maksimālais saistību apmērs par zaudējumiem, kas radušies ar vienu ārvalstu pircēju, ir divi miljoni eiro. Ar eksporta kredīta garantiju var segt gan pircēja risku, gan pircēja saistību garantētāja – cita uzņēmuma vai pircēja bankas risku, tādējādi to var piesaistīt kā papildu nodrošinājumu arī pircēja bankas garantijas gadījumos, kad ir šaubas par pircēja bankas likviditāti.

Līdz šim Altum eksporta kredītu garantijas bija pieejamas tikai darījumiem uz trešajām valstīm. Uz 2016.gada 31.decembri ksporta kredītu garantiju portfelī 25% darījumu bija kredītu garantijas darījumiem ar Baltkrieviju, 24% – uz Krieviju, 10% – uz Kazahstānu, 9% – uz Ukrainu, 6% – uz Tunisiju, 5% – uz Ķīnu, tikpat – uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem, 16% – uz citām valstīm.

Ref:224.000.103.920

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas