BIOR būs vadošā laboratorija vēl vairāku dzīvnieku slimību diagnosticēšanai

Valdība otrdien, 23.maijā, apstiprināja papildinājumus noteikumos par references laboratorijas statusa piešķiršanu, nosakot, ka turpmāk Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts BIOR būs Nacionālā references laboratorija vēl vairākām dzīvnieku infekcijas slimībām.

Institūts BIOR ir nominēts Nacionālās references laboratorijas funkciju veikšanai vēl trim dzīvnieku infekcijas slimībām: aitu un kazu bakām, nodulārajam dermatītam un mazo atgremotāju mērim.

Zemkopības ministrijā (ZM) uzsver, ka nacionālā references laboratorija nozīmē būt vadošai valsts laboratorijai, kas ir nominēta konkrētā atbildības jomā. Institūts BIOR ir references laboratorija pārtikai, materiāliem un priekšmetiem, kas nonāk saskarē ar pārtiku, dzīvnieku barībai, atliekvielām, tai skaitā pesticīdu atliekām, un slimību ierosinātāju antimikrobiālajai rezistencei, dzīvnieku infekcijas slimību diagnostikai, diagnozes standartu un metožu kontrolei un uzraudzībai.

Noteikumos veikti arī vairāki precizējumi.

Noteikumi «Grozījumi Ministru kabineta 2009.gada 4.augusta noteikumos Nr.864 Noteikumi par references laboratorijas statusa piešķiršanas un akreditācijas kārtību, funkcijām un pienākumiem, kā arī iekārtām un aprīkojumam noteiktajām prasībām pārtikas, dzīvnieku barības un dzīvnieku veselības jomā» stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā Latvijas Vēstnesis.

Ref:224.000.103.1268

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas