bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina
LatviaLatvija

Latvijas Kuģniecības provizoriskie zaudējumi pērn sasniedz 21,156 miljonus eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN- NEWS.RUKuģošanas kompānijas AS Latvijas Kuģniecība koncerns pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 90,38 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,2% vairāk nekā 2015.gadā. Savukārt kompānijas zaudējumi pieauga 3,6 reizes – līdz 21,156 miljoniem eiro, liecina biržai Nasdaq Rīga iesniegtais uzņēmuma finanšu pārskats.

Vienlaikus izteikts ASV dolāros Latvijas Kuģniecības koncerna apgrozījums pērn pieauga par 7,4% un sasniedza 99,714 miljonus ASV dolāru, bet zaudējumi palielinājās 3,5 reizes un bija 25,177 miljoni ASV dolāru.

Koncerna finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka zaudējumi pērn galvenokārt ir skaidrojami ar strauju Latvijas Kuģniecības koncerna flotes vērtības samazinājumu, proti, par 24,13 miljoniem ASV dolāru un ar ASV dolāra un eiro valūtas kursa negatīvo ietekmi 3,67 miljonu ASV dolāru apmērā.

«Neskatoties uz koncerna negatīvo finanšu rezultātu, peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma atskaitījumiem (EBITDA) pieauga un sasniedza 49,59 miljonus ASV dolāru (2015.gadā – 46,62 miljoni ASV dolāru), kas skaidrojams ar nedaudz augstāku TCE jeb laika nomas ekvivalentu, kas tika sasniegts pārskata periodā, kā arī ienākumiem no kuģu tehniskās vadības pakalpojumiem trešajām pusēm un no nekustamo īpašumu nomas ienākumiem,» teikts vadības ziņojumā.

Tajā arī norādīts, ka Latvijas Kuģniecības koncerna kopējie ienākumi 2016.gadā palielinājās saistībā ar nedaudz lielākiem ienākumiem no esošajiem laika nomas līgumiem, kas noslēgti 2015.gadā, un ņemot vērā faktu, ka nedaudz lielāka daļa kuģu bija nodarbināti reisu nomā, kur ienākumos tiek ieskaitītas arī bunkura apmaksa, ostu nodevas un komisijas, bet kas kopumā tik un tā palielināja neto reisu rezultātu par 2,7 miljoniem ASV dolāru.

Pārējo ienākumu palielinājumu nodrošināja tehnisko vadības pakalpojumu sniegšana trešajām pusēm un nekustamo īpašumu noma. Pērn koncerns sniedzis dažādus pakalpojumus arī saistītajām pusēm (uzņēmumi ar kopīgu akcionāru kontroli), kas ļāva koncernam ģenerēt 33,28 miljonu ASV dolāru ienākumus, kas ir 33% no kopējiem ienākumiem (2015.gadā – 31,66 miljoni ASV dolāru jeb 34%).

Vienlaikus administratīvās izmaksas turpināja samazināties un pērn bija 5,71 miljons ASV dolāru (2015.gadā – 7,21 miljons ASV dolāru), galvenokārt saistībā ar zemākām juridisko pakalpojumu izmaksām un spēcīgo ASV dolāra un eiro maiņas kursu. «Koncerna ienākumi tiek gūti ASV dolāros, bet administratīvie izdevumi galvenokārt ir eiro,» piebilsts vadības ziņojumā.

Koncerna administratīvie izdevumi pamazām samazinās arī saistībā ar Latvijā un ārvalstu jurisdikcijās reģistrēto meitassabiedrību apakšstruktūru likvidāciju un restrukturizāciju. 2016.gadā ārvalstu jurisdikcijās likvidētas 14 sabiedrības. Vienlaikus Latvijā veikta SIA Nafta Invest, SIA Skonto nafta un nekustamo īpašumu kompāniju SIA LASCO nekustamie īpašumi, SIA Darījumu centrs Daugava un SIA Rīgas līcis reorganizācija, tās pievienojot mātessabiedrībai SIA LASCO Investment. Tāpat 2016.gada novembrī nodibināta meitassabiedrība SIA LSC IT ar mērķi nodrošināt koncerna ietvaros izmaksu ziņā efektīvākus informācijas tehnoloģiju (IT) pakalpojumus.

«Latvijas Kuģniecības koncerns pērn turpināja atbrīvoties arī no ar pamatdarbību nesaistītiem aktīviem, lai nodrošinātu finansiālo saistību izpildi un koncentrētos uz pamata saimniecisko darbību – kuģniecību. Tostarp 2016.gadā pabeigts nekustamā īpašuma Lejastiezumi pārdošanas darījums, kā arī ir saņemti vairāki spekulatīvi piedāvājumi citiem nekustamajiem īpašumiem. “Nekustamo īpašumu tirgus joprojām ir statisks ar mazu likviditāti, tādēļ sagaidāms, ka atbrīvošanās no šiem aktīviem var aizņemt vairāk laika. Neskatoties uz to vadība aktīvi strādā ar potenciālajiem pircējiem no ārvalstīm un cer 2017.gada laikā noslēgt turpmākus pārdošanas darījumus,» teikts vadības ziņojumā.

2016.gada 31.decembrī Latvijas Kuģniecības koncerna aktīvu kopējā vērtība bija 355,487 miljoni ASV dolāru, kas ir par 14,8% mazāk nekā gadu iepriekš, kad koncerna aktīvi bija 417,024 miljonu ASV dolāru apmērā.

«Samazinājums galvenokārt saistīts ar flotes nolietojumu un zaudējumiem no flotes vērtības pārvērtēšanas. Ilgstoša ienākumu samazināšanās visa 2016.gada garumā, ko piedzīvo kuģu īpašnieki tankkuģu segmentā, izraisīja būtisku negatīvu ietekmi uz aktuālajām lietoto kuģu pārdošanas vērtībām, ko valde arī ņēma vērā. Rezultātā Latvijas Kuģniecības koncerna vadībai vajadzēja pārskatīt esošo metodoloģiju flotes vērtības noteikšanai,» teikts vadības ziņojumā, piebilstot, ka 2016.gadā ir piemērota patiesā jeb tirgus vērtība, un tiek sagaidīts, ka šāda vērtēšanas metode tiks pielietota arī 2017.gadā. Koncerna flotes tirgus vērtība 2016.gada 31.decembrī bija 266,5 miljoni ASV dolāru (2015.gada 31.decembrī – 364,75 miljoni ASV dolāru).

«2017.gadā viens no galvenajiem mērķiem ir koncentrēties uz pietiekamiem ieņēmumiem, lai nodrošināšanu koncerna operatīvās un kapitālieguldījumu izmaksu segšanu, nesamazinot koncerna rīcībā esošos naudas līdzekļus,» vēstīts vadības ziņojumā.

Latvijas Kuģniecības koncerns 2015.gadā strādāja ar 83,492 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 5,8 miljonu eiro zaudējumus.

Kompānija veic kravu pārvadājumus visās pasaules jūrās un okeānos, apmāca un komplektē starptautiskajām konvencijām atbilstošas apkalpes, kā arī piedāvā kuģu tehnisko menedžmentu saviem un citu kuģniecību kuģiem. ‘Latvijas Kuģniecības‘ akcijas tiek kotētas Nasdaq Rīga oficiālajā sarakstā.

Ref:224.000.103.363


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Tiesājams politiķis neatgūst kratīšanā konfiscētus tūkstošus

Eligijam Masjulim, bijušam Lietuvas Liberālās kustības priekšsēdētājam, kurš tiek tiesāts par saistību ar skaļu politiskās kukuļošanas lietu, nav izdevies atgūt skaidru naudu, kas kratīšanas laikā atrasta viņa mājās un konfiscēta.

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Jaunākie komentāri