Latvijā janvārī un februārī bijis septītais lielākais eksporta apjoma kāpums ES

Latvijā janvārī un februārī reģistrēts septītais lielākais eksporta apjoma kāpums Eiropas Savienībā (ES) salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmajiem diviem mēnešiem, liecina trešdien, 19.aprīlī, publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati.

Saskaņā ar datiem janvārī un februārī salīdzinājumā ar 2016.gada pirmajiem diviem mēnešiem eksporta apjoms Latvijā, tāpat kā Īrijā, Spānijā un Zviedrijā, pieauga par 11%. Lielāks kāpums reģistrēts Kiprā (+34%), Horvātijā (+21%), Grieķijā (+17%), Lietuvā, Nīderlandē un Somijā (visās valstīs +16%), Portugālē (+14%) un Bulgārijā (+13%). Igaunijā un Slovēnijā eksporta pieaugums janvārī-februārī gada izteiksmē bija 10%.

Vienīgās divas ES dalībvalstis, kur eksports janvārī-februārī salīdzinājumā ar šo laika posmu pērn saruka, bija Malta un Luksemburga, kur kritums bija attiecīgi par 2% un 1%.

Importa apjoms gada pirmajos divos mēnešos salīdzinājumā ar janvāri-februāri pērn pieauga 27 ES dalībvalstīs, bet samazinājās Maltā (-25%).

Dati liecina, ka lielākais importa pieaugums janvārī un februārī gada izteiksmē bijis Kiprā (+36%), Grieķijā (+31%), Lietuvā (+24%), Igaunijā (+19%), Bulgārijā (+18%), kā arī Latvijā, Portugālē, Slovēnijā un Somijā (visās valstīs +15%).

Ref: 225.000.103.672

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas