Luminor Igaunijā slēgs aizdomīgu nerezidentu bankas kontus

Skandināvu kapitāla banka Luminor Igaunijā informējusi klientus, kuri ir e-uzturēšanās atļauju turētāji, par 2019.gadā plānotu kontu slēgšanu.

Kā trešdien, 5.decembrī, citējot laikrakstu Eesti Päevaleht, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, Luminor Eesti naudas atmazgāšanas novēršanas daļas vadītājs skaidrojis, ka bankām tiek prasīts iztaujāt nerezidentu klientus par to veikto uzņēmējdarbību un arī par pārskaitītās naudas izcelsmi.

«Ja klients konsekventi nesniedz vajadzīgo, jaunāko informāciju vai nespēj pamatot pārskaitījumu izcelsmi un naudas plūsmu, kas saistīta ar klienta uzņēmējdarbību, tad likums mums liek izbeigt attiecības ar šādu klientu,» norādījis Luminor Eesti naudas atmazgāšanas novēršanas daļas vadītājs Hanness Oja (Hannes Oja).

Bankas arvien uzmanīgākas ar nerezidentiem

Igaunijas valsts augstākās amatpersonas un diplomāti pēdējos gados koncentrējušies uz valsts e-uzturēšanās atļauju jeb nerezidentu piesaistes programmas popularizēšanu, tomēr naudas atmazgāšanas skandāli likuši bankām raudzīties uzmanīgi uz nerezidentu klientu pieplūdumu.

To atzīst arī programmas sabiedrisko attiecību daļas vadītājs Arno Kastaiņē (Arnaud Castaignet). Viņš norāda e-rezidentiem jau kādu laiku ir grūtības atvērt un uzturēt kontus Igaunijā reģistrētās bankās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas