bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
LatviaLatvija

Ir: Oligarhiem piederošs uzņēmums vēršas tiesā pieprasot 5,8 miljonus eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN- NEWS.RU

Saistībā ar pārtrauktu zemes darījumu Andrejsalas teritorijā pret valsti vērsta prasība tiesā, ko uztur oligarhiem piederošs uzņēmums, pieprasot no Privatizācijas aģentūras piedzīt 5,8 miljonus eiro, vēsta žurnāls Ir.

Prasība saistīta ar 9,3 hektāriem zemes Andrejsalā blakus treknajos gados iecerētajam, bet tā arī neuzbūvētajam Laikmetīgās mākslas muzejam. Privatizācijas aģentūra 2008.gadā šo zemi uz nomaksu pārdeva uzņēmumam Termināls Andrejsala.

Darījuma summa bija 10,5 miljoni eiro (60% naudā un 40% sertifikātos), nomaksas termiņš – desmit gadi, norāda žurnāla Ir pārstāve Ieva Cielava.

Viņa ziņo, ka termiņa vidū uzņēmuma pārskaitījumi par zemi apsīka un 2014.gadā tas pieteica maksātnespēju. Šāds solis ļāva atteikties no pirkuma līguma un uzreiz pēc tam vērsties tiesā pret valsti, lai pieprasītu atmaksāt visu par zemi līdz šim iemaksāto summu – 5,8 miljonus eiro.

Maksātnespējīgais uzņēmums Termināls Andrejsala pērnā gada oktobrī likvidēts, taču tā prasību tiesā pret Privatizācijas aģentūru uztur tiem pašiem īpašniekiem piederošais Elevators Andrejsala. Šis uzņēmums caur virkni citu firmu galu galā pieder Andra Šķēles un Aināra Šlesera ģimenēm, un ar Aivaru Lembergu saistītām personām.

Andrejsalas zemes jautājums 17.janvārī izskatīts slēgtā valdības sēdē. Ministri uzklausījuši Privatizācijas aģentūras vadītāja Vladimira Loginova ziņojumu par situāciju, taču valdība nekādus lēmumus nav pieņēmusi, atstājot jautājumu aģentūras ziņā.

Žurnāla Ir rīcībā esoša informācija liecina, ka Privatizācijas aģentūra apsver mierizlīgumu šajā lietā. Tā būtība – Elevators Andrejsala atsauc pret valsti vērsto prasību, savukārt Privatizācijas aģentūra par prasījuma summu samazina uzņēmējiem maksu par kādu citu zemes gabalu, ko Elevators Andrejsala iegādājies no valsts un turpina norēķināšanos.

«Privatizācijas aģentūra nekomentē darījuma detaļas, tāpēc nav skaidri vairāki būtiski jautājumi. Vai sākotnēji nolīgtā cena atbilda tirgus situācijai? Kāda ir zemes gabala reālā vērtība šobrīd – vai tā pārsniedz vai nesasniedz apmaksāto pirkuma summu? Un kādi ir līguma nosacījumi, ko puses savā labā var izmantot tiesā,» vēsta Cielava.

Andrejsalas zemesgabala kadastrālā vērtība esot būtiski sarukusi – no 4,5 miljoniem eiro darījuma noslēgšanas laikā 2008.gadā līdz 1,5 miljoniem eiro šā gada janvārī. Lai gan kadastrālā vērtība neatspoguļo īpašuma tirgus cenu, tās izmaiņas vedina domāt, ka trekno gadu izskaņā veiktā pirkuma summa šobrīd vairs neatbilst zemes vērtībai. Pārtraucot līgumu un atgūstot jau iztērēto naudu, oligarhu uzņēmums būtu ieguvējs, bet valsts – zaudētāja.

Žurnāls norāda uz vairākiem zīmīgiem apstākļiem šajā maksātnespējas lietā. Neilgi pirms procesa sākuma Termināls Andrejsala valdē iecelts Normunds Nebojs. Šis vārds jau iepriekš «uzpeldējis» saistībā ar citu strīdu, aiz kura vīdēja oligarhu intereses – nacionālās aviokompānijas airBaltic žņaugšana tiesās ar dažādām prasībām, spiežot valsti uz mierizlīgumu vairāku miljonu vērtībā.

Sākotnēji uzņēmumam pieteikta ārpustiesas tiesiskā aizsardzība, kas ļauj pašiem izraudzīties sev procesa administratoru, bet pēc pāris mēnešiem pieteikta maksātnespēja un darbu turpināja tas pats, nevis nejaušā izlases kārtībā nozīmēts administrators, norāda Cielava.

Viņa skaidro, ka tiesiskās aizsardzības plāns netika saskaņots ar Privatizācijas aģentūru, kas bija uzņēmuma kreditors – saskaņā ar zemes pirkuma līgumu Termināls Andrejsala bija jāmaksā 6% gadā par valstij vēl nepārskaitīto summas daļu, taču uzņēmums bija palicis parādā jau 0,87 miljonus eiro.

«Uzņēmuma izvēlētā administratore ir tolaik Rīgā, Antonijas ielā 5, praktizējošā Zinta Zālīte – Rukmane. Viņa ir viena no administratoriem, kam 2015.gadā pievērsās Valsts kontrole, ziņojot par iespējamiem pārkāpumiem maksātnespējas administratoru darbā, kas praktizē kopējās adresēs, bet maksātnespējas procesos pārstāv dažādas puses,» vēsta žurnāls.

Cielava informē, ka uzņēmuma administratore kā speciālistus piesaistīja advokātus no Alda Saulieša un Raivo Sjademes biroja. Arī šiem kungiem savulaik bijušas būtiskas lomas tajā pašā airBaltic tiesvedību sāgā, kurā bija iesaistīts uzņēmuma valdes loceklis Nebojs.

Maksātnespējas administratore pret valsti izvirzīto prasību nekomentēja, aicinot visus jautājumus uzdot Privatizācijas aģentūrai. Savukārt aģentūra uzsver, ka strīds nav atrisināts un tiesvedības laikā tā nedrīkst izpaust nekādas ziņas par lietas materiāliem vai dalībnieku stratēģiju. Arī Šķēle un Šlesers nesniedza atbildes šajā jautājumā.

Žurnāls Ir norāda, ka valdības klusēšana un Privatizācijas aģentūras slepenība šajā lietā neļauj novērtēt, vai un cik izdevīgs valstij būs šī strīda atrsinājums.

Ref:224.000.103.421 


Pievienot komentāru

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Asociācija: Ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek Latvijā ārstēti un turpina izplatīt infekciju

HIV Latvijā joprojām turpina savu uzvaras gājienu – ap 3 300 HIV inficēto zina savu statusu, bet netiek ārstēti un turpina izplatīt infekciju. Tādēļ ir nekavējoties jārīkojas, lai Latvija zaudētu savu HIV karaļvalsts statusu un infekcija tiktu ierobežota, aicina Baltijas HIV asociācija.

Jaunākie komentāri