Balsts: Palielinājusies vidējā kvadrātmetra cena sērijveida dzīvoklim

Jau pašā gada sākumā vidējā kvadrātmetra cena sērijveida dzīvoklim ir minimāli pieaugusi. Augstākās sērijveida dzīvokļu cenas šī gada sākumā ir Teikas rajonā – 865 eiro par kvadrātmetru (m2), taču viszemākās nemainīgi ir saglabājušās Bolderājā – 486 eiro par m2, ziņo nekustamo īpašumu kompānija Balsts.

Kompānjas indekss janvārī palielinājies par vienu punktu – 170 punktiem.

«Šī gada sākumā, salīdzinot ar 2016.gada janvāri, darījumu skaits Rīgā ir samazinājies par 23%. Darījumu skaita kritums Rīgā skaidrojams ar rekordlielo pirkumu – pārdevumu skaitu iepriekšējā gada decembrī (1 447 darījumi) un piedāvājuma samazināšanos šī gada janvārī salīdzinājumā ar pagājušā gada decembri, kas rada mazāku rosību nekustamo īpašumu tirgū. Janvāris Rīgas mājokļu tirgū iezīmējis sērijveida dzīvokļu cenas pieaugumu, lai arī minimāli, bet tomēr cenas palielinājušās par 0,22%,» komentē kompānijas Balsts valdes priekšsēdētājs Aigars Zariņš.

Janvārī pieprasījums pēc kvalitatīviem īres dzīvokļiem Rīgā vairs tikai nedaudz pārsniedz piedāvājumu, salīdzinot ar pagājušā gada decembri. Vislielākais īres dzīvokļu piedāvājums bijis Purvciemā un Āgenskalnā, bet vismazākais – Vecmīlgrāvī un Bolderājā, kur attiecīgi ir vismazākās cenas dzīvokļiem.

«Tā kā pieprasījums joprojām pārsniedz piedāvājumu, tas ļāvis nedaudz, līdz 3%, paaugstināt īres cenas. Pieprasītākie ir divu un trīs istabu dzīvokļi, īres maksa mikrorajonos ir vidēji no 5-8 eiro par m2, savukārt centrā – no 7-12 eiro par m2,» norāda uzņēmuma pārstāvji. 

Viņi skaidro, ka pieprasījumu pēc īres dzīvokļiem galvenokārt nodrošina ārzemju studentu pieplūdums, kuri ierodas Rīgā apmaiņas programmās studiju ietvaros. Ārzemju studentu vidū populārākie ir 2-3 istabu dzīvokļi Rīgas centrā, retāk arī tuvākajos mikrorajonos.

Nomas maksas B klases biroju segmentā ir saglabājušās stabilā līmenī un ir robežās no 7 – 10 eiro par m2. Birojiem par šādu nomas maksu brīvo platību īpatsvars Rīgā ir 5 – 7%. Vidējās apsaimniekošanas izmaksas ir robežās no 0,95 līdz 3,5 eiro par m2. Lielākais pieprasījums ir pēc nelieliem un vidēja lieluma B klases birojiem no 30 – 100 m2 pilsētas centrā vai klusajā centrā par nomas maksu ne augstāku par 8 eiro par m2.

Ref:224.000.103.322 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas