Latvijas Dizaina gada balvu 2019 iegūst kampaņa #esesmuintroverts

Apbalvojuma Latvijas Dizaina gada balva 2019 pirmo vietu ieguvusi kampaņa #esesmuintroverts, kuras autors ir Platforma Latvijas literatūra.

Otro vietu ieguvusi mobilā lietotne Derec, autors: CUBE Systems, savukārt trešo vietu pastāvīgā ekspozīcija Sirdsapziņas ugunskurs, autori: Krista un Reinis Dzudzilo.

Galvenās balvas ieguvējs no Kultūras ministrijas saņem finansiālu atbalstu 2 000 eiro vērtībā Latvijas dizaina starptautiskajam mārketingam.

«#esesmuintroverts kampaņa izmanto konceptuālu dizaina domāšanu, lai apgrieztu nacionālu stereotipu kājām gaisā un uzsvērtu tā pozitīvās iezīmes. Kampaņas pamatā ir dizains, kas vērsts uz sociālo iesaisti – tas palīdz veidot kopienas un veicina lasīšanu, piesaistot interesentu uzmanību ar dažādu stratēģisko dizaina rīku palīdzību, tostarp digitālo, grafisko, produkta dizainu, kā arī modi. Kampaņa sasniedz savus mērķus ar humoru un asprātību, kā arī uzkavējas cilvēku atmiņās. Tā parāda nācijas psihi sirsnīgi apburošā veidā ar bagātīgu satura klāstu. Mēs ceram, ka kampaņa turpinās iesākto,» stāsta Latvijas Dizaina gada balvas 2019 žūrijas priekšsēdētājs Kristofers Tērners (Cristopher Turner).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas