Facebook lietotāju skaits sasniedz 2,3 miljardus, skandāli neatgrūž

Neraugoties uz Facebook skandāliem datu aizsardzības un vēlēšanu ietekmēšanas jomā, sociālā tīkla lietotāju skaits pērn ir audzis. Proti, aktīvo lietotāju skats 2018.gadā sasniedzis 2,32 miljardus.

Kā amerikāņu uzņēmuma paziņojumu ceturtdien, 31.janvārī, citē birtu sabiedriskais medijs BBC, 2,32 miljardi ir to lietotāju skaits, kuri 2018.gadā Facebook ielogojušies vismaz reizi mēnesī.

Ja aktīvo lietotāju skaita ziņā, sociālajā tīklā pērn piedzīvots kāpums, tad par peļņas rādītājiem, jāteic, ka noticis lēciens. Salīdzinot ar 2017.gada finanšu rādītājiem, 2018.gadā uzņēmuma peļņa pieaugusi par 39%, sasniedzot 19,26 miljardus eiro.

Rezultāti ir pārsteidzoši, jo Facebook kā biržā kotētu uzņēmumu, skandāli uz brīdi skāra ļoti smagi.

Piemēram, pēc ziņām, ka britu politisko konsultāciju sniedzēji Cambridge Analytica slepus uzkrājuši tūkstošiem lietotāju privātos datus, lai mēģinātu ietekmēt vēlētāju izvēli Amerikas Savienoto Valstu vēlēšanās, 2018.gada jūlijā Facebook akciju vērtība saruka par vairāk nekā 20%. Uzņēmuma akciju vērtība, lai arī kāpusi šā gada janvārī, arī šobrīd ir tuvu tās zemākajam punktam pēdējo divu gadu laikā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas