Binders gatavojas piesaistīt darbiniekus no Ukrainas un Baltkrievijas

Ceļu būves uzņēmums SIA Binders arvien biežāk saskaras ar darbinieku trūkumu, tāpēc gatavojas piesaistīt darbiniekus no Ukrainas un Baltkrievijas, stāsta Binders valdes priekšsēdētājs Aigars Sēja.

«Situācija principā ir līdzīga katru gadu, un potenciālu darbinieku kļūst arvien mazāk. Katru sezonu meklējam cilvēkus, personāla daļai ir liels slogs. Prioritāte, protams, ir vietējie darbinieki. Ļoti daudz strādājam ar jaunatni, braukājam pa tehnikumiem, skolām, rīkojam atvērto durvju dienas. Protams, šīm darbībām nav garantēta rezultāta, bet mēģinām ieinteresēt jaunatni. Pēdējā laikā mums šajā ziņā ir veicies,» norāda Sēja.

Viņš atzīmē, ka kopumā situācija ir tāda, ka darbaspēka trūkst un tā kvalifikācija pazeminās, tāpēc vēl jo vairāk pieaug piesaistīto speciālistu nozīme.

Sēja stāsta, ka Binders patlaban ļoti nopietni apsver darbaspēka ievešanu no Ukrainas un Baltkrievijas.

«Esam ļoti tuvu tam, lai piesaistītu darbiniekus. Ēku būvniekiem jau ir pieredze šajā jomā. Mums vēl nav, bet esam ievākuši daudz informācijas par to. Mums jāsagatavojas tiktāl, lai vajadzības gadījumā varētu to izdarīt. Mājasdarbi ir izdarīti,» skaidro Sēja.

Jautāts, vai tie būtu sezonas darbinieki vai inženieri, Sēja norāda, ka inženieru uzņēmumam pietiek, bet ir nepieciešamības pēc sezonas strādniekiem.

«Vārdu sakot, esam lielā gatavībai ārvalstu darbaspēku piesaistei, bet vēl jāskatās. Varbūt iztiksim ar vietējo darbaspēku. Jāskatās, kā sekmēsies konkursos,» stāsta Sēja.

Jautāts, vai ārvalstu darbinieki prasa mazākas algas nekā vietējie, Sēja norādīja, ka algu līmenis ir ļoti līdzīgs.

Tāpat Sēja norāda, ka Binders sezonas pīķī nodarbina apmēram 500 darbinieku, bet ziemā – apmēram 350. «Ja agrāk bija vieglāk piesaistīt sezonas darbiniekus, šogad tā nav. Ja iepriekš sezonas darbinieki atgriezās uz jauno sezonu, tad šobrīd saistībā ar bezdarbnieka pabalsta piešķiršanas kārtības izmaiņām daļa cilvēki ir aprēķinājuši, ka viņiem tas nav izdevīgi,» piebilst Sēja.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas