bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 24.07.2019 | Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīna, Kristīne
LatviaLatvija

LTV: Latvijas valsts mežu 800 000 eiro ziedojums ticis uzņēmumam pietuvinātām organizācijām

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Zemkopības ministrijas (ZM) paspārnē esošais Meža attīstības fonds sadalījis no Latvijas valsts mežiem (LVM) saņemto ziedojumu – 800 000 eiro. LTV raidījumam de facto izpētot ziedojuma saņēmējus, atklājies, ka naudu saņēmušas arī LVM pietuvinātas organizācijas.

Finansējumu – 109 000 eiro saņēmusi gan biedrība Zaļās mājas,  kur LVM ir viens no dibinātājiem un tās darbinieks ir arī biedrības padomē, gan arī Latvijas Mežu sertifikācijas padome – 58 000 eiro.

Aizvadītā gada nogalē ZM kā LVM akcionārs valdībai piedāvāja, ka četri miljoni eiro no uzņēmuma peļņas tiek ziedoti: divi miljoni sportam, 600 000 kultūras un mākslas attīstības veicināšanai, tikpat, 600 000 arī sociālās palīdzības veicināšanai un 800 000 – izglītības un zinātnes attīstības veicināšanai. Izglītībai paredzēto ziedojumu tālāk sadala ZM paspārnē esošais Meža attīstības fonds. Ap gadu miju tas izsludināja pieteikšanos, bet maijā fonda padome paziņoja, kam nolemts piešķirt ziedojumus.

ZM Meža departamenta direktors Arvīds Ozols de facto uzsver, ka nauda tiek sadalīta pēc noteiktiem, iepriekš zināmiem kritērijiem. Ozols skaidro, ka Meža attīstības fonds nefinansē konkrētas organizācijas, bet gan projektus, ko var iesniegt ikviens. Eksperti atlasīti, lai varētu nosegt visu jomu, taču, ja iesniegts projekts, no organizācijas, kurā darbojas konkrētais komisijas eksperts, viņš to nevērtē.

Raidījums izpētīja, ka

šogad teju divreiz vairāk nekā pērn no ziedotās naudas tiek projektiem, kas saistīti ar mežu īpašnieku interesēm, kā arī pašu ziedojuma ģenerētāju – LVM: sabiedrības informēšanas un meža īpašnieku izglītošanas un apmācības programmām fonds piešķīris 314 800 eiro (2018.gadā šiem mērķiem atvēlēja 163 300 eiro).

Savukārt lielākā daļa no šīs naudas – 109 000 eiro, Meža attīstības fonds piešķīris biedrībai Zaļās mājas.

Biedrības Zaļās mājas valdes loceklis Kristaps Ceplis stāsta, ka biedrība mēģina atrast veidus, kā informēt sabiedrību par meža nozarē notiekošo, jo cilvēki bieži vien nesaprotot, kas tur notiek.

LVM Komunikācijas daļas vadītājs Tomass Kotovičs ir viens no Zaļās mājas dibinātājiem un ir arī biedrības padomē, kā arī starp tiem, kas lemj par Meža attīstības fondā ienākušo ziedojumu sadali. De facto viņš gan noliedz, ka kādreiz būtu balsojis par Zaļās mājas projektiem.

Visi četri Zaļās mājas iesniegtie projekti ir atbalstīti. Par LVM ziedoto naudu izdos bukletu ar faktiem par meža nozari, veicinās koka būvniecību, organizēs nozares konferenci, bet visvairāk – 78 000 atvēlēs sabiedrības informēšanas projektam, kas ietver arī viedokļa paušanu ar mediju palīdzību.

Likums neļauj saņemt nodokļu atvieglojumus, ja ziedotājs ziedo ar sevi saistītām organizācijām. Taču šajā gadījumā to dara akcionāra – ZM – izveidots fonds. Projektus vērtē ar ministra rīkojumu izveidota komisija. Tajā ir pārstāvji no Latvijas Meža īpašnieku biedrības, Latvijas Kokrūpniecības federācijas, LVM, Zemkopības ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas un Latvijas Pašvaldību savienības. Akcionāra ieskatā tam jāizslēdz arī šaubas par ziedojuma sadales objektivitāti.

Vēl 40 000 eiro «patiesas un objektīvas informācijas aktualizēšanai» saņems arī Meža īpašnieku un apsaimniekotāju konfederācija. Savukārt Latvijas Mežu sertifikācijas padome sabiedrības izglītošanai un konferences organizēšanai saņems 58 000 eiro.

244 382 eiro iedalīti dažādām rubrikām, tematiskām lapām vai pozitīviem stāstiem par mežu televīzijā un radio.

ZM noliedz, ka šādi, caur ziedojumu, tiek radīts informatīvais fons, kas nāktu arī par labu atkārtoti virzītajiem likuma grozījumiem, lai varētu cirst jaunākus un tievākus kokus. Ministrs nesaskata nepieciešamību mainīt esošo sistēmu.

Savu atzinumu par LVM ziedojumu kārtību un tās praktisko izpildījumu tuvākajā laikā plāno sniegt arī Valsts kontrole. Tās veiktā revīzija jau ir noslēguma stadijā.


Pievienot komentāru

ES nākamajam britu premjeram: Izstāšanās līgums netiks pārskatīts

Eiropas Savienība apsveikusi nākamo Lielbritānijas premjerministru Borisu Džonsonu, taču stingri norādījusi, ka nepakļausies viņa priekšvēlēšanu solījumiem panākt Brexit nosacījumu pārskatīšanu.

Latvijas Okupācijas muzejam meklēs jaunu direktoru – pašreizējais lēmis atstāt amatu

Nedēļas nogalē no amata atkāpies Latvijas Okupācijas muzeja direktors Gunārs Nāgels.

Coface biznesa risku reitingā pazemina vērtējumus autobūves nozarei Eiropā

Starptautiskais kredītrisku apdrošinātājs Coface jaunajā valstu un nozaru risku reitingā pazeminājis vērtējumus Vācijai, Austrijai un Čehijai.

Uzņēmējdarbības tendences pirmajā pusgadā – mazāk ārvalstu ieguldījumu un maksātnespējas gadījumu

Pirmajos 2019.gada sešos mēnešos samazinājies maksātnespējas gadījumu skaits, bijis vairāk uzņēmumu likvidēšanu un samazinājušies ārvalstu ieguldījumi, par apkopotajiem datiem informē Lursoft.

Lielbritānijas nākamais premjerministrs – Boriss Džonsons

Cīņā par Lielbritānijas nākamo valdības vadītāju uzvarējis bijušais ārlietu ministrs un Londonas mērs Boriss Džonsons, tā liecina paziņotie birtu Konservatīvās partijas iekšējā balsojuma rezultāti.

Levits: Latvijai ir labā griba vienoties ar Lietuvu par jūras robežlīgumu

No Latvijas Valsts prezidenta un valdības puses ir labā griba, lai vidējā laika posmā vai varbūt pat ātrāk atrisinātu jautājumu par jūras robežlīgumu ar Lietuvu, pauda Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Volvo pasaulē atsauc 500 000 dīzeļdzinēja automašīnu

Zviedru-ķīniešu autobūves uzņēmums Volvo paziņojis par pusmiljona automašīnu atsaukšanu visā pasaulē saistībā ar nekvalitatīvu detaļu dīzeļdzinēja automašīnās.

TV3 ziņas: Reirs rosinājis pārbaudi par Jaunzemes izteikumiem

Pret VID ģenerāldirektori Ievu Jaunzemi par viņas izteikumiem medijos un Saeimas Budžeta komisijā pēc finanšu ministra Jāņa Reira rīkojuma ierosināta dienesta pārbaude.

Teroristu pašnāvnieku sarīkotā sprādzienā Mali ievainoti seši Igaunijas karavīri

Teroristu pašnāvnieku sarīkotā sprādzienā Mali ievainoti pieci Igaunijas karavīri, kā arī Francijas un Mali karavīri, paziņojuši Igaunijas Aizsardzības spēki.

Valmieras stikla šķiedras valdē sāks strādāt Ingo Bleiers

AS Valmieras stikla šķiedra valdē tās līdzšinējā locekļa Andrē Heinza Švionteka vietu no 1.augusta ieņems Ingo Bleiers.

Briti tankkuģu krīzi risinās ar militāristu nosūtīšanu uz Persijas līci

Lielbritānija un Irāna pēc abpusējas naftas tankkuģu sagūstīšanas nedomā piekāpties. Britu valdība centīsies panākt vairāk Eiropas spēku nosūtīšanu uz Persijas līci, kamēr Teherāna vēlas, lai incidentos cietušās trešās valstis panāk britu piekāpšanos.

ATD: Pieprasītākās autopārvadājumu atļaujas ir uz Baltkrieviju un Kazahstānu

Pirmajā pusgadā starptautisko autopārvadājumu atļaujas visvairāk pieprasītas uz Baltkrieviju, Kazahstānu, Krieviju un Ukrainu, liecina Autotransporta direkcijas dati.

Latvijas Radio Ziņu dienests nepiekrīt mediācijas procesam medijā

Latvijas Radio Ziņu dienests pēc vairākkārtējām tikšanās reizēm ar mediatori un Latvijas Radio valdi lēmis nepiekrist mediācijas procesa sākšanai.

Moneyval atzīst Maltu par nespējīgu cīnīties ar naudas atmazgāšanu

Starptautiskā uzraudzības iestāde Moneyval atzinusi Maltas spējas cīnīties ar naudas atmazgāšanu par nepietiekamām, dodot Vidusjūras valstij gadu, lai novērstu konstatētās nepilnības, pretējā gadījumā riskējot nonākt finanšu «melnajā sarakstā».

Pēc akcīzes nodokļa samazinājuma Igaunijā stipro alkoholisko dzērienu tirdzniecība pieaugusi par 20%

Jau pirmajās divās nedēļās pēc akcīzes nodokļa samazināšanas Igaunijā stipro alkoholisko dzērienu pārdošana lielākajos tirdzniecības tīklos pieaugusi apmēram par 20%.

Rinkēvičs par Irānas aizturēto tankkuģi: Pāragri izdarīt secinājumus

Ir pāragri izdarīt secinājumus, vai pieļauti starptautisko tiesību pārkāpumi, komentējot situāciju ar Irānas aizturēto britu tankkuģi Stena Impero, teica ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Ukrainas prezidents vēlēšanās negaidīti ieguvis parlamenta vairākumu

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis guvis otro negaidīto vēlēšanu uzvaru četru mēnešu laikā. Viņa partija Ukrainas parlamentā izcīnījusi vairākumu, tālu apsteidzot tuvākos sekotājus.

NBS testēs vietējo ražotāju bezpilota lidaparātu sistēmas

Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem testēšanas nolūkos piegādātas Latvijas ražotāju UAV Factory un Atlas Aerospace bezpilota lidaparātu sistēmas.

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas prezidentūru pārņem Jēkabpils

Latvijas Lielo pilsētu asociācijas biedru pārstāvju – republikas pilsētu domju priekšsēdētāju – kopsapulcē ir apstiprināts LLPA jaunais prezidents – Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.

Apkalpoto lidmašīnu pasažieru skaits Latvijā pieaudzis gandrīz par 10%

Kopumā Latvijas starptautiskajās lidostās 2019.gada pirmajā pusgadā apkalpoti 3,5 miljoni pasažieru, kas ir par 9,6% vairāk nekā pērn šajā pašā periodā, kad Latvijā tika apkalpoti 3,2 miljoni pasažieru.

Latvijā saražoto alkoholisko dzērienu apmērs piecos mēnešos pieaudzis par 2%

Latvijā šogad pirmajos piecos mēnešos saražoti 21,708 miljoni litru alkoholisko dzērienu (neskaitot alu), kas ir par 2% vairāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš.

Gaidāmi paziņojumi par milzu uzņēmumu peļņu – biržu indeksi kāpj

Volstrītas indekss Nasdaq Composite pieauga par 0,7% pirms gaidāmajiem Amazon, Facebook un Google paziņojumiem par to peļņu.

Par izplānotu «zālītes» realizāciju grupā sākts kriminālprocess

2018.gada aprīlī četri vīrieši un viena sieviete vienojās un sadalīja lomas, lai neatļauti glabātu, pārvadātu un realizētu narkotiskās vielas lielā apmērā.

Ikšķile Satversmes tiesā pārsūdzēs Pūces rīkojumu, ar ko apturēta iedzīvotāju aptauja par pašvaldību reformu

Ikšķiles novada dome ir sagatavojusi dokumentus un vērsīsies Satversmes tiesā, lai apstrīdētu vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces rīkojumu par iedzīvotāju aptaujas par administratīvi teritoriālo reformu nolikuma apturēšanu.

Laizāne: Atbildība par iespējamo NEPLP biedru reputāciju jāuzņemas to ieteicējiem

Atbildība jautājumā par NEPLP amatu kandidātu reputāciju būtu jāuzņemas viņus rekomendējošām organizācijām, norādīja 12.Saeimas sasaukuma Cilvēktiesību un sabiedrisko lieto komisijas priekšsēdētāja Inese Laizāne.


-->