Fitch saglabā Latvijas kredītreitingu A- līmenī

Starptautiskā reitingu aģentūra Fitch Ratings paziņojusi par Latvijas kredītreitinga ilgtermiņa saistībām vietējā un ārvalstu valūtā saglabāšanu A- līmenī, saglabājot arī stabilu nākotnes prognozi.

Fitch pozitīvi novērtē Latvijas tautsaimniecības noturīgo izaugsmi, kas tuvākajos gados tiek prognozēta 3% līmenī. Šāds līmenis ne tikai atbilst Latvijas ekonomikas potenciālam, bet arī vidējam A- reitinga grupas valstu vērtējumam, informē Valsts kase.

Latvijas reitinga A- līmeni uztur arī zemais valsts budžeta deficīts, kā arī valsts parāda līmenis, kas pēc aģentūras prognozēm turpmākajos gados samazināsies. Aģentūra norāda, ka reitingu labvēlīgi ietekmē augstais banku kapitalizācijas līmenis un kopējā stabilitāte banku sektorā, par ko liecina banku bilances rādītāju uzlabošanās. Lai gan Fitch kā risku atzīmē augsto nerezidentu depozītu īpatsvaru Latvijas banku sistēmā, tomēr piebilst, ka, neraugoties uz ģeopolitiskajiem riskiem, nerezidentu depozītu līmenis šogad saglabājies stabils.

Reitinga turpmāku paaugstināšanu šobrīd kavē salīdzinoši zems iedzīvotāju ienākumu līmenis, strukturālie izaicinājumi, piemēram, augstais bezdarbs,  un augsts ārējais neto parāds, skaidro Fitch, piebilstot, ka privātā sektora parādsaistību un valsts parāda turpmāka samazināšana, kā arī mērena tiešo ārvalstu investīciju plūsma varētu pakāpeniski samazināt Latvijas ārējo neto parādu.

Ref: 102.000.102.11112

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas