Facebook interesējas par Igaunijas vēlēšanām, tiekas ar partijām

Sociālā medija Facebook pārstāvji Igaunijā tikušies ar parlamentā pārstāvētajām partijām, paužot apņēmību cīnīties pret nepatiesas informācijas izplatīšanos populārajā sociālajā tīklā, jo sevišķi laikā, kad tuvojas Igaunijas parlamenta vēlēšanas.

Kā otrdien, 22.janvārī, ziņoja Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, amerikāņu interneta uzņēmuma pārstāvji tikušies gan ar valdošo Centra partiju, gan tās sīvāko sāncensi – liberāli noskaņoto Reformu partiju, kas Rīgikogu ir lielākais opozīcijas spēks.

Centra partijas preses pārstāve Andre Hanimegi (Andre Hanimägi) komentējusi: «Tikšanās mērķis bija ļoti vienkāršs. Facebook skaidroja, ka viņi vēlas nopietni cīnīties pret viltus lietotāju profiliem un nepatiesas informācijas izplatīšanu, kas valstīs var ietekmēt vēlēšanu iznākumu. (..) Viņu mērķis ir sadarbībā ar Igaunijas politiskajām partijām panākt, lai Facebook kļūtu, cik vien iespējams godīga un no dezinformācijas brīva mediju platforma.»

Reformu partijas pārstāvis Kajars Kase (Kajar Kase) savukārt atklāja, ka sociālā tīkla pārstāvji izklāstījuši, kā grasās strādāt priekšvēlēšanu kampaņas un vēlēšanu laikā.

«Viņi primāri vēlējās sniegt mums savu kontaktinformāciju. (..) Viņi teica, ka sadarbosies arī ar Igaunijas Partiju finansēšanas uzraudzības komiteju. Facebook pārstāvji mūs aicināja pašiem ziņot, ka pamanām negodprātīgu darbību,» tā Reformu partijas preses pārstāvis.

Igaunijas parlamenta vēlēšanas gaidāmas 3.martā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas