Food Union iegādājas trešo lielāko saldējuma ražotāju Norvēģijā

Latvijas lielākais piena pārstrādātājs un vadošais saldējuma ražotājs Baltijas valstīs Food Union ir parakstījis iegādes līgumu ar Norvēģijas trešo lielāko saldējuma ražotāju Isbjørn Is, tādējādi nostiprinot savu klātbūtni un saldējuma tirgus pozīcijas Ziemeļvalstīs, kas ir daļa no Food Union grupas stratēģiskā izaugsmes plāna.

Food Union uzņēmumu grupā jau ietilpst seši uzņēmumi: Rīgas piena kombināts, Rīgas piensaimnieks un Valmieras piens Latvijā, Premia Igaunijā, Premier Is Dānijā un Isbjørn Is Norvēģijā.

«Isbjørn Is ir tradicionāls Norvēģijas saldējuma ražotājs, kurš lepojas ar vairāk nekā 50 gados izstrādātām saldējuma ražošanas tradīcijām un Norvēģijā iecienītiem produktu zīmoliem. Food Union stratēģija ir augt caur investīcijām spēcīgu vietējo zīmolu attīstībā, neatkarīgi vai tā ir Latvija, Igaunija, Dānija vai Norvēģija. Mēs saredzam potenciālu Isbjørn Is izaugsmei Norvēģijā un pie tā arī strādāsim,» skaidro Food Union dibinātājs un īpašnieks Andrejs Beshmeļņickis.

Uzņēmums ražo un piegādā dažādus saldējuma un saldēto desertu produktus visā Norvēģijā, koncentrējoties uz to tiešo pārdošanu, kā arī pārtikas veikalu ķēdēm visā valstī.

«Isbjørn Is iegādes līgums ir parakstīts un darījums pilnībā tiks noslēgts tuvāko mēnešu laikā. Sekojot tam, uzņēmumā noritēs paplašināšanas darbi, lai efektivizētu ražotnes darbību un apvienotu ražotni, produkcijas noliktavu un biroju. Ražošanas paplašināšana tiks pabeigta līdz 2016.gada beigām, savukārt pirmos uzlabojumus produktu sortimentā pircēji sagaidīs uz nākamā gada vasaras sezonu,» papildina AS Rīgas piena kombināts (Food Union) valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs.

Isbjørn Is ir trešais lielākais saldējuma ražotājs Norvēģijā. Uzņēmums atrodas Askejā pie Bergenas, un ir dibināts 1962.gadā. Isbjørn Is apgrozījums pērn bija EUR 17,5 miljoni (NOK 165 miljoni). Līdz šim tas piederēja četriem brāļiem, dibinātāja Bjorna Lones dēliem. Līdz ar iegādes līguma parakstīšanu, Food Union ir kļuvis par 100% Isbjørn Is īpašnieku. Iegādes darījuma apmērs netiks atklāts.

Ref: 102.000.102.12355

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas