Latvijas Naftas Tranzīts tur aizdomās VID par nelegāli nopludinātu konfidenciālu informāciju

AS Latvijas Naftas Tranzīts (LNT) ir aizdomas, ka no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nelegāli nopludināta informācija par LNT uzņēmuma darījumiem un šobrīd notiekošā audita norises gaitu.

LNT ir vērsies pie finanšu ministra Jāņa Reira un Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes ar prasību izmeklēt iespējamu prettiesisku informācijas izpaušanu, kas saistīta ar LNT audita norisi.

VID šobrīd veic LNT nodokļu auditu. Audita ietvaros VID pieprasījis LNT dažādus dokumentus, tajā skaitā darījumu līgumus, ko uzņēmums arī iesniedzis dienestam.

2019.gada 2.maijā LNT valdes locekļi saņēma e-pastu no žurnālista, kurš strādā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā De facto. Savā e-pastā viņš uzdod jautājumus par informāciju, kas nav publiski pieejama.

LNT kā privāta kompānija nav publiskojusi informāciju, kas saistās ar tās darījumiem vai audita norisi. Tādēļ LNT ir aizdomas, ka žurnālista informācijas avots ir kāds VID ierēdnis vai darbinieks. Saskaņā ar likuma Par Valsts ieņēmumu dienestu 21.panta pirmo daļu VID ierēdnim un darbiniekam aizliegts, izņemot likumā Par nodokļiem un nodevām paredzētos gadījumus, izpaust par nodokļu maksātāju jebkādu informāciju, kas ierēdnim vai darbiniekam kļuvusi zināma, pildot dienesta pienākumus. Par informācijas izpaušanu vainīgo ierēdni vai darbinieku sauc pie likumā noteiktās atbildības.

AS Latvijas Naftas Tranzīts pieprasa izmeklēt, vai VID ierēdņi vai darbinieki ir rīkojušies pretlikumīgi, izpaužot informāciju, kas saistīta ar LNT audita norisi.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas