bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 18.07.2019 | Vārda dienas: Rozālija, Roze
LatviaLatvija

Dzīvnieku brīvība: Mēs negribam dzīvot valstī, kur atļautas kažokzvēru audzētavas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+2 vērtējums, 2 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Kažokzvēru bizness Latvijā ir bezjēdzīga un neētiska nozare, kas ir paslēpta dziļi laukos. Liela sabiedrības daļa neaizdomājas par aktuālo problēmu – dzīvnieku spīdzināšanu. Vēlamies ar šo gājienu mainīt cilvēku domāšanu un panākt, lai dzīvnieku kažokzvēru audzētavas tiktu aizliegtas. Šis gājiens ir «kliedziens» un mudinājums Saeimai mainīt esošos likumus, lai uzlabotu dzīvnieku labklājību,» tā BNN komentē biedrības Dzīvnieku brīvība pārstāve un Gājiena par dzīvniekiem organizētāja Maija Krastiņa.

Kā ziņots, Latvijā sestdien, 24.novembrī, notika akcija Gājiens par dzīvniekiem, kura mērķis bija veicināt dzīvnieku aizsardzību un panākt izmaiņas Latvijas normatīvajos aktos – aizliegt dzīvnieku kažokzvēru fermu audzētavas. Šis gājiens, kas bija akcija dzīvnieku aizstāvībai Latvijā, līdz šim bijis viens no lielākajiem.

Pulcējušies bija vairāki simti dzīvnieku draugi, lai atbalstītu kažokzvēru audzētavu aizliegumu un pievienotos Eiropas iniciatīvai Par vistām bez sprostiem.

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dzīvnieku brīvība pārstāve Maija Krastiņa cer, ka parlamentārieši sadzirdēs dzīvnieku aizstāvjus un sāks pārdomāt esošos likumus. «Mēs ļoti cītīgi strādāsim arī pēc šī gājiena, diskusija nebeigsies šeit. Mēs tomēr dzīvojam demokrātiskā valstī, kurā nevienam dzīvniekam nevajadzētu būt nogalinātam tikai tāpēc, lai no viņa uztaisītu apģērbu.»

Jāatzīmē, ka, ņemot vērā sabiedrības nostāju un ētiskās vērtības, kažokzvēru audzēšana jau ir aizliegta daudzās Eiropas valstīs, tostarp Lielbritānijā, Austrijā, Nīderlandē, Čehijā, Horvātijā un Slovēnijā. Tāpat citās valstīs, kā, piemēram, Polijā un Lietuvā, notiek diskusijas par zvēraudzēšanas aizlieguma pieņemšanu.

Dzīvnieku brīvības pārstāve Ulrika Skakovska BNN norāda, ka šajā gājienā dodas ar mērķi, lai ar likumu tiktu aizliegtas kažokzvēru audzēšanas fermas. «Jāatceras, ka visi dzīvnieki ir vienlīdzīgi. Ja tu esi suņa, kaķa draugs, tev arī vajadzētu rūpēties par citu dzīvnieku labklājību un nepieļaut, ka šādas fermas eksistē.»

Pēc Skakovskas domām, kažoku zvēraudzētavas pastāv ekonomisko apsvērumu dēļ. «Cilvēkam laukos varbūt nav tik daudz darba iespēju. Tomēr kažokzvēru fermās cilvēki, visticamāk, saņem minimālo algu, un tā nav nekāda labklājība, [salīdzinot ar to], ko viņi tur iegulda, jau sākot ar to, ka darbs, ko viņi veic, ir neētisks, un beidzot ar to, ka tas ir gan fiziski, gan emocionāli smags.»

Tāpat viņa uzsver, ka problēma slēpjas tajā, ka Latvijā ļoti liela daļa kažokzvēru fermu nepieder latviešu uzņēmējiem, bet gan ārzemniekiem, kuru valstīs jau aizliegtas kažokzvēru audzētavas. «Man šis gājiens nozīmē apvienošanos visiem dzīvnieku draugiem. Tas ir vēstījums, ka mēs varam visi izdarīt kaut ko kopā, lai panāktu labākas pārmaiņas.»

Arī gājienā satiktā dzīvnieku aizstāve Paula Rubīna vēlas, lai Latvijā tiktu stiprinātas dzīvnieku tiesības un veicināta cilvēcīga izturēšanās pret visām dzīvajām būtnēm.

Viņasprāt, mūsdienās ir ļoti daudz alternatīvu īstajai kažokādai, un cilvēkiem nevajadzētu uzskatīt, ka dabīga zvērāda ir luksus prece. «Šis gājiens to arī dara – popularizē citu dzīvesveidu un parāda, ka alternatīvas ir atbalstāmas. Mainot Latvijas likumus un panākot kažokādu fermu audzētavu aizliegumu, sabiedrība no tā neciestu, tieši otrādi – mēs varētu izglābt dzīvas būtnes.»

Gājiena beigās Dzīvnieku brīvība pārstāve Maija Krastiņa uzsvēra, ka viņa tic, ka pēc šī gājiena Latvijā zvēraudzētavu dienas ir skaitītas. «Mēs raisīsim diskusijas Saeimas ēkā, lai paskaidrotu, kāpēc šis lēmums ir svarīgs sabiedrībai, kāpēc šo likumu ir pieņēmušas citas valstis un kāpēc mums vajadzētu sekot šim pozitīvajam piemēram.»

Biedrība Dzīvnieku brīvība jau pirms kāda laika ir sākusi vākt parakstus petīcijā Saeimai, rosinot pieņemt kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā, un aicina ikvienu parakstīt petīciju vietnē www.kazoki.lv


Pievienot komentāru

Irākas Kurdistānā ziņo par nošautiem turku diplomātiem

Irākas kurdu reģionā nošauti trīs diplomāti no Turcijas, kas iepriekš vērsusies pret kurdu neatkarības iegūšanas centieniem, ziņo raidsabiedrība BBC.

Lietuvas dzelzceļš nelauzīs līgumu ar bijušā VDK virsnieka uzņēmumu Sigmen

Lietuvas dzelzceļš nelauzīs līgumu ar Latvijas uzņēmumu Sigmen, lai gan to kontrolē bijušais VDK virsnieks Jurijs Simoņenkovs, kas ar bijušo VDK virsnieku un aģentu starpniecību saistīts ar Krievijas politiskajiem līderiem.

Latvijas Radio krīzes risināšanai piesaistīs mediatoru

Lai risinātu krīzi Latvijas Radio, medija valde piesaistīs mediatoru, informē sabiedriskie mediji.

Viņķele: Izrakstot zāļu vispārīgos nosaukumus, varētu ietaupīt ap 20 miljoniem

Kompensējamo medikamentu vispārīgo nosaukumu izmantošana, izrakstot receptes, varētu ietaupīt veselības aprūpes budžetā apmēram 20 miljonus eiro, apgalvo veselības ministre Ilze Viņķele.

Latvijā jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Francija atjaunos Parīzes dievmātes katedrāli par 850 milj. eiro

Francijas parlaments ir apstiprinājis Parīzes Dievmātes katedrāles restaurācijas darbus, lai atjaunotu vēsturisko ēku, kuras jumts nopostīts ugunsgrēkā aprīlī. Darbus paredzēts veikt par 850 miljoniem eiro, un tie varētu noslēgties ar viduslaiku katedrāles modernizāciju.

IZM neatbalsta iespēju reemigrantu bērniem pārejās periodā skolās nelikt atzīmes

Adaptācijas laiku reemigrējušo ģimeņu bērniem izglītības iestāde noteikti var paredzēt, tomēr nav iespējams, ka skolēns nesaņem vērtējumu vienu mācību gadu, kā piedāvā eksperte Ieva Reine, komentē IZM eksperte Olita Arkle.

ABLV Bank jūnijā atguvusi aktīvus desmit miljonu eiro apmērā

Likvidējamā ABLV Bank šā gada jūnijā atguvusi aktīvus desmit miljonu eiro apmērā, liecina bankas sagatavotais pārskats par darbību jūnijā.

Policija izmeklē septiņas lietas par iespējamām nelikumībām saistībā ar OIK

Valsts policija patlaban izmeklē septiņus kriminālprocesus par iespējamām nelikumībām ar elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponenti.

Lietuvieši VEF apkaimē tuvākajos gados plāno celt birojus un dzīvojamās ēkas

Lietuvā dibināts uzņēmums iegādājies zemes gabalus VEF rajonā pie tirdzniecības centra Elkor un tuvāko gadu laikā šajā rajonā plāno uzbūvēt biroju ēkas un dzīvojamās mājas.

Igaunis vadīs ES Kiberdrošības aģentūru

Eiropas Savienības Kiberdrošības aģentūra par savu izpilddirektoru izvēlējusies igauņu Briseles funkcionāru Juhanu Lepasāru.

Kariņš: Tā vietā, lai celtu minimālo algu, jāpārskata neapliekamo minimumu

Tā vietā, lai celtu minimālo algu, labāk būtu paaugstināt nepaliekamo minimumu, uzskata Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Latvija pirmajā pusgadā starp 12 Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī-jūnijā jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 4,6%, tai esot starp 12 Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Lagarda atstāj Starptautisko Valūtas fondu ceļā uz ECB vadību

Franču politiķe Kristīne Lagarda, kura pretendē uz Eiropas Centrālās bankas prezidenta amatu, ir paziņojusi, ka plāno atkāpties no Starptautiskā Valūtas Fonda rīkotājdirektores krēsla.

Fon der Leienas vietu Vācijas valdībā ieņems iespējamā Merkeles pēctece

Pēc Vācijas aizsardzības ministres Urzulas fon der Leienas ievēlēšanas par Eiropas Komisijas priekšsēdētāju viņas krēslu Vācijas valdībā ieņems politiķe, kuru par savu pēcteci izvēlējusies kanclere Angela Merkele.

ATD: Reģionālajos maršrutos pasažieru skaits samazinājies tikai Latgalē

Šā gada pirmajā pusgadā reģionālo maršrutu autobusos pārvadāti vairāk nekā 14,6 miljoni pasažieru, kas ir par 1% vairāk, salīdzinot ar analogu periodu pērn, un pasažieru skaits palielinājies visos reģionos, izņemot Latgali.

Ar 29 jaunām mantojuma vietām papildināts UNESCO Pasaules mantojuma saraksts

Paplašinot UNESCO Pasaules mantojuma vietu sarakstu, tajā iekļautas 29 jaunas nominācijas kā dabas, tā kultūras mantojuma saglabāšanai, informē UNESCO pārstāve Kitija Balcare.

No 2021.gada elektroenerģijas ražošanas atbalstu apmaksās tikai no valsts budžeta

Ministru kabinets lēmis atbalstīt priekšlikumu no 2021.gada elektroenerģijas valsts atbalsta izmaksu segšanu nodrošināt tikai no valsts budžeta.

Premjers: Puntulim jāpiedāvā risinājums Latvijas Radio finansējuma jautājumā

Kultūras ministram Naurim Puntulim ir jāpiedāvā risinājums Latvijas Radio finansējuma jautājumā, norāda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Pirmā sieviete amatā – par EK priekšsēdētāju ievēlēta Urzula for der Leiena

Eiropas Parlamenta deputāti aizklātā balsojumā ar 383 balsīm Eiropas Komisijas priekšsēdētāja amatā ievēlējuši Vācijas politiķi Urzulu fon der Leienu.

Krievijas opozīcijai liedz piedalīties Maskavas pašvaldības vēlēšanās

Krievijas amatpersonas atteikušas 27 kandidātu reģistrāciju Maskavas pilsētas Domes vēlēšanām. Starp noraidītajiem ir populāri opozīcijas politiķi, un vēlēšanu amatpersonu rīcība tiek nopelta ieilgušā protesta akcijā.

Znotiņas vadībā vērtēs paveikto ar Moneyval ziņojumu

Lai pārstāvētu Latvijas intereses Moneyval veiktajos novērtēšanas procesos, valdība izveidojusi Latvijas delegāciju, kuru vadīs Ilze Znotiņa.

Kuldīgas novadā, iespējams, aizdedzināta prokurora automašīna

Kuldīgas novadā pagājušajā naktī, iespējams, aizdedzināta Kuldīgas rajona prokuratūras prokurora, bijušā Kuldīgas policijas iecirkņa priekšnieka Ginta Mežiņa automašīna.

Grīva: Nākamgad sabiedriskajiem medijiem un NEPLP vajadzīgi vairāk nekā seši miljoni

Nākamgad Nacionāli elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes, Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio vajadzībām papildus nepieciešami vairāk nekā seši miljoni eiro, paudis NEPLP loceklis Patriks Grīva.

JKP pārmet centienus paslepus Mežvietu pārapstiprināt VDD vadītāja amatā

Jaunā konservatīvā partija «pauž sašutumu» par to, ka Normunda Mežvieta atkārtota apstiprināšana Valsts drošības dienesta vadītāja amatā esot iecerēta paslepus un prasa no viņa atskaiti par paveikto VDD atbildības sfērās viņa darbības laikā.