bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 12.11.2019 | Vārda dienas: Kaija, Kornēlija
LatviaLatvija

Dzīvnieku brīvība: Mēs negribam dzīvot valstī, kur atļautas kažokzvēru audzētavas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Kažokzvēru bizness Latvijā ir bezjēdzīga un neētiska nozare, kas ir paslēpta dziļi laukos. Liela sabiedrības daļa neaizdomājas par aktuālo problēmu – dzīvnieku spīdzināšanu. Vēlamies ar šo gājienu mainīt cilvēku domāšanu un panākt, lai dzīvnieku kažokzvēru audzētavas tiktu aizliegtas. Šis gājiens ir «kliedziens» un mudinājums Saeimai mainīt esošos likumus, lai uzlabotu dzīvnieku labklājību,» tā BNN komentē biedrības Dzīvnieku brīvība pārstāve un Gājiena par dzīvniekiem organizētāja Maija Krastiņa.

Kā ziņots, Latvijā sestdien, 24.novembrī, notika akcija Gājiens par dzīvniekiem, kura mērķis bija veicināt dzīvnieku aizsardzību un panākt izmaiņas Latvijas normatīvajos aktos – aizliegt dzīvnieku kažokzvēru fermu audzētavas. Šis gājiens, kas bija akcija dzīvnieku aizstāvībai Latvijā, līdz šim bijis viens no lielākajiem.

Pulcējušies bija vairāki simti dzīvnieku draugi, lai atbalstītu kažokzvēru audzētavu aizliegumu un pievienotos Eiropas iniciatīvai Par vistām bez sprostiem.

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dzīvnieku brīvība pārstāve Maija Krastiņa cer, ka parlamentārieši sadzirdēs dzīvnieku aizstāvjus un sāks pārdomāt esošos likumus. «Mēs ļoti cītīgi strādāsim arī pēc šī gājiena, diskusija nebeigsies šeit. Mēs tomēr dzīvojam demokrātiskā valstī, kurā nevienam dzīvniekam nevajadzētu būt nogalinātam tikai tāpēc, lai no viņa uztaisītu apģērbu.»

Jāatzīmē, ka, ņemot vērā sabiedrības nostāju un ētiskās vērtības, kažokzvēru audzēšana jau ir aizliegta daudzās Eiropas valstīs, tostarp Lielbritānijā, Austrijā, Nīderlandē, Čehijā, Horvātijā un Slovēnijā. Tāpat citās valstīs, kā, piemēram, Polijā un Lietuvā, notiek diskusijas par zvēraudzēšanas aizlieguma pieņemšanu.

Dzīvnieku brīvības pārstāve Ulrika Skakovska BNN norāda, ka šajā gājienā dodas ar mērķi, lai ar likumu tiktu aizliegtas kažokzvēru audzēšanas fermas. «Jāatceras, ka visi dzīvnieki ir vienlīdzīgi. Ja tu esi suņa, kaķa draugs, tev arī vajadzētu rūpēties par citu dzīvnieku labklājību un nepieļaut, ka šādas fermas eksistē.»

Pēc Skakovskas domām, kažoku zvēraudzētavas pastāv ekonomisko apsvērumu dēļ. «Cilvēkam laukos varbūt nav tik daudz darba iespēju. Tomēr kažokzvēru fermās cilvēki, visticamāk, saņem minimālo algu, un tā nav nekāda labklājība, [salīdzinot ar to], ko viņi tur iegulda, jau sākot ar to, ka darbs, ko viņi veic, ir neētisks, un beidzot ar to, ka tas ir gan fiziski, gan emocionāli smags.»

Tāpat viņa uzsver, ka problēma slēpjas tajā, ka Latvijā ļoti liela daļa kažokzvēru fermu nepieder latviešu uzņēmējiem, bet gan ārzemniekiem, kuru valstīs jau aizliegtas kažokzvēru audzētavas. «Man šis gājiens nozīmē apvienošanos visiem dzīvnieku draugiem. Tas ir vēstījums, ka mēs varam visi izdarīt kaut ko kopā, lai panāktu labākas pārmaiņas.»

Arī gājienā satiktā dzīvnieku aizstāve Paula Rubīna vēlas, lai Latvijā tiktu stiprinātas dzīvnieku tiesības un veicināta cilvēcīga izturēšanās pret visām dzīvajām būtnēm.

Viņasprāt, mūsdienās ir ļoti daudz alternatīvu īstajai kažokādai, un cilvēkiem nevajadzētu uzskatīt, ka dabīga zvērāda ir luksus prece. «Šis gājiens to arī dara – popularizē citu dzīvesveidu un parāda, ka alternatīvas ir atbalstāmas. Mainot Latvijas likumus un panākot kažokādu fermu audzētavu aizliegumu, sabiedrība no tā neciestu, tieši otrādi – mēs varētu izglābt dzīvas būtnes.»

Gājiena beigās Dzīvnieku brīvība pārstāve Maija Krastiņa uzsvēra, ka viņa tic, ka pēc šī gājiena Latvijā zvēraudzētavu dienas ir skaitītas. «Mēs raisīsim diskusijas Saeimas ēkā, lai paskaidrotu, kāpēc šis lēmums ir svarīgs sabiedrībai, kāpēc šo likumu ir pieņēmušas citas valstis un kāpēc mums vajadzētu sekot šim pozitīvajam piemēram.»

Biedrība Dzīvnieku brīvība jau pirms kāda laika ir sākusi vākt parakstus petīcijā Saeimai, rosinot pieņemt kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā, un aicina ikvienu parakstīt petīciju vietnē www.kazoki.lv


Pievienot komentāru

Pie Baltijas robežām pārtverta Krievijas kara lidmašīna

NATO iznīcinātājiem Lietuvā pagājušajā nedēļā bijis jāizlido vienu reizi, atsaucoties uz trauksmi par Krievijas militārās lidmašīnas klātbūtni.

Nemiro: Latvijai ir jāpiedalās izstādē Expo 2020 Dubai; lēmums vēl jāpieņem valdībai

Latvijai ir jāpiedalās nākamgad Dubaijā gaidāmajā starptautiskajā izstādē Expo 2020 Dubai, tomēr gala lēmumu par to decembrī pieņems Ministru kabinets.

Mediķi: VM piedāvātais medicīnas darbinieku algu palielināšanas modelis nav godīgs

VM piedāvātais mediķu atalgojuma palielināšanas modelis nav godīgs un iet pretrunā ar iepriekš izteikto vēlmi mediķu atalgojumu celt visiem medicīnas darbiniekiem vienlīdzīgā apjomā, paudušas nozares asociācijas.

Igaunijā ceļ ciematu pieaugušajiem ar autismu

Igaunijā sākts būvēt ciematu pieaugušajiem ar autiskā spektra traucējumiem un dažādiem intelekta traucējumiem. Ciematu pabeigt plānots jau 2020.gadā.

Eurostat: Latvijas iedzīvotāji pērn saņēmuši par 141 miljonu eiro vairāk nekā pārskaitījuši uz ārzemēm

Latvijas iedzīvotāji 2018.gadā no ārvalstīs dzīvojošām personām personīgos pārskaitījumos saņēma par 141 miljoniem eiro vairāk nekā pārskaitīja citās valstīs dzīvojošajiem.

Uz trešo lasījumu virza priekšlikumu par FKTK pievienošanu Latvijas Bankai

Saeimas Budžeta un finanšu komisija nolēmusi virzīt Saeimā izskatīšanai trešajā lasījumā grozījumus likumā par Latvijas Banku, kas tostarp paredz FKTK pievienot Latvijas Bankai.

Lukašenko viesojas Austrijā, meklē ciešāku saikni ar ES

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko, kuram nav tuvu partnervalstu apkārtējā reģionā, izņemot Krieviju, otrdien, 12.novembrī, devies vizītē uz Austriju. Šī ir viņa pirmā došanās uz kādu Eiropas Savienības dalībvalsti pēdējos trijos gados.

Septembrī Latvijas eksportēto preču vērtība par 2,5% lielāka nekā pirms gada

Latvijas eksports jeb ārējās tirdzniecības apgrozījums septembrī veidojis 2,44 miljardus eiro, kas faktiskajās cenās bija par 1,6% mazāk nekā pirms gada, tai skaitā preču eksporta vērtība pieauga par 2,5%, bet importa vērtība samazinājās par 4,6%.

2020.gadā iecerēts paplašināt atbalstu mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem

Mājokļu atbalsta programmai šogad un 2020.gadā būs pieejami septiņi miljoni eiro, informē Ekonomikas ministrijā.

Tiesa kosmētikas ražotāju Dzintars pasludina par maksātnespējīgu

Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesa pasludinājusi kosmētikas ražotāju AS Dzintars par maksātnespējīgu un par maksātnespējas procesa administratoru iecēla Jāni Ozoliņu.

«Bērni ierodas traumēti». Lietuvā mācās 500 skolēni no Ukrainas, Donbasa

Lietuvas skolās pašlaik mācās vairāk nekā 500 ukraiņu skolēni, no kuriem daudzi ir no Ukrainas karadarbības zonas Donbasa reģionā.

Veselības ministrija rosina rezidentiem atalgojumu palielināt par 20%

Veselības ministrija rosina rezidentu darba samaksu palielināt par 20%, bet pārējām ārstniecības personām zemāko darba samaksu palielināt par 10%.

Delna: 13.Saeimas deputāti «atturējušies» mazāk nekā 12.Saeimas

Šī Saeimas sasaukuma deputāti daudz retāk balsojumos izvēlējušies atturēties, secinājusi Sabiedrība par atklātību – Delna, apkopojot 13.Saeimas deputātu balsojumus no pērnā gada 6.novembra līdz šī gada 30.septembrim.

No 19.novembra mainīsies pasta sūtījumu deklarēšanas kārtība

No 19.novembra Valsts ieņēmumu dienests maina muitojamo sūtījumu apstrādes kārtību.

Ukrainas bankas eksprezidente uzbrukumos saredz oligarha atriebību par PrivatBank

Par vardarbīgu vēršanos pret Ukrainas centrālās bankas eksprezidentes ģimeni pati Valērija Gontareva vaino ukraiņu oligarhu, kuram viņa atņēmusi Ukrainas lielāko banku PrivatBank.

Līdz šim notiesāta 41 persona. IDB izmeklējumi nenorāda uz situācijas uzlabošanos iekšlietu dienestos

Iekšējās drošības biroja pirmstiesas izmeklēšanas rezultāti nenorāda uz situācijas uzlabošanos iekšlietu dienestos, kuros joprojām nemazinās vairāku kategoriju noziegumi.

Policija pie kāda vīrieša atrod gandrīz 38 tūkstošus cigaretes

Pie kāda vīrieša automašīnā un īpašumā atrastas un konfiscētas 37 800 nelegālo cigarešu, informē Valsts policijā.

Austrālija cieš katastrofālos krūmāju ugunsgrēkos

Austrālijas austrumos, tostarp Sidnejā, izsludināts ārkārtas stāvoklis saistībā ar plašiem krūmāju ugunsgrēkiem, ko pastiprina karstums un stiprs vējš.

Bondars: Ir grūti balsot pret populārām lietām

«Ir ļoti grūti balsot pret populārām lietām. Politikā vienmēr būs situācija, ka ieceres būs lielākas par iespējām,» skaidrojot 2020.gada budžeta pieņemšanas procesu, teicis Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars.

Cērps oficiāli piesakās kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu

Bijušais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētājs Uldis Cērps oficiāli ir pieteicies kandidēt uz Latvijas Bankas prezidenta amatu.

Prasa izmaiņas konkursā par tiesībām sniegt sabiedriskā transporta pakalpojumus nākamos desmit gadus

IUB aizliedzis VSIA Autotransporta direkcija bez grozījumu veikšanas nolikumā turpināt iepirkuma procedūru un slēgt līgumu par reģionālajiem sabiedriskā autotransporta pakalpojumiem no 2021. līdz 2030.gadam.

Turcija sāk deportēt Rietumvalstu džihādistus

Turcija pirmdien, 11.novembrī, pavēstījusi, ka sākusi sūtīt ārvalstu radikālo musulmaņu kaujiniekus atpakaļ uz to izcelsmes valstīm ASV un Eiropā. Kopumā Turcijas ieslodzījuma vietās ir vairāk nekā tūkstotis grupējuma «Islāma valsts» kaujinieku.

Patentmaksai līdz novembrim reģistrēti 4 342 nodokļu maksātāji

Patentmaksas maksāšanai līdz šā gada 1.novembrim Valsts ieņēmumu dienestā bija reģistrēti 4 342 cilvēki, no tiem 1 450 ir samazinātās patentmaksas maksātāji.

Elektrības vidējā cena Latvijā pieaug par 6%

Pagājušajā nedēļā biržā Nord Pool elektroenerģijas cena Latvijā pieauga par 6% – līdz 48,64 eiro par megavatstundu, informē AS Latvenergo pārstāvji.

Budžeta komisija galīgajā lasījumā atbalsta nākamā gada budžeta aprises

Saeimas Budžeta un finanšu komisija pirmdien, 11.novembrī, noslēdza darbu pie nākamā gada budžeta, atbalstot tā virzību izskatīšanai galīgajā lasījumā parlamentā.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!