Eirovīzijas finālā tikuši visu trīs Baltijas valstu izpildītāji

Iespēju piedalīties starptautiskā dziesmu konkursa Eirovīzija 2015 finālā, kas notiks sestdien, 23.maijā, ieguvušas visas trīs Baltijas valstis. Pirmajā pusfinālā ceļazīmi uz lielo finālu izdevies iegūt igauņu izpildītājiem Elīnai Bornai un  Stīgam Rastam, bet otrajā pusfinālā – Latvijas pārstāvei Aminatai Savadogo un lietuviešiem Monika Linkītei un Vaidam Baumilam.

Pārējie finālisti, kuri žūrijas un skatītāju telefonbalsojuma rezultātā otrajā pusfinālā atzīti par fināla cienīgiem ir Polijas, Slovēnijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Melnkalnes, Kipras, Azerbaidžānas un Izraēlas valstu pārstāvji. Lielajam finālam nekvalificējās Īrija, Sanmarīno, Malta, Portugāle, Čehija, Islande un Šveice.

Dziesmu konkursa finālā, sestdien, Vīnē, Baltijas valstu izpildītājiem būs jāsacenšas vēl arī ar Albānijas, Armēnijas, Krievijas, Rumānijas, Ungārijas, Grieķijas, Gruzijas, Serbijas un Beļģijas pārstāvjiem, kuri kvalificējās 1.pusfinālā, kā arī ar Francijas, Vācijas, Anglijas, Itālijas, Austrijas, Spānijas un Austrālijas dalībniekiem.

Eirovīzijas finālu būs iespējams skatīties abos LTV kanālos, kā arī Latvijas Televīzijas mājas lapā ltv.lv un portālā lsm.lv. LTV7 ēterā Eirovīzijas fināls būs skatāms ar surdotulkojumu. Tas ir nebijis gadījums Eirovīzijas vēsturē. Tulkojumu starptautiskajās zīmēs un ar subtitriem angļu valodā nodrošinās rīkotāji – Austrijas TV sabiedriskā raidorganizācija ORF sadarbībā ar Austrijas nedzirdīgo organizāciju. Dziesmu tulkojumu starptautiskajās zīmēs nodrošinās septiņi pasaules labākie starptautisko zīmju pratēji.

Monika Linkytė and Vaidas Baumila – This Time (Lietuva)

Aminata – Love Injected (Latvija)

Elina Born & Stig Rästa – Goodbye to Yesterday (Igaunija)

Ref: 102.000.102.9857

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas