Kidy Tour: Latvijas tūristi ceļojumus plāno vidēji pusgadu iepriekš

Arī Latvijas iedzīvotāji sāk arvien aktīvāk plānot vasaras atvaļinājuma ceļojumus. Lai arī līdz kalendārajai vasarai ir vairāk nekā četri mēneši, tādās kūrortvalstīs kā Turcija sezona sākas jau aprīlī. Kopējās tendences liecina, ka Latvijas iedzīvotāji atvaļinājumus sāk plānot aptuveni pusgadu pirms plānotā ceļojuma, un, ja agrāk ceļotāji izvēlējās lētākos ceļojumu piedāvājumus, tagad pieaug nozīme kvalitātei, stāsta ceļojumu organizētāji Kidy Tour.

Populārākais galamērķis pavasara-rudens sezonā tradicionāli ir Turcija, kamēr Ēģipte – ziemas mēnešos.

Ceļojumu organizētājs Kidy Tour šogad pavasara un vasaras sezonā uz Turciju plāno vienu lidojumu nedēļā, un pirmā lidmašīna pacelsies jau 13.aprīlī. Katru gadu nozīmīgu daļu ceļojumu Kidy Tour pārdod starptautiskajā tūrisma un aktīvās atpūtas izstādē Balttour, kura notiek šajā nedēļas nogalē.

Pirmās plāno ģimenes

Ar katru gadu Latvijas iedzīvotāji atvaļinājumus plāno arvien agrāk, vairums ceļotāju sāk to darīt pēc gadumijas svētkiem, kad līdz atvaļinājumam atlicis apmēram pusgads. Pirmās vietas rezervēt mēdz ģimenes ar bērniem, kurām svarīgākie kritēriji ir lidojuma datumi, kas der visiem ģimenes locekļiem, un piemērota naktsmītne.

«Ceļotāji arvien rūpīgāk izvēlas ceļojumus, izvirza tiem augstākas prasības, tāpēc bieži vien prioritāte ir nevis zema cena, bet labākā cenas un kvalitātes attiecība. Ģimenēm ar skolas vecuma bērniem ceļojumus patiešām vajadzētu plānot laicīgi, jo ir jārēķinās ar skolēnu brīvdienām – tieši šie datumi ir populārākie,» saka Kidy Tour produktu menedžere Elīna Aņiļonīte.

Aņiļonīte piebilst, ka rezervēt ceļojumu savlaicīgi cilvēkus mudina arī tas, ka rezervācijas apstiprināšanai parasti pietiek ar avansa maksājumu, atlikušo cenu var samaksāt aptuveni mēnesi pirms ceļojuma.

Protams, ceļojumu var meklēt arī teju pēdējā brīdī, bet tad jāizvēlas no tā piedāvājumu klāsta, kas atlicis. Ceļojuma plānošana pēdējā brīdī piemērotāka tiem, kuri spēj viegli pielāgoties apstākļiem un ir gatavi kompromisiem.

Svarīgas ekspertu konsultācijas

Latvijas iedzīvotāju populārākais ceļojumu virziens no agra pavasara līdz vēlam rudenim vēl aizvien ir Turcija, bet aukstajā periodā – Ēģipte. Lai arī daudz informācijas un atsauksmes par šīm valstīm un kūrortu viesnīcām var atrast internetā, vairums ceļotāju konsultējas ar ekspertiem.

«Katram atpūtniekam ir savas gaidas un iespējas – kas vienu ceļojumā iepriecina, otru var kaitināt, tieši tāpēc ļoti svarīgi ir konsultēties ar ekspertiem. „Balttour“ izstāde ir viena no lielākajām un visvairāk apmeklētākajām tūrisma izstādēm Baltijas valstīs ne tikai īpašo cenu piedāvājumu dēļ, bet arī tāpēc, ka tā sniedz iespēju aci pret aci satikties ar ceļojumu organizētājiem un viesnīcu pārstāvjiem,» stāsta Aņiļonīte.

Aņiļonīte atklāj, ka šogad ceļojumu organizētājs uz izstādes trīs dienām ir uzaicinājis piecu viesnīcu tīklu pārstāvjus no Turcijas, kuri labprāt sniegs padomus un papildu informāciju. Izstāde Balttour notiek no 1. līdz 3.februārim starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas