bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 22.10.2019 | Vārda dienas: Airisa, Irīda, Īrisa
LatviaLatvija

Dzīvnieku brīvība: Mēs negribam dzīvot valstī, kur atļautas kažokzvēru audzētavas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+2 vērtējums, 2 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Kažokzvēru bizness Latvijā ir bezjēdzīga un neētiska nozare, kas ir paslēpta dziļi laukos. Liela sabiedrības daļa neaizdomājas par aktuālo problēmu – dzīvnieku spīdzināšanu. Vēlamies ar šo gājienu mainīt cilvēku domāšanu un panākt, lai dzīvnieku kažokzvēru audzētavas tiktu aizliegtas. Šis gājiens ir «kliedziens» un mudinājums Saeimai mainīt esošos likumus, lai uzlabotu dzīvnieku labklājību,» tā BNN komentē biedrības Dzīvnieku brīvība pārstāve un Gājiena par dzīvniekiem organizētāja Maija Krastiņa.

Kā ziņots, Latvijā sestdien, 24.novembrī, notika akcija Gājiens par dzīvniekiem, kura mērķis bija veicināt dzīvnieku aizsardzību un panākt izmaiņas Latvijas normatīvajos aktos – aizliegt dzīvnieku kažokzvēru fermu audzētavas. Šis gājiens, kas bija akcija dzīvnieku aizstāvībai Latvijā, līdz šim bijis viens no lielākajiem.

Pulcējušies bija vairāki simti dzīvnieku draugi, lai atbalstītu kažokzvēru audzētavu aizliegumu un pievienotos Eiropas iniciatīvai Par vistām bez sprostiem.

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dzīvnieku brīvība pārstāve Maija Krastiņa cer, ka parlamentārieši sadzirdēs dzīvnieku aizstāvjus un sāks pārdomāt esošos likumus. «Mēs ļoti cītīgi strādāsim arī pēc šī gājiena, diskusija nebeigsies šeit. Mēs tomēr dzīvojam demokrātiskā valstī, kurā nevienam dzīvniekam nevajadzētu būt nogalinātam tikai tāpēc, lai no viņa uztaisītu apģērbu.»

Jāatzīmē, ka, ņemot vērā sabiedrības nostāju un ētiskās vērtības, kažokzvēru audzēšana jau ir aizliegta daudzās Eiropas valstīs, tostarp Lielbritānijā, Austrijā, Nīderlandē, Čehijā, Horvātijā un Slovēnijā. Tāpat citās valstīs, kā, piemēram, Polijā un Lietuvā, notiek diskusijas par zvēraudzēšanas aizlieguma pieņemšanu.

Dzīvnieku brīvības pārstāve Ulrika Skakovska BNN norāda, ka šajā gājienā dodas ar mērķi, lai ar likumu tiktu aizliegtas kažokzvēru audzēšanas fermas. «Jāatceras, ka visi dzīvnieki ir vienlīdzīgi. Ja tu esi suņa, kaķa draugs, tev arī vajadzētu rūpēties par citu dzīvnieku labklājību un nepieļaut, ka šādas fermas eksistē.»

Pēc Skakovskas domām, kažoku zvēraudzētavas pastāv ekonomisko apsvērumu dēļ. «Cilvēkam laukos varbūt nav tik daudz darba iespēju. Tomēr kažokzvēru fermās cilvēki, visticamāk, saņem minimālo algu, un tā nav nekāda labklājība, [salīdzinot ar to], ko viņi tur iegulda, jau sākot ar to, ka darbs, ko viņi veic, ir neētisks, un beidzot ar to, ka tas ir gan fiziski, gan emocionāli smags.»

Tāpat viņa uzsver, ka problēma slēpjas tajā, ka Latvijā ļoti liela daļa kažokzvēru fermu nepieder latviešu uzņēmējiem, bet gan ārzemniekiem, kuru valstīs jau aizliegtas kažokzvēru audzētavas. «Man šis gājiens nozīmē apvienošanos visiem dzīvnieku draugiem. Tas ir vēstījums, ka mēs varam visi izdarīt kaut ko kopā, lai panāktu labākas pārmaiņas.»

Arī gājienā satiktā dzīvnieku aizstāve Paula Rubīna vēlas, lai Latvijā tiktu stiprinātas dzīvnieku tiesības un veicināta cilvēcīga izturēšanās pret visām dzīvajām būtnēm.

Viņasprāt, mūsdienās ir ļoti daudz alternatīvu īstajai kažokādai, un cilvēkiem nevajadzētu uzskatīt, ka dabīga zvērāda ir luksus prece. «Šis gājiens to arī dara – popularizē citu dzīvesveidu un parāda, ka alternatīvas ir atbalstāmas. Mainot Latvijas likumus un panākot kažokādu fermu audzētavu aizliegumu, sabiedrība no tā neciestu, tieši otrādi – mēs varētu izglābt dzīvas būtnes.»

Gājiena beigās Dzīvnieku brīvība pārstāve Maija Krastiņa uzsvēra, ka viņa tic, ka pēc šī gājiena Latvijā zvēraudzētavu dienas ir skaitītas. «Mēs raisīsim diskusijas Saeimas ēkā, lai paskaidrotu, kāpēc šis lēmums ir svarīgs sabiedrībai, kāpēc šo likumu ir pieņēmušas citas valstis un kāpēc mums vajadzētu sekot šim pozitīvajam piemēram.»

Biedrība Dzīvnieku brīvība jau pirms kāda laika ir sākusi vākt parakstus petīcijā Saeimai, rosinot pieņemt kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā, un aicina ikvienu parakstīt petīciju vietnē www.kazoki.lv


Pievienot komentāru

Ja aizturētajam Latgales policistam par kukuļošanu cels apsūdzības, Ģirģens vērtēs arī Ķuža atbildību

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža atbildību solās vērtēt tad, ja aizdomās turētajam Latgales policistam tiks celtas apsūdzības.

Pēc panākumiem Šveices parlamenta vēlēšanās Zaļie vēlas lielāku atbildību no finanšu sektora

Pēc panākumiem Šveices parlamenta vēlēšanās Zaļā partija paudusi apņēmību būt stingrākiem pret valsts finanšu sektoru, ziņo Reuters. «Mums finanšu centrs jātur pie lielākas atbildības,» paziņojusi Zaļo līdere Regula Ritza.

Ventspilī steigā pārapstiprina iepriekšējo Brīvostas pārvaldes sastāvs

Ventspils pilsētas dome piektdien, 18.oktobrī, apstiprinājusi pilnvaru pagarināšanu uz vēl pieciem gadiem Ventspils brīvostas pārvaldes valdē tajā jau ilgstoši esošajiem vietvaras politiķiem.

Prāvu par WikiLeaks dibinātāja Asanža izdošanu turpinās skatīt 2020.gada februārī

Tiesas prāva par WikiLeaks dibinātāja Džuliāna Asanža dibinātāja izdošanu turpināsies 2020.gada februārī, ziņo Reuters.

Rīgā sabrukušās ēkas iemītniekiem jāmeklē jaunas mājas

Ēka Rīgā, Lāčplēša ielā 123B, kurai 12.oktobrī vienā no stāviem iegruva griesti, nav ekspluatējama, tāpēc aptuveni 60 nama īrniekiem ir jāmeklē jauni mājokļi.

Eksperts: Pēdējo mēnešu pozitīvie dzimstības rādītāji Igaunijā vēl nenozīmē pastāvīgu demogrāfisko pieaugumu

Lai gan pēdējos mēnešos Igaunijā novērojama lielāka dzimstība nekā mirstība, analītiķi teic – ir par agru, lai teiktu, ka Igaunijā dabiski palielinās populācija.

Tiesa pārliecināta par gana raitu Maxima traģēdijas lietas iztiesāšanu; ministrs sagaida AT aktivitāti

Tiesu administrācija apgalvoja, ka Maxima traģēdijas krimināllietas iztiesāšana Pārdaugavas tiesā tiek organizēta tā, lai nodrošinātu pēc iespējas efektīvāku un ātrāku lietas iztiesāšanas procesu, bez neattaisnotas novilcināšanas.

Šoferu trūkuma dēļ Tallinai nākas atlikt sabiedriskā transporta tīkla paplašināšanu

Tallinas pašvaldībai autobusu šoferu trūkuma dēļ nākas atlikt plānus par jaunu sabiedriskā transporta maršrutu atvēršanu, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā septembrī pieaudzis par 0,5%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2019.gada septembrī, salīdzinot ar 2018.gada septembri, ir pieaudzis par 0,5%.

Atrasta viena no Latvijas meklētākajām noziedzniecēm

Pateicoties iedzīvotāju aktīvai ziņošanai, Valsts policija sestdienas, 19.oktobra, rītā, Latvijā aizturējusi meklēšanā izsludināto Angeļinu Sacjuku.

Ziņojums: Igaunijas trešajam pensiju līmenim viszemākais sniegums Eiropā

Brīvprātīgo pensiju fondu tirgus sniegums 2018.gadā bijis zems visā Eiropā, it īpaši Igaunijā, par investoru grupas ziņojumu vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Lietuvas ražotāji raizējas par ASV tarifu radīto netiešo kaitējumu

Aizvadītājā nedēļā stājušies spēkā ASV tarifi, kas attiecināmi uz Eiropā ražotām precēm. Lai gan Lietuvas ražotāji nekoncentrējas uz ASV tirgu, izskan bažas par to, ka tarifi netieši ietekmēs viņus, ziņo LRT.

Aptauja: Lielākā daļa atbalsta medību tiesību liegšanu uzturlīdzekļu nemaksātājiem

Vispiemērotākās papildu sankcijas pret personām, kuras ļaunprātīgi izvairās no savu saistību izpildes, tostarp nemaksā uzturlīdzekļus, ir piespiedu darba piespriešana un dažādu personai piešķirto speciālo tiesību atņemšana.

Cīniņš par Brexit ratifikāciju britu parlamentā solās būt «uz naža asmens»

Britu parlamentā šonedēļ gaidāma sīva cīņa par jaunāko valsts izstāšanās vienošanos: premjers Boriss Džonsons uzstāj uz tās strauju pieņemšanu bez grozījumiem, kamēr opozīcijas leiboristi centīsies panākt tās noradīšanu vai grozīšanu.

LTV: Maskava, iespējams, mēģina stiprināt varu Latvijas Pareizticīgajā baznīcā

Pareizticīgās baznīcas Maskavas patriarhāts, iespējams, cenšas ar varu aizlaist pensijā Latvijas Pareizticīgās baznīcas metropolītu Aleksandru, lai vietā atrastu kādu Krievijas pusei tīkamāku cilvēku.

Maxima traģēdijā cietušo biedrība protestēs pret lietas ievilkšanos

Pie tiesas ēkas Baldones ielā 1a pirmdien, 21.oktobrī, plkst. 10.00 norisināsies Maxima traģēdijā cietušo biedrības Zolitūde 21.11. rīkotā protesta akcija.

De facto: Draud izgāzties Latvijas dalība Expo 2020 Dubaijā

Iekavēto darbu dēļ apdraudēta Latvijas dalība Expo 2020 Dubaijā, informē Latvijas Televīzijas raidījums De facto. Šī nebūtu pirmā reize, kad latviešiem dalība prestižajā izstādē apraujas pusceļā.

Krievijā izmeklē traģisko Sibīrijas zeltraču aizsprosta sabrukšanu

Par 15 cilvēku bojāeju Sibīrijā aizvadītajā nogalē, sabrūkot dambim uz Seibas upes, Krievijas varasiestādes uzsākušas krimināllietu par pārkāpumiem zeltraču kopmītņu ierīkošanā pie upes.

Atgādinājums: Turpinoties lietum, grants ceļi var būt grūti izbraucami

Pārmitrināti ceļi ar grants segumu zaudē nestspēju, uz tiem veidojas dubļi un bedres. Mitrums apgrūtina autoceļu uzturēšanu, jo slapjā laikā greiderēšana ir mazāk efektīva un bedres ātri vien veidojas atkārtoti.

Šonedēļ gaidāms līdz pat +17 grādiem

Pirmdien pūtīs lēns vējš, un naktī atsevišķos rajonos veidosies migla, savukārt otrdien no rīta pastiprināsies dienvidrietumu, rietumu vējš.

Latvijas attieksme pret seksuālajām minoritātēm viena no noraidošākajām ES

Latvijas iedzīvotāju attieksme pret seksuālajām minoritātēm ir viena no noraidošākajām Eiropas Savienībā, liecina Eirobarometra pētījums.

Tusks saņēmis Džonsona vēstuli ar lūgumu pagarināt Brexit termiņu

Lielbritānijas premjers Boriss Džonsons nosūtījis Eiropadomes prezidentam Donaldam Tuskam vēstuli ar lūgumu pagarināt Brexit termiņu.

Nedēļa Lietuvā: Aug nodokļi. Prezidenta pārmetumi Eiropai. Cīņa ar Seima priekšsēdētāju

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā valdība pieņēmusi vairākus lēmumus, kas paredz nodokļu sloga pieaugumu. Lietuvas prezidents Gitans Nausēda izteicis kritiku ES par paplašināšanās plāniem, bet Seimā notika spraigas cīņas ar parlamenta priekšsēdētāju.

BNN nedēļas apkopojums: Patriektais Gorkšs. Negaidītie miljoni. Nepilsoņu bērni

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Negaidītie miljoni, Nepilsoņu bērni, Gāztais prezidents, Pašvaldību reforma, Streiks, Dotācijas, Pensiju reforma, Kārtējā pauze un Ugunsgrēks.

Lielbritānijas parlaments lemj atlikt Brexit

Lielbritānijas parlaments nobalsojis par priekšlikumu, saskaņā ar kuru parlaments nevar apstiprināt Borisa Džonsona panākto Brexit vienošanos, kamēr parlamentā nav pieņemts vienošanās izpildes likums.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->