Brexit sarunām nav jēgas! Britu konservatīvie nostājas pret Mejas sadarbību ar opozīciju

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja

Lielbritānijas divām lielākajām partijām cenšoties vienoties par valsts nākotnes saiknēm ar Eiropas Savienību (ES), valdošo konservatīvo iekšējā opozīcija brīdinājusi, ka neatbalstīs potenciālu muitas savienību Eiropas bloku.

Kā otrdien, 14.maijā, vēsta britu ziņu portāls The Guardian, vēstuli britu premjerministrei Terēzai Mejai (Theresa May) kopīgi nosūtījuši 12 bijušie valdības ministri no Konservatīvo partijas. Tajā pausts aicinājums nepiekrist opozīcijas Leboristu partijas pamata prasībai, ka valstij pēc izstāšanās no ES ir jāiekļūst vienotā muitas savienībā ar ES.

Konservatīvo iekšējās opozīcijas arguments ir, ka šādas attiecības ar ES neļaus britiem slēgt atsevišķus tirdzniecības līgumus ar citiem tirdzniecības partneriem.

«Uzskatām, ka vienošanās, kuras pamatā būtu muitas savienība, ļoti iespējams, parlamentā zaudētu tādu Konservatīvās partijas deputātu atbalstu, kā mēs, kuri martā (daudzos gadījumos ļoti negribīgi) atbalstīja izstāšanās nolīgumu [ar ES], un ir maz ticam, ka jūs iegūtu pietiekami daudzu Leiboristu partijas deputātu atbalstu, lai to kompensētu,» teikts vēstulē, ko publicējis izdevums The Times.

Tikmēr otrdien uz Briseli devies Mejas Brexit sarunu delegācijas vadītājs Olijs Robinss (Olly Robbins), lai noskaidrotu, kādas ir iespējas grozīt politisko deklarāciju, kas ietilpst Lielbritānijas-ES izstāšanās līguma projektā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas