Latvijas Pasts nākamgad izdos 32 jaunas pastmarkas

Šajā gadā līdz ar valsts pievienošanos eirozonai Latvijas Pasts izdevis vairāk pastmarku nekā vidēji gada laikā, jo emitēta virkne jaunu dažādas nominālvērtības standarta pastmarku eiro valūtā.

2015.gadā uzņēmums atgriezīsies pie vidējā vienā gadā emitēto pastmarku skaita, plānojot emitēt 32 pastmarkas.

Nākamā gada aktuālākā pastmarku tēma būs saistīta ar Latvijas Republikas prezidentūru Eiropas Savienības Padomē – tai veltīta būs pati pirmā Latvijas Pasta 2015.gada pastmarka, kas tiks izdota 6.janvārī. Īpašu pastmarku plānots izdot arī par godu Latvijas kā Berlīnē notiekošās pasaulē lielākās lauksaimniecības, pārtikas un dārzkopības izstādes Zaļā nedēļa partnervalsts statusam, portālu BNN informē Latvijas Pasts.

Speciālas pastmarkas 2015.gadā izdos arī saistībā ar Jelgavas pilsētas 750.jubileju, Latvijas Neatkarības deklarācijas pieņemšanas 25.gadadienu, Latvijas ugunsdzēsības kustības simtpiecdesmitgadi, Raiņa un Aspazijas 150.dzimšanas dienas atceri. Sadarbībā ar Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizāciju UNESCO klajā nāks pastmarka Vārda brīvība, kas pieskaņota UNESCO Preses brīvības balvas pasniegšanas ceremonijai Rīgā 2015.gada 3.maijā. Savukārt vienīgais pastmarku kopizdevums 2015.gadā taps sadarbībā ar Turciju un būs veltīts abu valstu nacionālajiem dārgumiem.

Saistībā ar Dabas muzeja dibināšanas 170.gadadienu 2015.gadā tiks izdota pirmā pastmarka jaunā sērijā Latvijas Dabas muzeja unikālie eksponāti, kā arī jauna 12 pastmarku sērija Zodiaki. Jaunas pastmarkas papildinās arī jau līdz šim izdotās sērijas Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi, Ziedi, Eiropa, Latvijas putni, Latvijas arhitektūra, Latvijas bākas, Latvijas Republikai 100 un Ziemassvētki.

Ref: 102.000.102.8890

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas