Lux Express pārvadās pasažierus maršrutā Rīga-Birži-Daugavpils

Pasažieru starptautiskais autopārvadātājs Lux Express sāks regulārus pasažieru pārvadājumus ar autobusiem maršrutā Rīga-Birži-Daugavpils, informē uzņēmumā.

«Lux Express pasažieru pārvadājumus maršrutā Rīga-Birži-Daugavpils nodrošinās ar pilnīgi jauniem autobusiem. Kopumā jaunā maršruta izveidē kompānija investējusi gandrīz miljonu eiro,» norāda SIA Lux Express Latvija valdes priekšsēdētājs Janno Ritsbergs.

Ekspresreisa Rīga-Birži-Daugavpils kopējais brauciena laiks būs apmēram trīs stundas un 25 minūtes. Autobusam plānota pietura Lietuvas pilsētā Biržos, kur tas pavadīs 15 minūtes. Katru dienu plānoti trīs reisi gan no Rīgas, gan no Daugavpils ar atiešanas laiku plkst.7, plkst.12.30 un plkst.17.30.

Jaunais ekspresreiss sāks kursēt 19.jūnijā.

«Lux Express mērķis ir sniegt mūsdienīgu sabiedriskā transporta pieredzi ne tikai pasažieriem starptautiskajos reisos, bet arī starppilsētu pārvadājumos Latvijā, neprasot par tiem valsts dotācijas. Mūsu aprēķini rāda, ka brīvais tirgus varētu darboties vairāk nekā pusē pašreizējo pārvadājumu – starp Rīgu un visām lielajām pilsētām. Savukārt valstij būtu jādotē nerentablie maršruti, kur pasažieru skaits nav pietiekams, lai nodrošinātu komerciālos pārvadājumus, tādējādi pārskatāmi un efektīvi izmantojot publisko finansējumu,» komentē Ritsbergs.

Viņš arī atzīmē, ka Igaunijā Lux Express veiksmīgi nodrošina iekšzemes pasažieru pārvadājumus brīvajā tirgū piecus gadus un nav bijis pamata apšaubīt šāda modeļa efektivitāti.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas