Liepājas metalurga pārdošanai izvēlēs papildu konsultantu

Maksātnespējīgās AS Liepājas metalurgs pamatražotnes pārdošanu starptautiskajā piedāvājumā organizēs uzņēmuma administratora izraudzīts konsultāciju uzņēmums, pavēstījis Liepājas metalurga maksātnespējas administrators Haralds Velmers.

«Pārdot uzņēmumu ir administratora uzdevums, bet šajā gadījumā uzskatu, ka ir nepieciešams pieaicināt arī konsultantu, kas nodrošinātu pašu starptautiskā piedāvājuma procesu, kuram ir pieredze uzņēmumu pārdošanā un kuram ir iestrādnes, kā apzināt potenciālos nozares uzņēmumus, kuriem Liepājas metalurgu varētu piedāvāt. Viena lieta ir tie potenciālie pircēji, kuri paši ir vērsušies pie manis, taču mērķis ir apzināt iespējami lielāku potenciālo pircēju loku,» sacīja Velmers.

Iespējami lielāka pircēju loka apzināšana būtu tieši konsultanta uzdevums. Tāpat konsultanta uzdevums būtu sniegt pircējam informāciju par uzņēmumu, kā arī izvērtēt pašu potenciālo pircēju un tā nākotnes plānus un to atbilstību valsts, Liepājas, uzņēmuma darbinieku un arī visu pārējo kreditoru interesēm, skaidroja administrators.

Pārdošanas konsultanta meklējumus Velmers ir sācis jau pagājušā gada novembra beigās un aptaujas procedūrā ir uzrunājis sešus Latvijā strādājošus konsultāciju uzņēmumus, kuri ir specializējušies uzņēmumu pārdošanā. Patlaban ne ar vienu konsultantu līgums vēl nav parakstīts, jo nav sākts arī pats uzņēmuma pārdošanas process. Starp uzrunātajiem konsultantiem ir arī Prudentia, kurš pērn sniedza konsultācijas Liepājas metalurga kreditoru klubam, atzina Velmers.

«Konsultanta izvēli noteiks tā iepriekšējā pieredze, iepriekš veiktie darījumi, būtisks ir arī laika grafiks, kādā konsultants spēs sākt pārdošanas procedūru, kā arī piedāvātā pakalpojuma cena,» sacīja Velmers. Administrators norādīja, ka konsultantam paredzētā atlīdzība būs līdz 2% no tās summas, par kādu starptautiskajā piedāvājumā izdosies pārdot Liepājas metalurga pamatražotni.

Velmers sacīja, ka patlaban ar viņu ir kontaktējušies pieci potenciālie Liepājas metalurga pircēji, taču mērķis ir piesaistīt pēc iespējas plašāku investoru loku – pat vairākus desmitus uzņēmumu. Šim nolūkam informācija par starptautisko piedāvājumu tiks publicēta gan starptautiskajā finanšu izdevumā Financial Time, gan potenciālie pircēji tiks uzrunāti arī individuāli.

«Vispirms būs tā saucamais potenciālo pircēju garais saraksts, pircēji tiks rūpīgi izvērtēti gan pēc to ilgtermiņa plāniem, gan pēc nosauktās cenas, gan pēc piedāvātās maksāšanas kārtības, piedāvātajām garantijām un nodrošinājumiem. Pēc tam ar tiem pircējiem, kuri apstiprinās savu gatavību piedalīties starptautiskajā piedāvājumā, tiks noslēgti konfidencialitātes līgumi, kuru mērķis būs ļaut potenciālajiem pircējiem padziļinātāk iepazīties ar ražotni un ar to saistīto komercinformāciju. Šī procesa laikā izkristalizēsies īsais pircēju saraksts un šie pircēji izteiks savu nesaistošo piedāvājumu. Pēc šiem piedāvājumiem tiks izvēlēti mums pieņemamie pircēji, un tad viņiem prasīsim izteikt saistošo piedāvājumu – tas būs galīgais piedāvājums, saskaņā ar kuru jau varēs runāt ar pārdošanas nosacījumiem,» skaidroja Velmers.

Administrators paredzējis Liepājas metalurga pamatražotni, metāla kausēšanas ražotni, velmētavu, tehnoloģiskās iekārtas, nekustamos īpašumus un kustamo mantu, kura saistīta ar ražotnes darbības nodrošināšanu, pārdot starptautiskajā piedāvājumā, lai uzrunātu kvalificētus pircējus un nodrošinātu pēc iespējas lielāku ieguvumu no pārdošanas.

«Atbilstoši veiktajam uzņēmuma novērtējumam, pārdodot neieķīlāto mantu, ir iecerēts iegūt 3,5 miljonus eiro bez izsoles un vienu miljonu eiro izsolē. Savukārt pārdodot ieķīlāto mantu, iecerēts iegūt 112,3 miljonus eiro. Būtiski gan uzsvērt, ka prognozes tiks precizētas pārdošanas procesa laikā, vadoties pēc pārdošanas rezultātiem un pircēju izteiktajiem piedāvājumiem,» iepriekš izplatītajā paziņojumā uzsvēra Velmers.

Velmers šī gada 20.janvārī iesniedza kreditoriem saskaņošanai sagatavoto uzņēmuma pārdošanas plānu. Tas atspoguļo Liepājas metalurga neieķīlātās un ieķīlātās mantas pārdošanas kārtību un kritērijus, lai atgūtu pēc iespējas vairāk līdzekļu kreditoriem un atjaunotu uzņēmuma ražošanu pārskatāmā nākotnē.

«Pārdodot Liepājas metalurga pamatražotni starptautiskajā piedāvājumā, ir iespēja piedāvāt uzņēmumu arī ārpus Latvijas un veikt pilnīgāku iespējamā pircēja izvērtējumu. To nevar izdarīt, piemēram, rīkojot izsoli, kas nenodrošina augstāko pārdošanas cenu un labāko izvērtēto pircēju,» norādīja Velmers.

Kā iepriekš ziņots, 2013.gada 12.novembrī Liepājas tiesa pasludināja Liepājas metalurga maksātnespēju, kā rezultātā uzņēmums pilnībā pārgāja Velmera pārraudzībā. Tika sākta darbinieku masveida atlaišana, un kopumā darbu zaudēja vairāk nekā 1 500 cilvēku.

Pēdējo divu mēnešu laikā ir veikta uzņēmuma inventarizācija un novērtējums. Uz tā pamata ir sagatavots uzņēmuma pārdošanas plāns, kas atspoguļo Liepājas metalurga aktīvu pārdošanas kārtību un kritērijus. Tas ir nosūtīts nodrošinātajiem kreditoriem saskaņošanai.

Nonākot finanšu grūtībās, Liepājas metalurgs jau pērn pavasarī pārtrauca ražošanu. Valsts kase jūlijā no valsts budžeta līdzekļiem samaksāja Liepājas metalurga vietā visu rūpnīcas parādu Itālijas bankai UniCredit – 67 465 056 eiro. Pirms tam aprīlī Valsts kase Itālijas bankai veica rūpnīcai valsts galvotā kredīta pamatsummas daļas maksājumu 6 128 456 eiro apmērā.

Ref:103.000.103.5063

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas