Altum uzņēmējiem pērn piešķīrusi 48 miljonus eiro

Rolands Paņko

VAS Latvijas Attīstības finanšu institūcija Altum pērn valsts atbalsta programmu ietvaros piešķīra finansējumu par kopējo summu 48,1 miljons eiro, atbalstot vairāk nekā 1 200 uzņēmējdarbības uzsākšanas un attīstīšanas projektu.

Altum pagājušajā gadā piešķīra aizdevumus kopumā sešās uzņēmējdarbības valsts atbalsta programmās, kas paredzētas biznesa uzsācējiem, mazajiem un vidējiem uzņēmējiem un lauksaimniekiem. 2014.gadu Altum noslēdza ar 1,75 miljonu eiro peļņu.

«Pieprasījums pēc aizdevumiem uzņēmējdarbības valsts atbalsta programmās saglabājas stabili augsts. Piemēram, aizvadītajā gadā biznesa uzsācēju projektu īstenošanai piešķirti 5,9 miljoni eiro, kas ir par 30% vairāk nekā gadu iepriekš. Būtiski pieaugusi arī lauksaimnieku interese par lauksaimniecības zemes iegādes aizdevumiem – salīdzinot ar 2013.gadu, pagājušajā gadā šim mērķim piešķirtā finansējuma apjoms pieaudzis par aptuveni 50%. Aizvadītajā gadā Altum kļuva par AS Attīstības finanšu institūcija koncerna uzņēmumu, vienlaikus veicot sagatavošanās darbus, lai šā gada aprīlī, kopā ar pārējiem AFI koncerna uzņēmumiem – Latvijas Garantiju aģentūru (LGA) un Lauku attīstības fondu (LAF) – izveidotu vienotu attīstības finanšu institūciju. Esošajā Altum klientu apkalpošanas reģionālajā tīklā tiks apkalpotas arī LGA un LAF piedāvātās atbalsta programmas, kas klientiem būs ērtāk un sniegs plašākas iespējas. Apvienotajā uzņēmumā turpināsim esošo valsts atbalsta programmu īstenošanu, tai skaitā mājokļu galvojumu programmu ģimenēm ar bērniem, kurā sadarbībā ar mūsu partneriem komercbankām uz šā gada 26.martu valsts galvojums piešķirts jau 50 ģimenēm. Sadarbībā ar Ekonomikas ministriju strādājam pie valsts atbalsta programmas daudzdzīvokļu māju siltināšanai, kā arī plānojam virkni citu atbalsta programmu, kuras tiks īstenotas 2014. – 2020.gada plānošanas periodā,» stāsta Altum valdes priekšsēdētājs Rolands Paņko.

Pērnā gada beigās Altum aktīvu apjoms bija 252,7 miljoni eiro, bet bruto kredītportfeļa apjoms bija 200,4 miljoni eiro.

Altum administratīvās izmaksas 2014.gadā salīdzinot ar 2013.gadu, samazinājās par 15,1% jeb 0,8 miljoniem eiro. Tā kapitāls un rezerves 2014.gada 31.decembrī bija 78,9 miljoni eiro.

Šobrīd aktīvo atbalsta programmu ietvaros, kopš 2009.gada, Altum dažādām uzņēmēju vajadzībām piešķīrusi 479 miljonus eiro, atbalstot vairāk nekā 6 300 Latvijas uzņēmēju projektus, palīdzot saglabāt esošās un radot tūkstošiem jaunu darbavietu. Kopumā lielākais piešķirto aizdevumu skaits ir lauksaimniecības un mežsaimniecības nozarē – 41% no kopējā aizdevumu skaita. Otra lielākā nozare ir apstrādes rūpniecība (20% no kopējā aizdevumu skaita), kurai seko tirdzniecība (14%). 39% no piešķirtā aizdevumu apjoma ir projektiem Rīgas reģionā, 20% – projektiem Vidzemē, 17% – Zemgalē, 15% – Kurzemē, bet Latgalē – 9% no kopējā aizdevumu apjoma.

Altum īstenotajās valsts atbalsta programmās 2015.gadā uzņēmējiem vēl ir pieejami vairāk nekā 35 miljoni eiro. Finansējums paredzēts uzņēmējdarbības jomām, kurās finanšu tirgus nesniedz finansējumu pietiekamā apjomā.

Ref: 102.000.102.9514

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas