Brexit sāga piedzīvos arī Jāņus; Meja lūdz pagarinājumu līdz 30.jūnijam

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja (Theresa May) uzrakstījusi Eiropas Savienībai (ES) iesniegumu ar lūgumu atlikt Brexit līdz šī gada 30.jūnijam, vēsta britu ziņu aģentūra BBC.

Tikmēr Eiropadomes prezidents Donalds Tusks (Donald Tusk) esot piedāvājis Lielbritānijai «elastīgu» 12 mēnešu ilgu Brexit procesa pagarinājumu, norāda BBC, atsaucoties uz kādu «augsta ranga avotu ES».

Tuska plāns paredzētu, ka Lielbritānija varēs ES pamest arī agrāk, ja parlaments apstiprinās Brexit vienošanos, taču tam vēl nepieciešama pārējo dalībvalstu līderu piekrišana nākamnedēļ paredzētajā ārkārtas samitā.

Jāpiebilst, ka Tuska Twitter kontā šāda informācija nav atrodama.

Tikmēr Lielbritānijā piektdien, 5.aprīlī, turpinās Mejas vadīto konservatīvo un opozīcijā esošo leiboristu sarunas par iespējamo izeju no Brexit strupceļa.

Valdības augstākais tieslietu padomnieks Džefrijs Kokss (Geoffrey Cox) sarunā ar sabiedrisko raidorganizāciju BBC atzinis, ka gadījumā, ja sarunas būs neveiksmīgas, Brexit, domājams, nāksies atlikt uz ilgāku laiku.

Šobrīd paredzēts, ka Lielbritānijai no ES jāaiziet 12.aprīlī, lai gan parlaments joprojām nav apstiprinājis Mejas panākto Brexit vienošanos.

Lai izvairītos no bezvienošanās Brexit, izstāšanās datums jāatliek uz vēlāku laiku, taču Meja vēlas, lai Brexit tiktu atlikts uz iespējami īsāku laiku.

Lai to nodrošinātu, premjerministrei jāpanāk vienošanās ar leiboristu līderi Džeremiju Korbinu (Jeremy Corbyn) sarīkot balsojumu parlamentā par trīskārt jau noraidīto Brexit vienošanos līdz 10.aprīlim, kad Briselē paredzēts ārkārtas samits.

Ja tas neizdosies, valdība parlamentam piedāvās vairākas turpmākās rīcības iespējas, lai deputāti «noteiktu, kādu kursu ievērot».

Koks izteicies, ka starp piedāvātajām alternatīvām būs arī iespēja pieņemt jebkādu pagarinājumu, kādu ES piedāvās, kas, domājams, būs «ilgāks nekā tikai dažas nedēļas vai mēneši».

Tikmēr starp ES dalībvalstu līderiem pastāv domstarpības, vai un kā Brexit vēlreiz atlikt.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas