DNB banka piešķir 11,5 miljonu eiro īstermiņa kredītu Rīgas siltumam

DNB banka piešķīrusi 11,5 miljonu eiro īstermiņa kredītu centralizētās siltumapgādes uzņēmumam Rīgas siltums, kas šos līdzekļus plāno izmantot apgrozāmo līdzekļu vajadzībām apkures sezonas laikā.

Uzņēmums nodrošina aptuveni 76% no Rīgā nepieciešamās siltumenerģijas. Aptuveni 76% no saražotās siltumenerģijas tiek pārdoti mājsaimniecībām, bet pārējā daļa – juridiskajām personām. Rīgas siltums veic arī elektrības ražošanu, un tā 2014.gadā veidoja 8,3% no akciju sabiedrības ieņēmumiem, portālu BNN informē banka.

«Piešķirtais finansējums nepieciešams uzņēmuma pamatfunkciju nodrošināšanai. Par piegādāto enerģiju siltumapgādes uzņēmumam tekoši jānorēķinās ar saviem piegādātājiem, savukārt siltumenerģijas lietotājiem par patērēto siltumu jānorēķinās līdz nākamā mēneša divdesmitajam datumam,» komentē uzņēmuma valdes locekle Birute Krūze.

«Situācijā, kad aktīvās apkures sezonas laikā būtiski pieaug siltumenerģijas patēriņš un rēķini, kredītlīnija ir kritiski svarīga finanšu plūsmas stabilizēšanai. Šādu praksi uzņēmums īsteno ik gadu,» piebilst Krūze.

Ref: 102.000.102.11245

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas