Lido atteiksies no sprostos dētām olām

AS Lido apņēmies no 2025.gada visā uzņēmuma tīkla darbībā atteikties no sprostos dētu olu un to produktu izmantošanas, informē uzņēmuma pārstāvji.

«Šis lēmums saskan gan ar Lido ilgtspējas plāniem, gan kvalitātes augstajiem standartiem. Mums vienmēr ir bijis svarīgi, lai ēdiena gatavošanā un ražošanā izmantotās izejvielas ne tikai atbilst visām nepieciešamajām pārtikas aprites prasībām, bet tās pat pārsniedz. Lido neizmanto pārtikas krāsvielas un garšas pastiprinātājus. Iestājamies par to, ka ekonomiskā attīstība nedrīkst degradēt vidi, tāpēc dzīvnieku labturība un vides aizsardzība ir kritēriji, kam pievērsīsim arvien lielāku uzmanību nākotnē,» saka Lido īpašnieks un padomes priekšsēdētājs Gunārs Ķirsons.

«Šis lēmums parāda Lido kā sociāli atbildīgu uzņēmumu, kas ņem vērā sabiedrības vērtības un aktīvi virza pozitīvas pārmaiņas vides un dzīvnieku aizsardzībā,» stāsta biedrības Dzīvnieku brīvība valdes locekle Katrīna Krīgere. «Mums ir liels gandarījums par konstruktīvo dialogu ar Lido, kā rezultātā tiks būtiski uzlaboti dzīves apstākļi tūkstošiem dzīvnieku. Tas ir nepārprotams signāls tam, ka nežēlīgie sprosti dējējvistām aiziet vēsturē.»

Uzņēmumā informē, ka paralēli bērnu izglītošanai par uzturu un citām sociālajām aktivitātēm, tuvākajos plānos ir vairākas ilgtspējas iniciatīvas. Piemēram, iepakojuma audits un aicinājums klientus izmantot savus traukus un iepakojumu, iegādājoties ēdienu līdzi ņemšanai. Šādā veidā klienti varēs saņemt arī atlaidi, kas būs stimuls ikdienā saudzēt dabu.

Lido dibināts 1987.gadā un specializējas sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma tīkla izveidē un apkalpošanā. Lido grupā ietilpst trīspadsmit restorāni un trīs veikali Rīgā un tās apkaimē, restorāni Tallinā un Berlīnē, gaļas un kulinārijas ražotne, alus darītava, konditoreja Rīgā. Rīgā un tās apkārtnē Lido nodrošina arī ēdienu piegādi.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas