Google skaidro Glass valkāšanas ētiku

«Google Glass»

Google datorierīce-brilles ar nosaukumu Glass vēl nav nonākusi veikalu vitrīnās, bet jau izsaukusi diskusiju par lietošanas drošumu un līdzcilvēku personīgās telpas aizskaršanu.

Sešu Amerikas Savienoto Valstu (ASV) štatu valdībās tiek izskatīta iespēja ierobežot viedtālrunim līdzīgās ierīces lietošanu, piemēram, braucot pie stūres vai citos apstākļos.

Portāls ZDNet raksta, ka ASV jau bijuši gadījumi, kad restorāna viesmīlis lūdzis apmeklētāju pamest ēdināšanas iestādi pēc tam, kad tas atteicies noņemt Google Glass.

Kalifornijas štatā ceļu policija kādai sievietei izrakstījusi protokolu par ierīces izmantošanu, vadot automašīnu.

Ņemot vērā, ka ar Glass iespējams fotografēt un filmēt apkārt notiekošo, Google iesaka ierīces lietotājiem publiskās vietās lūgt atļauju to izmantot šādiem nolūkiem.

Citiem vārdiem, uzņēmums lietotājus aicina uzvesties līdzīgi kā tad, ja tie vēlas uzlikt uz pleca kinokameru vai fotografēt līdzcilvēkus ar fotoaparātu, viedtālruni vai planšetdatoru.

Google cenšas sargāt jaunās ierīces reputāciju, arī uzsverot: «Vietās, kur nav atļauta tālruņu video un fotoaparatūru izmantošana, līdzīgi noteikumi attiecas arīuz Glass. Ja Jums lūdz izslēgt tālruni, izslēdziet arī Glass».

Ref: 111.111.103.793

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas