bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 16.12.2019 | Vārda dienas: Alvīne

Lux Express: Situācija Ukrainā var «bremzēt» krievu tūristu plūsmu uz Baltiju

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lux Express valdes priekšsēdētājs Hannes Sārpū

«Ukrainas nestabilā situācija var nodarīt zaudējumus tūrisma nozarei kopumā. Līdz šim Baltijas valstīs katru gadu izjutām Krievijas tūristu pieplūdumu, taču, pieļauju, ka emocionālu iemeslu dēļ ceļotāju skaits varētu nepieaugt tik strauji kā iepriekš,» portālam BNN norāda starptautisko autobusu reisu operatora Lux Express valdes priekšsēdētājs Hannes Sārpū (Hannes Saarpuu).

Tā kā uzņēmums nenodrošina reisus uz Ukrainu, šīs valsts politiskā situācija tiešā veidā tā darbību neskar. «Ja skatāmies Austrumu virzienā, tad joprojām pieprasīts ir mūsu maršruts Rīga – Sanktpēterburga. Piedāvājam saviem klientiem arī jaunus maršrutus, pavisam nesen marta beigās atvērām reisu Rīga-Viļņa-Prāga. Šobrīd savos plānos neko nemainām, bet līdzīgi kā lielākā daļa uzņēmēju esam uzmanīgi un vērojam, kā attīstās notikumi Ukrainā, kaut gan uzskatu, ka pagaidām nav iemesla trauksmes celšanai,» teic Sārpū.

Vienlaikus Lux Express pārstāvis pauž uzskatu, ka arī iespējamo sankciju gadījumā no Eiropas Savienības (ES) vai Krievijas puses vienai pret otru, cilvēki turpinās braukt pie radiniekiem un apciemot savus draugus. «Nozīmīgus zaudējumus biznesam sagādātu Eiropas Savienības un Krievijas robežas slēgšana, taču šāds scenārijs ir maz ticams,» pārliecināts uzņēmējs.

Uzņēmums apkalpo divas nozīmīgas pasažieru grupas – biznesa klientus un individuālos ceļotājus. «Sekojot līdzi Ukrainas konflikta notikumiem, gan mēs, gan mūsu klienti, jūtamies satraukti par neparedzamu notikumu attīstību. Uzskatu, ka šajā situācijā katras valsts pienākums ir rūpēties par tās iedzīvotājiem un sniegt tiem nepieciešamo drošības sajūtu. Šobrīd tieši šīs iekšējās drošības sajūtas trūkumu saredzu kā visbūtiskāko faktoru, kas var negatīvi ietekmēt daļu mūsu klientu, kuri emocionālu iemeslu dēļ var pārtraukt vai samazināt ceļošanu,» skaidro Lux Express valdes priekšsēdētājs.

Lūgts prognozēt, kā attīstīsies ekonomiskā situācija nozarē šogad, Sārpū paredz, ka situācija ar pasažieru pārvadājumiem kopumā būs stabila. Vienlaikus uzņēmējs prognozē, ka «Ukrainas konflikta ietekmē ekonomiskā izaugsme, visdrīzāk, neturpināsies tik strauji kā līdz šim, jo tiešus zaudējumus piedzīvos Baltijā nozīmīgi uzņēmumi, kuru darbība ir vērsta uz eksportu Austrumos.»

Jāpiebilst, ka ceļotāji no Krievijas ir viena no lielākajām tūristu grupām, kas apmeklē Baltiju. Tā, piemēram, pērn Latvijā visvairāk pieauga viesu skaits no kaimiņvalstīm Baltkrievijas – 36,5% un Krievijas – 33,4%, kā arī Igaunijas – 21,3% un Lietuvas – 17%. Pieauga arī apkalpoto viesu skaits no Spānijas – 20,6%, Nīderlandes – 16,7%, Zviedrijas – 8,4% un Lielbritānijas – 5,4%. Tikmēr samazinājums vērojams viesu skaitam no Skandināvijas valstīm: Somijas – 14,4%, Dānijas – 7,6% un Norvēģijas – 2,2%.

Pagājušajā gadā kopumā Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs apkalpoti 1,8 miljoni viesu, kuri kopumā naktsmītnēs pavadījuši 3,8 miljonus nakšu. Salīdzinot ar 2012.gadu, apkalpoto cilvēku skaits pieauga par 11,8%, bet nakšņojumu skaits par 6,4%.

Pērn apkalpoto ārvalstu viesu un to nakšņojumu skaits, vērtējot pēdējo desmit gadu periodā, pieaudzis divas reizes, kas apliecina ieguvumu no tūrisma nozares realizētajām mārketinga aktivitātēm, kā LIVE Rīga aktivitātes, reklāmas pasākumi ārvalstīs, piedalīšanās tūrisma gadatirgos un citām.

Arī Tūrisma attīstības valsts aģentūras (TAVA) direktors Armands Slokenbergs iepriekš portālam BNN norādījis, ka «tūrismā ievērojamu lomu spēlē ārējie faktori. Ekonomiskā situācija un tāpat arī politiskie satricinājumi pasaulē Rietumvalstu iedzīvotājus joprojām dara piesardzīgus, un tā vietā, lai naudu tērētu ceļošanai, viņi nereti izvēlas taupīšanu vai braucienus uz tuvākajām kaimiņvalstīm. Ja šāds noskaņojums saglabāsies, tas ietekmēs arī tūristu plūsmu uz mūsu valsti. Ekonomiskā izaugsme nav spoža arī NVS valstīs, tā bremzējas un var atstāt ietekmi uz ārvalstu ceļojumiem.»

«Runājot par milzīgo Krievijas tirgu, jāatzīst, kas tas vienmēr ir bijis riskants, kur strauja izaugsme mijas ar dziļu kritumu. Rubļa kursa krišanās ir nozīmīgs faktors, kam, visticamāk, būs sekas. Jau šobrīd redzams, ka situācija Krievijā ir ieviesusi korekcijas iecerēs, kuras saistījās ar darījumu tūrismu. Tautsaimniecības attīstības tempa mazināšanās Krievijā un no valsts puses spertie soļi, lai maksimāli izmantotu Soču potenciālu, var negatīvi ietekmēt Latvijas darījuma tūrisma rādītājus. Gribētos cerēt, ka konflikta tālāka eskalācija starp Krieviju un Ukrainu nenotiks, un šogad sagaidīsim vismaz tikpat lielu ārvalstu tūristu skaitu kā pagājušajā gadā,» izteicies Slokenbergs.

Ref: 102.000.102.7115


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā: Dienestā iesauks jaunākus, attīstīs Klaipēdas ostu, mazumtirdzniecības nodoklis kavēsies

Lietuvā aizvadītās nedēļas galvenie notikumi ziņās bija iesaukuma vecuma pazemināšana nacionālā militārā dienestā, Klaipēdas ostas attīstības plāna apstiprināšana un mazumtirdzniecības nodokļa ieviešanas atlikšana.

BK Ventspils Lemberga dēļ varētu būt problēmas ar finansējuma saņemšanu

ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga atrašanās basketbola kluba Ventspils prezidenta amatā varētu būt šķērslis turpmākai finansējuma saņemšanai.

Lembergs aptur savu darbību Latvijas Olimpiskajā komitejā

Latvijas Olimpiskās komitejas Individuālais biedrs un Izpildkomitejas loceklis Aivars Lembergs piektdien, 13.decembrī, LOK Valdei paziņojis, ka aptur savu darbību organizācijā.

Domnīca: Pret Krievijas rīcību jācīnās, sodot Facebook, ķerot spiegus un atbalstot pilsonisko pretošanos

Domnīca Eiropas Vērtību centrs drošības politikai ir izstrādājusi vadlīnijas valstu cīņai pret Krievijas centieniem tās ietekmēt. Padomu vidū ir Krievijas spiegu izgaismošana, interneta lieluzņēmumu sodīšana un pilsoniskās pretošanās veicināšana.

ASV noteiktās sankcijas neskars uzņēmumus, kur Lembergam atņemtas kontroles tiesības

ASV noteiktās sankcijas neskars tos uzņēmumus, kuros ar tiesas lēmumu Aivaram Lembergam atņemtas jebkādas kontroles, ietekmes tiesības.

Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdi atstājuši Ralfs Kļaviņš un Edvīns Bērziņš

Darbu Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas valdē pārtraukuši SIA Rīgas tirdzniecības osta valdes priekšsēdētājs Ralfs Kļaviņš un bijušais Latvijas dzelzceļa valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš.

Igaunijā līdzsvarojas Tallinas reģiona IKP ar valsts vidējo rādītāju

2018.gadā iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju Tallinas reģionā bija 167% no Igaunijas vidējā.

Eurostat: Latvijā mājsaimniecību labklājība pērn bijusi viena no zemākajām ES

Reālais individuālais patēriņš uz vienu iedzīvotāju, kas raksturo mājsaimniecību labklājību, Latvijā pērn bijis viens no zemākajiem Eiropas Savienībā.

Likvidējot braukšanas atlaides vēl vairākos RMS maršrutos, Rīgas satiksme cer ietaupīt 1,75 miljonus eiro gadā

Likvidējot braukšanas maksas atlaides vēl vairākos SIA Rīgas mikroautobusu satiksme maršrutos, SIA Rīgas satiksme cer ietaupīt aptuveni 1,75 miljonus eiro gadā.

Vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu

Pēdējo dienu laikā vairāki valsts iestāžu darbinieki un politiķi ir piedzīvojuši mērķētu kiberuzbrukumu, liecina  informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Cert.lv incidentu analīze.

Ārkārtas vēlēšanu gadījumā Rīgas domi varētu ievēlēt uz pieciem gadiem

Ar grozījumiem paredzēts noteikt, ka domes atlaišanas gadījumā, ja līdz kārtējām vēlēšanām palikuši vairāk nekā 24 mēneši, rīko jaunas vēlēšanas un jauno domi ievēlē uz atlaistās domes pilnvaru termiņu.

ES pagarina sankcijas pret Krievijas nozarēm par Ukrainu

Eiropas Savienība ir paildzinājusi termiņu tās sankcijām pret Krievijas finanšu, enerģētikas un aizsardzības nozari līdz 2020.gada vidum. Maskava šādi tiek sodīta par agresiju, ko izvērsusi pret kaimiņvalsti Ukrainu.

Rīgas un Ventspils ostā vairs nestrādās vietvaru pārstāvji

Rīgas ostas valdē un Ventspils ostas valdē turpmāk būs četri valdes locekļi – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo MK.

CSDD uzsāks starptautiskā parauga vadītāja apliecību izsniegšanu

«Šo jauninājumu īpaši novērtēts tie Latvijas iedzīvotāji, kas plāno apmeklēt kādu eksotiskāku valsti, jo tieši šajās valstīs ir bijuši gadījumi, kad netika atzītas Latvijā izsniegtās apliecības.»

Kopējie nodokļu parādi Latvijā decembra sākumā – 869,4 miljoni eiro

Latvijā šogad decembra sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 869,367 miljonu eiro apmērā, kas ir par 1,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Briti Brexit vēlēšanās izvēlas Džonsona konservatīvos

Lielbritānijas parlamenta vēlēšanās uzvaru ir pieteikusi valdošā Konservatīvā partija. Tās solījums īstenot valsts izstāšanos no Eiropas Savienības tai atnesis drošu vienpartijas vairākumu, liecina nepilnīgi vēlēšanu rezultāti.

Autovadītājiem: Kurzemē apledojuši ceļi

Kurzemē 13.decembra rītā apledojums vietām apgrūtina braukšanu par valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ES dalībvalstis atbalsta kursu uz klimatneitralitāti 2050.gadā, Polija ne

Eiropas Savienības dalībvalstis, tostarp Latvija, ir atbalstījušas Eiropas Komisijas piedāvāto politisko kursu, kas paredz konkrētu rīcību, lai bloks līdz 2050.gadam kļūtu klimatneitrāls. Polija atteikusies tam piekrist savas akmeņoģļu enerģētikas dēļ.

Eigimu rosina apsūdzēt par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu

KNAB rosina Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu divās lietās pret Rihardu Eigimu par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu un nelikumīgi glabātu šaujamieroča munīciju.

Rīgas domes pagaidu vadību plāno uzticēt VARAM valsts sekretāram Balševicam

Ja Saeima nobalsos par Rīgas domes atlaišanu, pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs līdz ārkārtas vēlēšanām varētu būt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretārs Edvīns Balševics.

Nedēļas izskaņā un nākamās nedēļas sākumā silts laiks un bieži gaidāmi nokrišņi

Laika apstākļus nākamajā nedēļā noteiks ciklonu darbība. Debesis lielākoties klās mākoņi un bieži gaidāmi nokrišņi.

No ANO klimata konferences izraida vides aktīvistus, novērotājus

Madridē no ANO Klimata pārmaiņu konferences ceturtdien izraidīti vides aktīvisti un novērotāji pēc tam, kad konferences telpās sarīkota trokšņaina protesta akcija.

Rīgā 40.autobusa maršrutu Jugla–Ziepniekkalns aizstās 4.trolejbusa maršruts

Maršruta izmaiņas tiks īstenotas, sākot ar 2020.gada 2.janvāri, ziņo uzņēmumā Rīgas satiksme.

Ko Lietuvai nozīmēs zemāks vēlēšanu slieksnis – demokrātijas kvalitāti vai ķīviņus Seimā?

Lietuvas likumdevēji šonedēļ atbalstījuši vēlēšanu sliekšņa pazemināšanu politiskajām partijām līdz 3%, bet partiju apvienībām – līdz 5%. Ieceres atbalstītāji to raksturo kā valsts demokrātijas briedumu, taču pretinieki sauc to par kaitējumu Seima darbam, jo partiju sadalījums varētu kļūt vēl sadrumstalotāks.

Latvijas nepilsonim Skripņikam piecu gadu cietumsods par karošanu Austrumukrainā

Atstāts negrozīts spriedums, ar kuru daugavpilietim Artjomam Skripņikam par piedalīšanos bruņotajā konfliktā Austrumukrainā, apmācot jaunos karavīrus, piespriests piecu gadu cietumsods.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!