bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 19.09.2019 | Vārda dienas: Muntis, Verners
LatviaLatvija

LTV: Latvijas valsts mežu 800 000 eiro ziedojums ticis uzņēmumam pietuvinātām organizācijām

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Zemkopības ministrijas (ZM) paspārnē esošais Meža attīstības fonds sadalījis no Latvijas valsts mežiem (LVM) saņemto ziedojumu – 800 000 eiro. LTV raidījumam de facto izpētot ziedojuma saņēmējus, atklājies, ka naudu saņēmušas arī LVM pietuvinātas organizācijas.

Finansējumu – 109 000 eiro saņēmusi gan biedrība Zaļās mājas,  kur LVM ir viens no dibinātājiem un tās darbinieks ir arī biedrības padomē, gan arī Latvijas Mežu sertifikācijas padome – 58 000 eiro.

Aizvadītā gada nogalē ZM kā LVM akcionārs valdībai piedāvāja, ka četri miljoni eiro no uzņēmuma peļņas tiek ziedoti: divi miljoni sportam, 600 000 kultūras un mākslas attīstības veicināšanai, tikpat, 600 000 arī sociālās palīdzības veicināšanai un 800 000 – izglītības un zinātnes attīstības veicināšanai. Izglītībai paredzēto ziedojumu tālāk sadala ZM paspārnē esošais Meža attīstības fonds. Ap gadu miju tas izsludināja pieteikšanos, bet maijā fonda padome paziņoja, kam nolemts piešķirt ziedojumus.

ZM Meža departamenta direktors Arvīds Ozols de facto uzsver, ka nauda tiek sadalīta pēc noteiktiem, iepriekš zināmiem kritērijiem. Ozols skaidro, ka Meža attīstības fonds nefinansē konkrētas organizācijas, bet gan projektus, ko var iesniegt ikviens. Eksperti atlasīti, lai varētu nosegt visu jomu, taču, ja iesniegts projekts, no organizācijas, kurā darbojas konkrētais komisijas eksperts, viņš to nevērtē.

Raidījums izpētīja, ka

šogad teju divreiz vairāk nekā pērn no ziedotās naudas tiek projektiem, kas saistīti ar mežu īpašnieku interesēm, kā arī pašu ziedojuma ģenerētāju – LVM: sabiedrības informēšanas un meža īpašnieku izglītošanas un apmācības programmām fonds piešķīris 314 800 eiro (2018.gadā šiem mērķiem atvēlēja 163 300 eiro).

Savukārt lielākā daļa no šīs naudas – 109 000 eiro, Meža attīstības fonds piešķīris biedrībai Zaļās mājas.

Biedrības Zaļās mājas valdes loceklis Kristaps Ceplis stāsta, ka biedrība mēģina atrast veidus, kā informēt sabiedrību par meža nozarē notiekošo, jo cilvēki bieži vien nesaprotot, kas tur notiek.

LVM Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs ir viens no Zaļās mājas dibinātājiem un ir arī biedrības padomē, kā arī starp tiem, kas lemj par Meža attīstības fondā ienākušo ziedojumu sadali. De facto viņš gan noliedz, ka kādreiz būtu balsojis par Zaļās mājas projektiem.

Visi četri Zaļās mājas iesniegtie projekti ir atbalstīti. Par LVM ziedoto naudu izdos bukletu ar faktiem par meža nozari, veicinās koka būvniecību, organizēs nozares konferenci, bet visvairāk – 78 000 atvēlēs sabiedrības informēšanas projektam, kas ietver arī viedokļa paušanu ar mediju palīdzību.

Likums neļauj saņemt nodokļu atvieglojumus, ja ziedotājs ziedo ar sevi saistītām organizācijām. Taču šajā gadījumā to dara akcionāra – ZM – izveidots fonds. Projektus vērtē ar ministra rīkojumu izveidota komisija. Tajā ir pārstāvji no Latvijas Meža īpašnieku biedrības, Latvijas Kokrūpniecības federācijas, LVM, Zemkopības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības. Akcionāra ieskatā tam jāizslēdz arī šaubas par ziedojuma sadales objektivitāti.

Vēl 40 000 eiro «patiesas un objektīvas informācijas aktualizēšanai» saņems arī Meža īpašnieku un apsaimniekotāju konfederācija. Savukārt Latvijas Mežu sertifikācijas padome sabiedrības izglītošanai un konferences organizēšanai saņems 58 000 eiro.

244 382 eiro iedalīti dažādām rubrikām, tematiskām lapām vai pozitīviem stāstiem par mežu televīzijā un radio.

ZM noliedz, ka šādi, caur ziedojumu, tiek radīts informatīvais fons, kas nāktu arī par labu atkārtoti virzītajiem likuma grozījumiem, lai varētu cirst jaunākus un tievākus kokus. Ministrs nesaskata nepieciešamību mainīt esošo sistēmu.

Savu atzinumu par LVM ziedojumu kārtību un tās praktisko izpildījumu tuvākajā laikā plāno sniegt arī Valsts kontrole. Tās veiktā revīzija jau ir noslēguma stadijā.


Pievienot komentāru

Rīgas domes koalīcijā varētu būt izveidojušās jaunas nesaskaņas

Rīgas domes koalīcijas partiju – Saskaņa un Gods kalpot Rīgai! – vidū varētu būt izveidojušās jaunas domstarpības, jo šīs nedēļas laikā kvoruma trūkuma dēļ komitejās nav izdevies pieņemt vairākus būtiskus lēmumus.

Konceptuāli atbalsta nepilngadīgo kriminālatbildības reformu

Saeima ceturtdien, 19.septembrī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā, ar kuriem paredzēts īstenot nepilngadīgo kriminālatbildības reformu.

Pie Rietumāfrikas krastiem pirāti uzbrukuši Latvijas tankkuģim

Rietumāfrikas piekrastē pie Konakri Gvinejā pirmdien, 16.septembrī, pirāti uzbrukuši noenkurotam Latvijas tankkuģim Ance, ziņo aģentūra Maritime and Crimean Shipping News.

Krievijā aiztur šamani, kurš vēlējies «izdzīt Putinu»

Sibīrijas šamanis, kurš devies kājām uz Maskavu ar nosprausto mērķi padzīt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, ir aizturēts, tā pavēstījusi Krievijas policija. Šamanis izgājis no dzimtās pilsētas Jakutskas, lai kājām noietu aptuveni 5'000 kilometrus.

Saeima atbalsta ciešāku divpusējo sadarbību ar ASV tiesībaizsardzības jomā

Saeima ceturtdien, 19.septembrī, otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja par steidzamu atzīto likumprojektu, tādējādi apstiprinot grozījumu Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības 2004.gada septembra līgumā par sadarbību tiesībaizsardzības jomā.

Kompensēs zaudējumus par preses izdevumu piegādēm

Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem noteiktos grozījumus Pasta likumā, ar kuriem nodrošinās abonēto preses izdevumu piegādes pakalpojumus 2020.gadā ar tādiem pašiem nosacījumiem, kādi bijuši līdz šim.

Lietuvas veselības ministrs noskuj matus, solidarizējoties ar sirgstošo premjeru

Lietuvas premjerministram Sauļum Skvernelim ārstējoties no onkoloģiskās slimības limfomas, solidaritāti ar kolēģi vēlējies paust Lietuvas veselības ministrs Aurēlijs Verīga un tādēļ noskuvis matus.

Saeima ārkārtas situāciju atkritumu apsaimniekošanā Rīgā atzīst par pamatotu

Seima apstiprināja Ministru kabineta lēmumu par ārkārtējas situācijas izsludināšanu atkritumu apsaimniekošanas jomā Rīgā.

Rosina samazināt vajadzīgo latviešu valodas prasmes līmeni vilcienu konduktoriem

Satiksmes ministrija rosina samazināt nepieciešamo valsts valodas prasmes līmeni un pakāpi pasažieru vilciena konduktoriem, liecina Valsts sekretāru sanāksmē iesniegtie grozījumi Ministru kabineta noteikumos.

Igaunijā pašvaldībām piemaksās tūkstošus par militāro poligonu klātbūtni

300 000 eiro – tādu summu Igaunijas Aizsardzības ministrija apņēmusies ik gadu maksāt deviņām pašvaldībām, kuru teritorijā izvietoti Igaunijas Aizsardzības spēku mācību poligoni.

Puntulis paredz, ka nacionālā koncertzāle būs gatava pēc septiņiem gadiem

Nacionālā akustiskā koncertzāle varētu būt gatava pēc septiņiem gadiem, ja lēmumu par projekta attīstīšanu pieņems šajā rudenī, paziņojis kultūras ministrs Nauris Puntulis.

Tele2: valsts pārmaksā par mobilo sakaru pakalpojumiem

Valsts iestādes neefektīvi tērē budžeta līdzekļus, jo, izmantojot novecojušus un konkurenci kropļojošus iepirkumu noteikumus, pārmaksā par mobilo sakaru pakalpojumiem, uzskata mobilo sakaru operators Tele2.

Fukušimas nolaidības lietā attaisno uzņēmuma vadītājus

Tiesa Japānā, lietā par iespējamu nolaidību saistībā Fukušimas atomelektrostacijas katastrofu ir attaisnojusi atbildīgā enerģētikas uzņēmuma vadību.

Konkursā uz FKTK vadītāja amatu uzvarējusi Santa Purgaile

Konkursā uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes priekšsēdētāja amatu uzvarējusi Santa Purgaile, informē Valsts kancelejā.

Rīgas dome savā sastrādātajā neuzņemas teju nekādu atbildību, tā Ābrama

«Nepatīkamākais, ka Rīgas dome savās neizdarībās, sastrādātajās problēmas iesaistījusi citus, lai tās risinātu, pati neuzņemoties teju nekādu atbildību. Konkurences padome jau vairākkārt brīdināja, ka Rīgai savlaicīgi jāgatavojas, lai nepieļautu situāciju, kādā esam nonākuši,» par izsludināto Latvijā ārkārtējo situāciju atkritumu apsaimniekošanā komentē Konkurences padomes priekšsēdētāja Skaidrīte Ābrama.

Rīgas ielu ikdienas uzturēšanai grib novirzīt papildu finansējumu trīs miljonu eiro apmērā

Rīgas ielu uzturēšanai varētu novirzīt vēl trīs miljonus eiro, liecina Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas lēmums.

Somija: Lielbritānijai atlikušas 12 dienas Brexit priekšlikumu iesniegšanai

Eiropas Savienības prezidējošās valsts, Somijas, premjerministrs Anti Rinne, norādījis, ka Brexit kontekstā Lielbritānijas valdībai ir 12 dienas, lai iesniegtu priekšlikumus esošā izstāšanās nolīguma grozīšanai.

Komitejā atbalsta tūrisma nodevas ieviešanu Rīgā

Rīgā no 2021.gada varētu ieviest tūrisma nodevu, paredz Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komitejā atbalstītais saistošo noteikumu projekts.

Nacionālajai akustiskajai koncertzālei paredzētie miljoni sadalīti citam vajadzībām

Nacionālās akustiskās koncertzāles būvniecībai pieejamie 23 miljoni Eiropas struktūrfondu finansējuma, kurus iepriekš tika plānots izmantot AB dambja pamatu nostiprināšanai, sadalīti citām vajadzībām, paziņojis kultūras ministrs Nauris Puntulis.

FKTK piemēro PrivatBank sodu vairāk nekā miljona apmērā

FKTK padome piemērojusi soda naudu AS PrivatBank 1,019 miljona eiro apmērā par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas normatīvo aktu prasību pārkāpumiem.

ASV pauž gatavību likvidēt Kaļiņingradas pretgaisa aizsardzības sistēmu

Amerikas Savienotajām Valstīm ir plāns, kā likvidēt pretgaisa aizsardzības sistēmu Krievijas Kaļiņingradas apgabalā, tā atklājis ASV Eiropas Gaisa spēku komandieris Džefs Herigans, vēsta LRT un Breaking Defense.

LIZDA draud ar protestiem, ja skolotāju algas nepalielinās arī nākamgad

Uzzinot par to, ka 2020.gada septembra nav paredzēts paaugstināt skolotāju algas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība gatavojas lemt par protestu rīkošanu.

Pūce sola stingrāk kontrolēt pašvaldību aizņemšanos

Pašvaldību aizņēmumi Valsts kasē infrastruktūras objektu būvniecībai tiks vairāk izvērtēti un kontrolēti, solījis vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

EP atbalsta lielāka finansējuma piešķiršanu pētniecībai un Erasmus

Eiropas Parlamenta deputāti atbalstījuši lielāka finansējuma piešķiršanu pētniecībai un Erasmus programmai.

Brexit: jaunais EP sasaukums atbalsta ES nostāju līgumā saglabāt Īrijas risinājumu

Eiropas Parlamenta jaunais sasaukums pieņēmis rezolūciju, kur norādīts, ka esošais Lielbritānijas izstāšanās nolīgums ir taisnīgs, līdzsvarots un nodrošina juridisku noteiktību, kā arī apliecināts, ka Eiropas Savienības likumdevējs atbalsta organizētas izstāšanās scenāriju.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->