bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 15.08.2018 | Vārda dienas: Dzelde, Zenta, Zelda
LatviaLatvija

Bezvests.lv veikusi ap 700 meklēšanas pasākumus; atrasti teju 90 pazudušie

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUBrīvprātīgā meklēšanas organizācija Bezvests.lv, sākot no dibināšanas 2009.gadā, savas darbības astoņos gados, ir veikusi vairāk nekā 700 meklēšanas pasākumu, kuros tika atrasti gandrīz 90 bezvēsts pazudušie cilvēki gan tepat Latvijā, gan arī ārvalstīs (kā fiziskās meklēšanas rezultātā, tā arī meklēšanas no attāluma rezultātā), vēsta organizācijā.

«Uz šodienu mums ir pievienojušies jau 150 brīvprātīgo – kā Latvijā dzīvojoši, tā arī ārpus Latvijas robežām dzīvojošie. Tie ir visdažādāko profesiju, nacionalitāšu un reliģisko uzskatu pārstāvji, kurus apvieno viena lieta – atvērta, gaiša sirds un gatavība nesavtīgi palīdzēt cilvēkiem, kuri ir vērsušies pēc palīdzības,» uzsver Bezvests.lv pārstāvji.

Tāpat organizācijā atgādina, ka visi meklēšanas pasākumi un kontaktēšanās ar pazudušā cilvēka radiniekiem, ģimeni, ir saskaņoti ar Kriminālpolicijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes kriminālmeklēšanas 1.nodaļas darbiniekiem.

Meklēšanas pasākumi tiek rūpīgi izstrādāti un plānoti. Bezvests.lv ir noslēgts līgums par sadarbību ar Valsts policiju, kurā ir noteiktas brīvprātīgo organizācijas tiesības un pienākumi Latvijas tiesību sistēmā.

Lai informācija par pazudušo meklēšanu būtu pieejamāka, visas atskaites par paveikto darbu regulāri publisko  Bezvests.lv mājaslapā,  kā arī organizācijas Facebook profilā. Tas ļauj piesaistīt jaunus brīvprātīgos un vēl veiksmīgāk meklēt pazudušos cilvēkus,» skaidro brīvprātīgie meklēšanas organizācijas pārstāvji.

«Daudzi ir dzirdējuši par mūsu pēdējā laika trim veiksmīgākajiem meklēšanas pasākumiem- novembrī (šī gada 19. un 25.novembrī), Latgalē, Rušonas ezerā, kur Bezvests.lv brīvprātīgie ar speciālas aparatūras palīdzību zemūdens meklējumiem, divu dienu laikā pārbaudīja ezeru dibenu un izcēla no trīs metru dziļuma zvejnieka mirstīgās atliekas; Kadagā, Dūņezerā, kur 2. decembrī ar brīvprātīgo palīdzību arī tika atrasts ezerā noslīcis zvejnieks, un vēlāk ūdensslīdēji izcēla noslīkušā mirstīgās atliekas un nodeva tās policijai. Pēdējais atgadījums bija Rīgā, Pārdaugavā – meklēšanas pasākumi 2017.gada 20.un 23.decembrī arī deva rezultātus: Rīgā, Daugavā, AB dambja apkaimē, ar augstas jutības aparatūras palīdzību – akustisko kameru un hidrolokatoru, brīvprātīgie atrada jauna cilvēka ķermeni, kas bija noslīcis 16.decembrī. Glābēji viņu izcēla no ūdens un nodeva policijas rīcībā,» skaidro organizācijā.

Bezvests.lv pārstāvji uzsver: «Kamēr mūsu brīvprātīgie meklēja pazudušos cilvēkus, mēs pamanījām, ka viņiem aiz muguras, nenoskaidrotas personas, nezināmu mērķu vadītas, izvērsa nomelnojošu kampaņu internetā, «aplēja brīvprātīgos ar dubļiem», rakstīja aizvainojošus komentārus sociālajos tīklos, kuros organizācija informēja par pazudušo cilvēku meklēšanu, tādejādi mēģinot izjaukt mūsu meklēšanu AB dambī. Ir aizdomas, ka kādi, iespējams, krimināli grupējumi ir ļoti ieinteresēti tajā, lai tik ātri nevarētu atrast bez vēsts pazudušos cilvēkus.»

Organizācija lūdz brīvprātīgos un jebkuru lasītāju palīdzēt: visus negatīvos, Bezvests.lv brīvprātīgos nomelnojošos komentārus publiskajā telpā kopēt un izsūtīt uz elektronisko pastu info@bezvests.lv. Vēlāk visa šī informācija tiks nodota policijai, kur tad arī noskaidros, kas nodarbojas ar brīvprātīgo organizācijas nomelnošanu un kā interesēs tas tiek veikts, uzsver brīvprātīgie.

Ref:224.000.103.3262


Pievienot komentāru

  1. Valdis teica:

    Svarígák meklét dzívos, nevis mirushos.
    Pieméram, párbaudít Turcijas un Vácijas bordeljus, kuros, iespéjams, ká sexa verdzenes tiek izmantotas Latvijá pazudshas jaunietes. Stipri shaubos, vai no tadám vietám káda izkljúst brívíbá dzíva.

Kučinskim pārmet par kavēšanos; «dod mājienus» Čakšas demisijai

Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs prasa Ministru prezidentam Mārim Kučinskim skaidrot, kāpēc Saeimā vēl nav iesniegts likumprojekts par kritērijiem medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības pakalpojumu klāstā.

Politiski represētajiem plāno piešķirt 100 eiro atbalstu, tam atvēlot 1,28 miljonus

Politiski represētajiem valsts simtgadē plāno piešķirt vienreizēju 100 eiro atbalstu, informē Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Onkologs: Marihuāna medicīnā var noderēt, bet Latvijai līdz tam vēl «jāpaaugas»

Marihuāna medicīnā var būt noderīga, tomēr, lai to legalizētu ārstnieciskām vajadzībām, Latvijas sabiedrībai vēl «nedaudz jāpaaugas», savu personīgo viedokli pauda Latvijas Onkologu asociācijas vadītājs Jānis Eglītis.

ĀCM konstatēts četrām mājas cūkām Saldus novada Zaņas pagastā; Druvas Unguros notiek slimības cēloņa meklējumi

Āfrikas cūku mēris konstatēts Saldus novada Zaņas pagasta Zemgaļos. Slimība uzliesmojusi saimniecībā ar četrām mājas cūkām. Tikmēr nevar izslēgt, ka ĀCM vīruss tā skartajā Saldus novada SIA Druvas Unguri cūku novietnē nonācis ar zāģu skaidām vai autotransportu, informē Pārtikas un veterinārā dienesta Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere.

Bojāgājušo skaits Dženovā pieaudzis līdz 42

Bojāgājušo skaits, kas zaudējuši dzīvību Dženovā, sabrūkot autostrādes tiltam, pieaudzis līdz 42, vēsta Dženovas virsprokurors Frančesko Kodzi.

Lietuvā ieklāta simboliska sliede Mažeiķu–Reņģes dzelzceļa posmā

Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmuma Lietuvos geležinkeliai ģenerāldirektors Mants Bartuška un Polijas naftas koncerna Orlen vadītājs Daniels Obajteks otrdien ieklāja simbolisku sliedi atjaunojamajā dzelzceļa posmā starp uzņēmumam Orlen Lietuva piederošo Mažeiķu naftas pārstrādes rūpnīcu Lietuvā un Reņģi Latvijā, kas tika izjaukts pirms desmit gadiem, kā arī parakstīja vienošanos par abu kompāniju sadarbību.

Nodarbināto skaits Latvijā gada laikā pieaudzis par 17,9 tūkstošiem

Latvijā 2018.gada 2.ceturksnī bija nodarbināti 909,6 tūkstoši jeb 64,4 % iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. 

Bezdarba līmenis Latvijā šī gada otrajā ceturksnī samazinājies līdz 7,7%

Bezdarba līmenis Latvijā šī gada 2.ceturksnī bija 7,7%. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,5 procentpunktiem, bet gada laikā – par 1,2 procentpunktiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. 

Sēdē beidzot ir deputātu kvorums – otrajā lasījumā atbalsta stingrākus noteikumus «ātrajiem» kredītiem

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti otrdien, 14.augustā, otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Patērētāju tiesību aizsardzības likumā. Likumprojekts paredz, ka patērētājam noteiktās kredīta kopējās izmaksas, kas pārsniedz 0,07 procentus dienā no kredīta summas, uzskatāmas par nesamērīgām un nav atbilstošas godīgai darījumu praksei.

Vairāk saules IT speciālists atbrīvots pret 20'000 eiro drošības naudu

Restorānu tīkla Vairāk saules IT speciālistam Edgaram Štrombergam, kurš nesen tika atbrīvots no apcietinājuma, tiesa piemērojusi 20 000 eiro drošības naudu, norāda Štromberga advokāts Mareks Halturins.

Noord Natie attīsta jaunu biznesa nišu – piesaista Ventspilij kruīza kuģus

Ventspils ostā jau šīs nedēļas nogalē ienāks pirmais no SIA Noord Natie Ventspils Terminals piesaistītajiem kruīza kuģiem. NNVT uzsver, ka kruīzu biznesa kā jaunā produkta attīstīšana veicinās tūrisma attīstību pilsētā un reģionā, sekmēs pienesumu ekonomiskās attīstības jomā un papaaugstinās NNVT termināla un pilsētas atpazīstamību plašākā mērogā.

KM izsludina atklātu konkursu uz Rundāles pils muzeja direktora amatu

Kultūras ministrija aicina pretendentus pieteikties atklātā konkursā uz Rundāles pils muzeja direktora amatu. Pretendenti pieteikumus aicināti iesniegt līdz šī gada 14.septembrim.

Turcijas liras kursa kāpums mazina spriedzi pasaules akciju tirgos

Pēc ilgstošā un straujā krituma Turcijas liras kurss otrdien pieauga, mazinot spriedzi pasaules akciju tirgos.

Lietuvas Centrālā banka izvērtēs informāciju par Latvijas kapitāla grupu VIA SMS Group

Lietuvas Centrālā banka solījusi papildus izvērtēt informāciju par Lietuvā darbojošos Latvijas kapitāla grupu VIA SMS Group, reaģējot uz Seima Nacionālās drošības un aizsardzības komitejas locekļa Arvīda Anušauska norādi, ka tajā darbojas personas, kas tieši saistītas ar kādreizējiem Parex bankas īpašniekiem.

Mainītas Āfrikas cūku mēra riska zonu teritorijas

Tā kā Latvijā ir konstatēti vairāki jauni mājas cūku un mežacūku saslimšanas gadījumi ar Āfrikas cūku mēri, tiek grozīta ĀCM II un III riska zonu teritorija. Valdība otrdien, 14. augustā, apstiprināja Zemkopības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par ĀCM likvidēšanas un draudu novēršanas kārtību.

Rīgā ierobežos satiksmi Lielbritānijas ārlietu ministra vizītes laikā

Saistībā ar Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes ārlietu ministra Džeremija Hanta vizīti Latvijas Republikā no 14.augusta pulksten 18.00 līdz 15.augusta pulksten 9.00 tiks aizliegta transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana Elizabetes ielā pie ēkas Elizabetes ielā 55.

Latvijā mazās vīna darītavas varēs ražot vīnu tikai no vietējiem produktiem

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti atbalstīja grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz, ka mazās alkoholisko dzērienu darītavas varēs ražot savu produkciju tikai no savvaļā augošiem un Latvijas teritorijā esošos dārzos vai dravās iegūtiem augiem.

Koalīcija atbalsta EM sagatavotā OIK ziņojuma virzību valdībā ar apspriestajiem precizējumiem

Koalīcija atbalsta Ekonomikas ministrijas sagatavotās obligātās iepirkuma komponentes ziņojuma virzību valdībā ar iepriekš apspriestajiem precizējumiem.

Latvija atbalsta atteikšanos no pulksteņa rādītāju grozīšanas divreiz gadā

Ministru kabinets otrdien, 14.augustā, atbalstīja Ekonomikas ministrijas sagatavoto nacionālo pozīciju, kas paredz pārtraukt pulksteņa rādītāju grozīšanu divas reizes gadā, saglabājot vasaras laiku, norāda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Vēl mēnesi vēlētāji ārvalstīs var pieteikties balsošanai pa pastu 13.Saeimas vēlēšanās

Vēl mēnesi – līdz 14.septembrim – vēlētāji ārvalstīs var izmantot iespēju pieteikties balsošanai pa pastu 13.Saeimas vēlēšanās, kas notiks šā gada 6.oktobrī, norāda Centrālās vēlēšanu komisijā.

Cik sekmīgi ir Saeimas deputātiem piederošie uzņēmumi? Pelnošāko uzņēmumu galvgalī – ZZS deputāti

Politiķu, kuriem pieder daļas uzņēmumos un kuri ir arī kapitālsabiedrību patiesā labuma guvēji, patlaban ir mazākumā. Lursoft apkopotā informācija liecina, ka kapitāldaļas uzņēmumos patlaban pieder 35 Saeimas deputātiem un Ministru kabineta ministriem. Kopumā politiķi ir 48 uzņēmumu dalībnieki, no tiem visaktīvāk uzņēmējdarbībā iesaistījies Zaļo un Zemnieku savienība frakcijas deputāts Valdis Kalnozols, esot dalībnieks sešos uzņēmumos. ZZS Saeimas frakcijas deputātiem pieder 20 uzņēmumi, savukārt 12 – Saskaņas frakcijas deputātiem

Terorakta izmeklēšana: Aiztur vīrieti, kurš ietriecies cilvēkos pie Londonas parlamenta

Pamatojoties uz aizdomām par teroraktu, Londonā arestēts vīrietis, kurš ietriecies barjerās netālu no parlamenta ēkas, ievainojos vairākus cilvēkus.

Latvijas tūristu mītnēs par 11,3% pieaudzis apkalpoto viesu skaits

Šī gada 2.ceturksnī Latvijas tūristu mītnēs apkalpoti 772,3 tūkstoti viesu, kas ir par 11,3% vairāk nekā 2017.gada 2.ceturksnī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Turcijas liras kursa kritums turpina satricināt pasaules biržas

Turcijas liras kurss pirmdien saruka līdz kārtējam rekordzemajam līmenim, turpinot satricināt pasaules biržas, jo investori bažījas, ka krīze Turcijā varētu negatīvi ietekmēt pasaules ekonomiku.

Atsakās no plāniem dot ārsta palīgiem tiesības izrakstīt nosūtījumus

Veselības ministrija atteikusies no vairāku mediķu organizāciju atbalstītā ierosinājuma dot ārsta palīgiem, kuri strādā pašvaldību feldšerpunktos, tiesības izrakstīt nosūtījumus uz valsts apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem.