Brexit ir «liels bardaks», Vācijas ministram neiztur nervi

Vācijas valsts ministrs Eiropas lietās Mihaels Rots

«Liels bardaks» – ar šādiem vārdiem Lielbritānijas pašreizējās politiskās norises raksturojis Vācijas valsts ministrs Eiropas lietās Mihaels Rots. Politiķis acīmredzami zaudējis pacietību, vērojot Lielbritānijas ieilgušo nespēju izlemt, kādu izstāšanos no Eiropas Savienības tā vēlas.

Kā vēsta britu ziņu portāls The Guardian, Vācijas valsts ministrs Eiropas lietās Mihaels Rots (Michael Roth) diplomātiju pie malas metis Vācijas Sociāldemokrātiskās partijas kongresā sestdien, 30.martā.

«Nezinu, vai Viljams Šekspīrs būtu varējis uzrakstīt šādu traģēdiju, bet kurš par to maksās?» retoriski vaicājis Rots, kurš Vācijas federālajā valdībā par Eiropas lietām atbild jau kopš 2013.gada.

Ne mazāk izteiksmīgi britu politiķu darbu iepriekš raksturojis Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks (Donald Tusk).

Saistībā ar eiroskeptisku Lielbritānijas politiķu darbībām viņš februāra sākumā sacījis: «Prātoju, kā izskatās tā īpašā vietiņa ellē, kas paredzēta tiem, kuri aicināja uz Brexit pat bez mazākā uzmetuma plānam, kā to droši īstenot».

Parlamentā turpinās balsojumi

pirmdienas, 1.aprīļa, vakarā Lielbritānijas parlaments balsos par rekomendējoša rakstura Brexit priekšlikumiem, cenšoties beidzot atrast deputātu vairākumam pieņemamu izstāšanās variantu.

Atkārtota balsošana notiks par virkni priekšlikumu, no kuriem lielākā daļa nav guvusi vairākuma atbalstu jau līdzīgā balsošanas maratonā pagājušajā nedēļā. Tajā vislielākais atbalsts bija, – pietrūka vien astoņu balsu – balsojumā par ieceri pēc Lielbritānijas izstāšanās no ES valstij kļūt pievienoties ES muitas savienībai.

Šo ievedmuitas regulējumu šobrīd kopīgi ievēro visas ES valstis, kā arī tādas trešās valstis, kā Turcija un Andora.

Gijs Verhofstadts (Guy Verhofstadt), Brexit sarunu koordinators Eiropas Parlamentā, pirmdienas situāciju komentējis šādi: «Bija jau tuvu vairākumam priekšlikumam par muitas savienību ar ES. Tas, ko mēs sagaidām, ir, ka varētu tikt panākts [britu parlamenta – BNN] vairākums attiecībā uz muitas savienību, un tad mēs, ES pusē, esam gatavi sarunās pārskatīt [izstāšanās politisko – BNN] deklarāciju un tajā iekļaut muitas savienību».

BNN jau vēstīja, ka mēnešiem ilgās sarunās panāktā Lielbritānijas-ES izstāšanās vienošanās Lielbritānijas parlamentā ir noraidīta jau trīs reizes ar attiecīgi 230, 149 un 58 balsīm «pret».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas