NĪ sektorā darījumu summas pietuvojušās vēsturiski augstākajiem rādītājiem

Investīcijas Latvijas nekustamo īpašumu sektorā stabili turpina mērenu izaugsmi un atsevišķos investīciju segmentos darījumu summas pietuvojušās vēsturiski augstākajiem rādītājiem, paziņo nekustamo īpašumu kompānija  SIA Kivi Real Estate.

«Tirgus dalībnieki arvien biežāk skatās uz alternatīviem investīciju veidiem. Interese un darījumu skaits par reģionālu tirdzniecības centru, specifisku industriālu objektu un neiznomātu telpu iegādi pieaug,» norāda kompānija.

Kompānijas pārstāvis atzīmē, ka regulāri tiek saņemti pieprasījumi maza riska investīciju objektiem. Galvenokārt investori vēloties iegādāties iznomātus īpašumus ar starptautiskiem enkura nomniekiem un ilgtermiņa nomas līgumiem. «Privāti investori un to grupas konkurē ar institucionāliem investoriem par vieniem un tiem pašiem īpašumiem, kas noved pie cenu pieauguma premium biroju ēku un tirdzniecības centru segmentos. Loģiski, ka šādos apstākļos tirgus dalībnieki meklē pietiekami drošas alternatīvas, kompensējot riskus ar augstu investīciju atdevi – virs 9%,» norāda Kivi Real Estate partneris Ēvalds Pavlovs.

Viens no augošajiem investīciju objektu segmentiem ir reģionālie tirdzniecības centri ārpus Rīgas, atzīmē nekustamo īpašumu nozares pārstāvis. «Pārtikas un ikdienas pakalpojumu sniegšanas uzņēmumi tur sekmīgi darbojas, neskatoties uz demogrāfijas līknēm vai maksātspējas samazināšanos, jo pieprasījums pēc pirmās nepieciešamības precēm ir stabils. Darījumi par šādiem objektiem atkarībā no vietas un darījuma apjoma var sasniegt pat 13% ikgadēju ienesīgumu,» skaidro Pavlovs.

Par segmetu atšķirībām norāda eksperts: «Atšķirīgs segments ir industriālie īpašumi. Parasti uzņēmumi telpās ir veikuši lielus finansiālus ieguldījumus un ražošanas iekārtu pārvešana ir gandrīz neiespējama vai sarežģīta. Attiecīgi iegādājoties ražotni, nelielu noliktavu vai servisu, nomnieku nomaiņas riski bieži vien ir zemāki nekā klasiskajos nomas segmentos,» uzskata Pavlovs.

Investoriem, kuri gatavi aktīvi iesaistīties īpašuma uzlabošanas procesu vadīšanā, uzmanības vērts segments varētu būt brīvās telpas, prognozē kompānijas pārstāvis.

«Investējot mazāk pieprasītajos segmentos, investoriem jārēķinās ar sarežģītāku banku finansējuma piesaisti un nereti ar papildus ieguldījumiem īpašuma uzlabošanā,» min Kivi Real Estate partneris . Kā galvenos ieguvumus viņš nosauc: Augstāku investīciju atdevi (9 – 13%), darījuma nosacījumu fleksibilitāti, kā arī īpašnieka spēju radīt augstu pievienoto vērtību ar savu finanšu un laika ieguldījumu.

Ref: 225.000.224.673

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas