Lux Express investē teju trīs miljonus eiro jaunākās paaudzes autobusos

Lux Express atjauno autobusu parku un investē gandrīz trīs miljonus eiro, pēc pasūtījuma izgatavotos Scania Irizar i8 autobusos, BNN vēsta uzņēmumā.

Astoņi jaunie autobusi tiek izgatavoti Spānijā, bet Latvijā tie tiks nogādāti maija beigās.  Tāpat, sākot ar 3.jūliju, būs spēkā jauns autobusu kustības saraksts.  Proti, Lux Express maršrutā, Rīga-Tallina, ieviesīs vēl divus jaunus reisus katru dienu, kā arī tiks veiktas izmaiņas jau esošajos reisos – Rīga-Viļņa un Rīga-Minska.

Uzņēmums šopavasar atjauno savu autobusa parku ar sešiem jauniem, pēc īpaša pasūtījuma ražotiem Lounge autobusiem. Tie tiks izmantoti, lai apkalpotu pasažierus maršrutos – Tallina-Rīga un Tallina-Pēterburga.

«Iegādātie autobusi atbilst jaunākās paaudzes autobusu konceptam – tie ir ne vien pielāgoti pasažieru ērtībām, bet ir arī videi draudzīgi. Izmešu līmenis jaunajiem autobusiem atbilst Euro 6 emisijas standartiem, bet degvielas patēriņš sastāda 26 litrus uz 100 kilometriem,» komentē Lux Express Latvia valdes loceklis Krišjānis Reķis, norādot, ka viena autobusa pasažiera pārvadāšanai uz 100 kilometriem tiek patērēts 0,4 litri degvielas, kas ir divreiz mazāk nekā dīzeļvilcienam Flirt DMU.

Jaunie Lounge autobusi izgatavoti pēc Lux Express pasūtījuma, tajos kopā ir 45 pasažieru vietas, tostarp 15 īpaši komfortablajā Lounge daļā, kur sēdekļi izvietoti pēc principa 2+1.  Uzņēmums ir pasūtījis arī divus jaunus autobusus ar 56 sēdvietām, kas nomainīs jau esošo autobusu parku. Šajos autobusos visas sēdvietas izkārtotas pēc principa 2+2.

Līdz ar autobusa parka atjaunošanu Lux Express mērķis ir palielināt reisu biežumu un nodrošināt, lai 2018.gadā autobusi no Rīgas uz Viļņu un Tallinu atietu katru stundu, skaidro Reķis.

Ref:224.000.103.947

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas